LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna seara fetelor.

Va servesc intarziat cu o felie de tort de vanilie cu fructe de padure imbracat in martipan. Ca sa poata manca si fratiorii mai mari ai delfinasilor.

Nu am net de miercurea trecuta si abia in dupa-amiaza asta s-a rezolvat. M-am tot gandit la voi in fiecare zi dar mai ales vineri cand a fost ziua lui Theo ca nu puteam si eu intra sa va servesc cu un dulce si sa va multumesc de urari.

Noi ne-am sarbatorit duminica la un restaurat cu cativa prieteni si nasi. Theo a fost tare cumintel. In lumanarica lui a suflat insa un baietel invitat caci piticul nu stie inca de asemenea practici.

Am citit mesajele voastre postate si mi-au dat lacrimile. Puneti atat de mult suflet in aceasta relatie incat ma simt norocoasa ca m-ati primit printre voi. Caci de aici am invatat atat de multe lucruri cat nu as fi putut citi intr-o suta de carti. Desi sunteti atat de ocupate gasiti timp sa ne faceti pe fiecare dintre noi sa ne simtim deosebite.

Multumesc de urari: Cristinei, Rodykai, Alinei (Racusor), Ilincai, lui Cris2010, Paulei, Laurei, lui Matusa77, Georgiei, lui Tanti, Andreei (Eladeea), lui Btz, lui Bambi, Adrianei, Oanei, Lalei, Elenei (puiutz mic), lui Crissy, lui Michelle,
Alinei (Bumblebee), Ainotei, lui Alice, Iulianei, Bambolettei, lui Saddie.

Multumim tuturor ca v-ati gandit la noi. Nu am mai primit atatea urari nicioadata pana acum. Ma simt tare bine.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Mai vreau sa urez si eu LMA Larisei, Antoniei si lui Filip, cei nascuti in aceeasi zi cu noi. Sa creasca mari, sanatosi si sa-i faca pe parinti fericiti si mandri de ei.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

No hop si io. Buna seara fete, buna seara delfinasi dragi. Imi cer scuze pentru intarziere dar as vrea totusi sa urez dragilor nostri puiuti care au implinit deja un anisor MULTI INAINTE, SANATOSI, CUMINTI SI DE BASM.
Eu tot ocupata sunt, acum am mai scapat de o problema(cea cu masterul), am gatat duminica in 26 si sunt very happy ca am luat 10 pe linie.
Inca lucrez acasa pt.servici si imi este greu dar asta e, ne trebuie bani mai ales ca in august plecam si noi in Grecia, ne-am luat bilete. Am mari emotii cu delfinasul meu scump si drag, dar ma rog la DD sa fie bine. Fetele care ati fost deja in concediu, va rog din suflet poate reusiti sa puneti o listuta cu cele necesare puilor in vacanta, ca tare mi-e teama sa nu-mi scape ceva.
Despre al meu pui drag nu stiu ce sa va spun decat ca n-are dinti inca, face paaa, da pusi la mami, stie sa danseze, e cumintel si neastamparat in acelasi timp. As vrea sa pun si ceva poze dar s-au cam schimbat treburile pe aici, parole, chestii...habar n-am.Poate ma ajuta si pe mine cineva, cumva
Sa stiti ca eu va citesc cand am timp si ma gandesc mereu la voi dar, din pacate nu intru foarte des.Va pup si va urez tot binele din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Sunt suparata si mi-e si rusine sa va povestesc ce zi de rahat am avut...

L-am pus pe Matei pe covor la el in camera...Mi-a sunat telefonul si m-am dus in sufragerie sa vorbesc (ca acolo era telefonul la incarcat..de parca nu puteam sa il iau ) si la un moment dat il aud pe Matei ca tuseste.Acum cand dau firul inapoi, nu stiu daca a fost chiar tuse sau izbucneala in ras.Un singur "cah".
Mi-a stat inima si am fugit la el ca disperata.
Deschisese un sertar de la masa de infasat unde pusesem eu o cutiuta de plastic cu cruciulitele de la botez (ieri le-am mutat dintr-o plasa care zacea pe hol din octombrie).Cand am ajuns la el in camera s-a uitat la mine lung asa, probabil ca venisem alergand si cand vad in jurul lui numai BOLDURI.AM INCREMENIT!!!I-am bagat mana pe gat ca disperata, de am si speriat copilul.De atunci am tensiunea 20.A plans putin cand m-am infipt in gurita lui dar apoi s-a calmat.
A inceput sa rada cand m-a vazut ca plang, m-a luat de maini sa ne plimbam prin casa, nu parea sa aiba vreo problema.
De la 4 stau si ma intreb daca a inghitit ceva.A fost ok, a mancat bine, nu a avut probleme cu respiratia, nu a plans...deci cred ca nu a inghitit nimic.M-am uitat in gurita si in gatut, nu are vreo zgarietura.
I-am pus in fata o palma plina de bolduri sa vad ce face si nu poate sa ia unul in mana decat dupa multe incercari...
Dar sunt deprimata rau!
Conversatia nu a durat 1 min si in timpul ala nu avea cum sa deschida sertarul sa si ia un bold sa il inghita dar CE MAMA SUNT EU???Ce a fost in capul meu sa pun cruciulitele acolo, in sertarul de jos???
Poate Dumnezeu a vrut sa imi dea o lectie, sa nu mai plec de langa el pentru nimic, sa casc ochii si sa nu mai fiu asa increzatoare ca nu are ce sa i se intample rau...

