Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(55)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

da, Organix (http://www.organixbaby.ro)si Hamanek de la Hame (http://www.hamanek. ro/)
nu le-am incercat pe nici unul dintre ele, dar as vrea Organix sa iau, asa, in viitor...

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

mai da Organix astia n-au nici un pret pe site sau is io chioara???

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

M-am uitat si pe borcanele de la Hipp intr-o zi si nici la alea nu mi-a picat bine faza cu faina de orez in ele. Nu poate sa existe exact frutul/leguma preparata in nici un borcanel. In ceea ce le priveste pe cele de la Organix nu le stiu. Am vazut doar cereale la o farmacie.
Eu una le vad utilitatea doar daca plec undeva pt cateva zile si chiar nu am cum sa-i prepar papa.
Acu m-ati starmit rau de tot. Eu una nu vreau sa aud de Danonino. E cel mai mare fake de pe fata pamantului. Nu poti baga intr-un iaurt surplus de calciu si vit D si sa mai si reziste. Tot se dicuta despre vigantol cat il utilizam. Credeti ca bagat intr-un produs nu-si pierde proprietatile?
Sunt prin zona.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

uite pe aici
http://www.smartbuy.ro/brand/organix.html

cum spuneam, scumpe...

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele ?
Frate deci eu innebunesc...se trezeste asta micu foarte des noaptea, nush ce e cu el...il gasesc numai pe burta, cu mana intre pat si salteluta.azi-noapte la 1 l-am gasit pe burta, avea chef de joaca, gangurea intr-una, i-am dat titi, si dupa aceea a inceput sa planga, l-am mangaiat, m-am plimbat cu el prin casa, abia la 2 a mai adormit, eram spumata toata ! A facut si caca de doua ori azi-noapte, el care niciodata nu facea noaptea. Nu stiu ce are de aproape 2 sapt, de ce se trezeste asa des. el care imi doarmea fara trezire pana la 5 . ce-o avea? or fi dintii ?nu are gingiile inflamate, dar e cam marait si cand imi prinde degetul ma strange tare asa si incepe sa planga.eu tind sa cred ca sunt gingiile, dar cred ca e prea devreme pt camilia. Ma rog, inteleg ca nu sunt singura cu bebe agitat noaptea. o sa isi revina el la programul dinainte...sper Iar ma plang la voi, v-am stresat cu aceeasi poveste
mirela sanatate la motanei
simis bafta la vaccin


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

stiu ca nu poate sa existe fix fructul/leguma, dar eu daca e sa trebuiasca sa aleg intre un borcanel produs de o firma care are culturi verificate si care pune in borcanel fructe/legume ne-stropite cu tot felul de treburi
si o babuta, saraca binevoitoare, de la piata, care are straturile de morcovi langa veceul din curte, sau pe care face cainele pipi si pe care sotul ei le stropeste cu nustiuce, atent, sa nu faca coropisnite, si pe care nu o intreaba nimeni cand vine la taraba ce anume a folosit pentru acele culturi (la noi nu e legiferat si nici incadrat nimic serios, sincer)
pai aleg repede-repejor borcanelul.
cand o sa merg la tara, bineinteles ca o sa-i dau din gradina, pentru ca bunica pune numai si numai balegar de cal () si culege gandacii de colorado de pe cartofi cu mana, in fiecare seara, intr-un borcan de metal, in care are gaz (poate i-o mai scapa nitel si din ala cand se apleaca pe straturi )

eu nu vreau sa fac nici o polologhie pro sau contra vreunei firme sau ceva, nu am nici un interes. spun strict ce parere am eu. orice informatie mi se pare extrem de interesanta, despre orice subiect dezbatem. Eu i-am dat Flaviei borcanele de la Nestle pana pe la 7 luni numai in excursii (si au fost multe), pana cand a venit mama cu un articol (in 2006) despre chimicalele din borcanelele pentru copii, si am schimbat foaia.
dar da, mi se pare normal sa te feresti de ceea ce crezi ca e suspect pentru sanatatea copilului. si asta si fac...

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Carmen te cred ca iti e greu. Erai obisnuita cu un anumit program. Si Stef are probleme cu gingiile el roade satisfacut orice prinde in gurita:degetele mele, prosopele, jucarii sau chiar patura de pe pat. Lasa ca o sa-si revina el. Sigur nu ii e foame.
Acu baiatul meu se cearta cu un inel de dentitie sub forma de palma.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

si eu sunt contra danone, in general.
nu iau nimic de la ei.
iaurt cu fructe pentru flavia iau de la mega, marca lor, 365, bio. sunt fructe reale, si iaurt real

dar in fine. azi am vorbit prea mult.
duty calls...

va pup si va doresc o zi frumoasa!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

ziki nici o firma nu controleaza la sange materia prima pe care o primeste in fabrica.O spun din proprie experienta.Plus ca nici nu stii ce metode de preparare au.
Eu nu vreau sa conving pe nimeni ca nu ar fi bune, vreau doar sa spun ca ar fi mai bine sa fie utilizate doar la nevoie.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

da, Loutzy, si asta stiu
si asa sunt eu Doamna Muriiiiim, nu-mi mai ramane decat apa si aer in curand - si nici pentru alea nu baga nimeni mana in foc

voiam doar sa va mai spun ceva, si fug de-a binelea.
S-a deschis o cresa particulara pt copii incepand de la 3 luni. Tarife: intre 900 si 1500 de lei...
e in sectorul 4, Sweet baby.

gata. pa!!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput