LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Eladea, si eu ca tine, stiu ca nu mai e nu stiu ce LM (ma rog, cantitate e, insa calitate, nu prea cred), drept urmare, la 8 cand se trezeste ii dau sa suga si la 9.30 e rupta de foame, mananca 3 fructe.
Daaar, toata e un zambet cand vede titi...nu o sa renunt curand.
Am zis ca ar trebui pana merge la cresa....sa vedem pana prin septembrie.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Eladea, BUmbleeblee

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

racusor, sa iti traiasca tatal, sa fie sanatos sa se bucure de nepoti ai PM
ainotna, mersi de cafea. si mara s'a trezit la 7 jumate. dar si azinoapte cand a inceput sa bata vantu nu mai suport vremea asta, maicamea zice ca asa am motive sa mai vin sa stau la mare poate dau si eu o tura la kiabi mai dupamiaza

nici nu vreau sa ma gandesc la fetele care vin din tzara la mare, ce vreme nasoala prind...

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Bumblebee, bafta cu proiectul!

Racusor, LMA tatalui tau, sa fie sanatos!

Diana, curajoasa mami, cum ai batut atata drum doar tu cu Eva! Noroc ca a fost cumintica!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

MIHNEA La Multi Ani! frumosi alaturi de minunatii tai parinti!

Rody asa cum spune si Racusoru' fiecare isi stabileste prioritatile in viata...eu iti dau dreptate, si pentru mine treaba cu nasitul nu se rezuma doar la ziua in care esti nas...si daca crezi ca nu poti sa ti o legatura atunci e mai corect sa refuzi...dar vezi ca nu toti suntem la fel

Michelle e tare greu si te inteleg perfect...eu am zis ca seara am sa ii dau completare LP si dimineata va suge in continuare pana mergem la cresa...sau pana refuza el daca va fi cazul
oricum dimineata se trezea de foame la 7 si plangea daca ieseam din camera...nici asa nu e bine.

La Multi Ani pentru tati ai tau Racusor




Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Michelle, Ilinca, Eladea, Rody, Cris

A fost greut drumul. Eram ragusita cand am ajuns acasa de atata cantat, iar umarul drept era amortit -vroia sa o tin de manuta (scaun inalt, cu spatele la directia de mers - noroc ca e hidramata masina).Macar a dormit 2 ore. A trecut ... acum cautam ursul panda rosu . In Carefour nu e.

Racusor la multi ani taticului tau! Si al meu e nascut tot azi!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Si eu alaptez inca. Nu ma indur sa o intarc. Vom vedea ce va fi. Soacra mea zice sa o intarc ca nu e bine sa o intarc vara ( deja e vara ).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Diana, LMA si pt tati tau! Sa fie sanatos!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Diana la multi ani si pentru tati al tau!


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani tati de Racusor!

Noi maine o avem pe soacra aniversata, dar din pacate e in Italia.. Oricum a inceput numaratoarea inversa pana vine in tara (17 iul)

Eu cu alaptatul nu mi-am propus sa o intarc, am lasat lucrurile sa vina de la sine. Intai am introdus bibe seara (acum 3 saptamani), apoi am inceput sa ii dau si noaptea (acum o saptamana), apoi si dimineata, dar toate astea dupa ce ii dadeam san si inca ii era foame. Completarile au urmat natural (cu exceptia completarii de seara care i-am dat-o mereu inainte de san - atunci cred ca manca peste 300ml)
Incet-incet a inceput sa refuze sanul dupa cateva incercari de suge, probabil s-a convins ca e mai bun biberonul, ca se satura mai bine, curge mai mult etc

Pt mine e ideala aceasta situatie (ea nu se mai satura cu LM de la 7 luni, de aia am inceput sa ii dau LP cu lgta), decat sa fiu nevoita sa o intarc (sa fiu in cealalta camera si sa o aud cum plange ca vrea tzitzi, sau sa plec de acasa - mie ultima varianta mi se pare prea dura)

Mai trebuie sa vad cum sa ii scot masa de LP de noapte (adica stiu cum, cu suzeta si/sau apa/ceai, dar plange f tare), de doua nopti mananca la 1 si la 4, dar 2-3 masuri, iar la 8 dimineata 1-2 masuri. Cred ca asa papa si la san, putin si des.



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput