LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Michelle, nu am trecut prin asta. dar daca nu mai vrei sa ii dai, ma gandesc sa te pompezi un pic de tot sa treaca durerea si sa iei si tu ceva pt scaderea lactatiei (ce a luat si Giorgia, ca nu mai stiu cum ii zice, ceva cu D parca). sau ceaiuri...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Multumesc de raspuns Cristina. Mie mi-a prescris Infanrix Ipv Hiv. Trebuie sa caut si eu mai multe despre el.

Am primit PM.

Apropo de lipsa netului si eu ma simteam rupta de lume. Acum e mult mai bine.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Rectific: infanrix IPV hib si nu hiv. Am vazut acum pe net.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Neata! Am pregatit o tona de cafea, poftiti va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Raportez o noapte cu treziri repetate, cel putin 6, ca la un moment dat nu le-am mai tinut sirul…Se potolea cand ma simtea langa el. Asa ca spre dimineata, cand m-am dezmeticit, am dormit cu el in camera, ca ma saturasem de atatea curse intre dormitorul lui si al meu. Asta asa, ca tot o intrebasem pe Crisprodespre asta ieri.

Michelle, eu am patit-o cu durerea dupa ce nu-i mai dadusem de o saptamana laptic. Nu mai aveam decat putin, la mine nu a fost nevoie de pastile, dar am tras vreo 2 zile, mi-am pus gheata aproape in continuu si a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

La multi ani, Sebastian Petru Andrei! Sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii!
La multi ani Stefan Andrei!


La multi ani Victor Petru!
La multi ani Petru (Deveghe)!
La multi ani Paul Christian!
La multi ani Paula_m!
La multi ani Victo!

La multi ani tuturor celor care se mai sarbatoresc astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare si de la noi!

ieri n-am reusit sa mai intru, am fost tare prinsa cu treburi..

multumim de vizionarea pozelor, si ca sa si raspund, asa din ce-mi amintesc: casuta de la tara e a parintilor mei, dar e o locatie super buna, aproape si de Cluj si de Turda (ca am fost vreo 10 masini, nu de alta)... curte mare, livada, au zburdat mieluseii si s-au zbenguit pana au cazut lati...

Ilinca, tortul mi l-a facut op prietena de-a mea, care ne face de obicei torturile...face la comanda, nu doar pt prieteni...uite si blogul ei:

http://giovannascakes.blogspot.com/

michelle, am vazut-o si pe razboinica ta... ce se mai lupta ea cu paturita...si cu premergatorul...

mov, si voi ati fost o gramada la petrecere... cred ca v-ati simtit tare bine...

revin!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainotna

La multi ani, Sebastian Petru Andrei! Sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii!
La multi ani Stefan Andrei!


La multi ani Victor Petru!
La multi ani Petru (Deveghe)!
La multi ani Paul Christian!
La multi ani Paula_m!
La multi ani Victo!

La multi ani tuturor celor care se mai sarbatoresc astazi!



La multi ani si de la noi!!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 1
pt 27 aug - 2
pt ambele variante - 1
Asteptam doritoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata, multumim de cafea!
Noi dormim bine noaptea numai ca mara se trezeste devreme de catevq zile, la 7, 7 jumate. Azi s-a trezit la 8 si m-a calarit sa vada ea cine e cu noi in pat (soramea). Dupa ce s-a lamurit a calarit-o pe ea :))
Nu prea mai mananca dimineata copilul meu. Fructe pasate nu mai vrea. Zilele trecute a mancat banana si nectarina, intregi asa. Azi a luat cateva guri de banana si juma de nectarina si n-a mai vrut. Mi se pare putin totusi..
Fetele care sunteti la cta, poate reusim sa ne vedem ca azi vad ca e mai uratel afara, n-as vrea sa va furam o zi cu soare ;)
Ainotna, tu mai esti sau ai plecat? Am uitat sa iti zic unde stau eu in cta, in inel2

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Buna dimineata fete dragi!

Nu am apucat sa citesc ce ati mai scris de aseara dar intru sa va povestesc continuarea zilei cumplite de ieri:

dupa ce v-am scris povestea, m-am dus sa ii facem baita lui Matei; cand am desfacut pampersul l-am rascolit putin in cautarea boldului, sa ma asigur ca nu era nimic si SURPRIZA: nu am gasit bold dar am gasit o CRUCIULITA DE BOTEZ!!!

L-am sunat imediat pe pediatru care in prima faza mi-a spus sa stau linistita ca daca a eliminat-o nu mai exista nici un pericol si ca daca nu sunt urme de sange in kk si daca el nu a plans, inseamna ca nu l-a ranit.Cand i-am spus insa ca in cutie erau si bolduri si ca nu stiu daca aceasta cruciulita a avut sau nu bold atasat, mi-a zis sa merg la urgente cu el sa i se faca o radiografie.

Asa ca am mers, i-am facut radiografia si nu a aparut nimic..cu exceptia unui punctulet dar care dupa cum si unde era astezat a zis medicul ca nu poate fi bold (ca sunt prea mici sansele sa prinzi la radiografie un bold exact vazut dinspre gamalie, ca sa para un punct) si ca e o problema de imagine..de printare.
Medicii de la urgente s-au uitat cam ciudat la mine cand le-am spus ca s-a jucat cu acea cutie la 16.00 dupa-amiaza si ca am gasit cruciulita in pampers la 23.00; chiar si pediatrul s-a mirat ca are un tranzit atat de rapid...

Nu mai vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla...scenariile pot fi multe si cumplite...ii multumesc doar lui Dumnezeu ca a avut grija de puiul meu (poate tocmai faptul ca aceste cruciulite au fost sfintite la botez ne-a tinut departe de o tragedie).

Eu mi-am invatat lectia!Sa aveti grija de delfinasii vostri si sa nu faceti greseli stupide ca a mea...pentru ca doare extrem de rau sa stii ca tu ai fi putut sa iti ranesti copilul in asemenea mod

Aici puteti vedea despre ce cruciulita e vorba.



Mergi la inceput