V-am povestit doar ca sa ma descarc...nu caut intelegere ca nici eu nu mi-o acord...

Acum cand va scriu, e cu tacsu' in sufragerie, si tocmai am auzit "Matei deschide gura!..Scoate afara!..Mai ai ceva?..".Bagase mana in ghiveciul cu flori unde am peste pamant puse pietricele d-alea ornamentale si a luat si el sa guste una.Toate ghivecele le-am scos pe balcon de cand merge de-a buselea, una singura nu ar rezista la caldura si e pusa intr-un colt...dar a gasit el metoda sa ajunga la ea...

Nu se mai termina ziua de azi...

Scuze ca m-am intins cu povestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Asa...am urat si noi frumos pe paginile delfinasilor care au implinit un anisor de cand n-am mai intrat noi.

Vreau sa intreb si eu fetele care deja au facut vaccinul de un an. Ce fel de vaccin v-a recomandat medicul? Imi cer scuze pentru intrebare pentru ca banuiesc ca voi ati discutat deja despre subiectul acesta.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Am vazut si eu pozele Denisei, superbe!

Nela - felicitari pentru 10 pe linie!!
Poze poti trimite pe grupul delfinasi (pe yahoo) dupa ce vei fi adaugata in grup.

Roxana - bine ai revenit! Asteptam pozici.

Bambi - asa e, trebuie sa fim cu ochii pe ei sau sa facem pe cat posibil casa baby-proof: incuiat sertare, pus colturi rotunde, scos manere la sertare, scos jucarii cu care ar putea sa se raneasca. Dar chiar si asa tot nu le putem sa fim 100% siguri ca nu vor pati nimic. Pot sa se dezechilibreze si sa dea cu capul de un perete sau picior de masa.
Oricum cu lucrurile taioase/ ascutite tb sa avem mare mare grija.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981
Poze poti trimite pe grupul delfinasi (pe yahoo) dupa ce vei fi adaugata in grup.



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


CUM? MA AJUTI TE ROG?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Mamici dragi, va invit sa ii uram La multi ani delfinasului Sebastian aici:

29 iunie- LMA Sebastian Petru Andrei, delfinas de Lalala13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Roxana, te-am dat disparuta!!! Asteptam poze! Ai PM de multa vreme trimis.

Nela , felicitari pt 10 pe linie, pt ca poti lucra de acasa, pt ca mai ai timp si de noi! Cu contul de yahoo- ii trimiti prin PM lui Crissy adresa ta de email, ea te adauga in grupul yahoo si apoi pui poze- ea e administrator/moderator, doar ea poate face modificari.

Bambi, draga de tine, ce spaima ai tras! Nu cred ca a inghitit nimic, ar fi plans, zic eu. la noi inca nu sunt probleme, ca nu se misca decat cu mine de mana. Dar mi-e groaza de clipele alea, pt ca oricat as incerca sa securizez tot, sunt convinsa ca gaseste el ceva sa imi stea inima in loc.

Roxana- vaccin stiu ca e unul in mana (se da de la stat pt toata lumea) si infarixul il facem noi (dar nu stiu care:hexa sau penta- stiu ca e cel de la 4 luni, tb sa ma uit in caiet pe undeva).



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Nela - te asteptam pe group cu poze (ne-am lamurit pe PM), oricum ti-a raspuns si cris

Fetele, am o problema : eu nu am mai alaptat de 2 zile si acum simt ca ma cam dor sanii, ce sa fac, ca nu as mai pune-o la san (cica se intoarce copilul la san daca nu ii mai dai timp de 24 de ore sa suga)

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput