LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Aiotna, ce simpatica ai fost cu dormitul la ora 6.. asa e, dulce tare somnicul. Dar, ce sa-i faci? daca Sasha vrea cariera muzicala.
Victor tipa de mult timp, dar numai cand e f bucuros, asa ca nu ma 'onoreaza' cu tipete cand e timpul de somn, atunci ma trateaza cu urlete.

Btz, eu i-am mai facut un copro, stiu ca nu e suficient, de aia m-am gandit ca stiti voi ceva, cu vreo faza a lunii. Ma gandeam ca daca tratamentele se dau in functie de asta, poate si la analize ies astia mai usor.
In afara de gurita urat mirositoare (dar nu mereu) nu mai are alt simptop. Cand e la popoul gol nu are nicio tentativa de scarpinat. Isi mai baga degetul in nas, dup-aia duce la gurita, dar numai de distractie, rar.
M-am mai uitat in scaunul lui, e drept ca nu am nicio lupa, dar n-am zarit nimic.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

La multi ani Iris Diana!

La multe lunite Riana!

Noi inca bem nan2 si nu mai trec la 3 daca v-am auzit ca nu se mai gaseste pentru 10 luni. Voi trece la nan 3 dupa un an, dar doar vreo 2-3 luni , si ii introduc treptat laptele de vaca. Mai zicea cineva pe forum ca formulele junior sunt o doar gaselnita si asa cred si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

bumblebee ce i-ai dat lui Victoras de mancare la mare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanti

bumblebee ce i-ai dat lui Victoras de mancare la mare?


Andrei 11.02.2006 si Matei Alexandru 23.06.2010


borcanele facute de mine si sterilizate. Asta cu gurita am mai remarcat-o si inainte. E drept ca doar de cateva ori, cu tot ce am simtit de azi dimineata. Dar nah, nu mi se pare normal sa ii miroasa gurita la varsta asta.


Am vazut pozele Denisei, tare tare faine.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am vazut si eu pozele Denisei ...adorabili soriceii

Btz,Bumblebee si eu stiu ca ies greu parazitii la copro...si vb ta Bumblebee parca e totusi ciudat sa le miroase gurita asa micuti...eu am sa mai repet copro si am sa/i fac si testul pt giardia...eu am avut cand eram mica si tare greu am scapat de ei...Antonia isi mai baga degetelul in nas dar nu f.des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Alina cum le-ai sterilizat? ar trebui sa plec si eu luni la mare, si borcanase cumparate nu i-am dat pana acum, si vreau sa ii fac ceva de acasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Borcanele curate, bine uscate, incalzite putin (in cuptor) si pusa papica fierband in ele. Daca borcanul e intact, nu are voie sa pocneasca. Soacra-mea tine borcanele pe o lama de cutit cand pune diverse (suc de rosii, dulceturi). Eu nu am facut asa, ca transferul termic are loc si cand e pe un blat. Dupa ce le-am inchis, le-am pus intr-o patura, sa se raceasca in 'tihna'. Acum, tu le mai poti baga si la cuptor pt o sterilizare mai serioasa. Eu nu am avut probleme decat cu un borcan. Nici nu il verificasem bine, e musai sa se traga capacul, altfel nu e sterilizat.
Nu stiu cat de coerenta am fost .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Am inteles Alina , merci
Credeam ca ai mai pus borcanele la fiert cu mancarea in ea, o sa incerc si varianta ta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanti

Am inteles Alina , merci
Credeam ca ai mai pus borcanele la fiert cu mancarea in ea, o sa incerc si varianta ta


Andrei 11.02.2006 si Matei Alexandru 23.06.2010


Incearca si azi cu un borcanel. Lasa-l afara si vezi cum e.
Daca se trage capacul, e ok.
Am avut si 2 borcanele cumparate, in caz de.. Si daca era ceva, dadeam o fuga pana in Constanta.


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Sa inteleg ca nu mai are loc nici o intalnire aici la mare intre delfinasi,ca n-am primit nici un semn de la nimeni...si e asa de bine afara.
Noi iesim oricum la plimbare pe la 17.00
V-am pupat.

Mergi la inceput