Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(55)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna

Am ajuns si noi acasa..

V-am scris mesaj prin Ziki si Bebelu..dar vad ca nici una nu v-a transmis..V-AM TRIMIS PUPATURI DIN BANEASA MALL..Eram f entuziasmata ca sunt asa aproape de voi ..da nu ma bagati in seamami-a trecut

Am luat examenul..mai merg pe sf de saptamana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Asa..sa va zic ca m-am indragostit anul asta pentru prima data de mare ?? nu imi placea sa merg pana acum.
am mers in Mangalia..plaja foarte libera,curata (vant,frig si apa rece,probabil de aia)

a fost minunat sa stam toti intinsi,sa privim la cer..fiecare sa spuna ce vede intr-un nor..ce forme..ce imaginatie..sa auzi doar valurile si nimic altceva..
apoi pe plaja se auzea melodia noastra..si m-a invitat sotul meu la dans..noi doi nebuni,singurii dansand cu gleznele in apa..apoi langa noi am observat doi oameni(la vreo 60 ani) ..DANSAND cu noi..mi-au dat lacrimile sincer..la sfarsit i-am aplaudat..a fost magic momentul.

seara..copii dormeau,noi pe terasa acolo la pensiune,acultand aceiasi melodie la nesfarsit pe tel mobil..si povestind..depanand.

ce sa mai..momente minunate,abia astept sa merg din nou



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La multi ani Madalina!
sa ai o viata minunata alaturi de cei dragi!


Simoo;ma bucur ca v-ati simtit bine..pacat de vremea rece..data viitoare va fi si mai frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

LAURA LUIZA, tare faza! Habar n-am remedii... dar uite, un catren din Stanescu, dedicatie din partea albinei defuncte:
Spune-mi,
daca te-as prinde intr-o zi
si ti-as saruta talpa piciorului,
Nu-i asa ca pe urma ai schiopata putin de teama
sa nu-mi strivesti sarutul?

Pup,
G


Hahaha!!! Inca schiopatez, dar nu de teama sa nu-i strivesc sarutul, ci de durere!!! Oricum, dau o pt poetul din tine :)

Madalina, la multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

cosmar cu dintii stia
am avut o noapte mega oribila
Razvan s a vaitat de numa, atat a gemut si a suspinat
Robi aceleasi foieli nelipsite
nici nu ma asezam bine in pat, ca trebuia sa ma ridic sau cand incercam sa ma ridic de pe scaun, atunci se trezea iar si ia o de la capat cu manevre de adormit/linistit balauri mici
plus ca si ala mare atat se foieste noaptea, atat se suceste, doamne, parca nu i mai ajunge patul, cateodata cred ca o face in ciuda
ca vad ca si ziua atat se foieste,pana cand reuseste sa i trezeasca
nu vrea sa iasa afara sa se joace, i am luat placa, in speranta ca o sa iasa sa se joace afara, ciuciu, ar sta numai pe laptop la joaca
azi nu i am dat voie, e botos de numa, l am pus sa citeasca....vaiii, parca i am dat cu leuca n cap
simo, Cami a ta sa se ia de mana cu al meu, sa nu care cumva sa l pun sa citeasca sau sa scrie, ca l am omorat
imediat lasa botul si incepe cu :mai bine nu mai veneam la tine, bai mine ramaneam la mamaie, etc etc

offff

Razvi e febril in continuare, se miorlaie de numa, se tot freaca la gingie cu degetele, tre sa i mai sparga un dinte....abia a baut laptele, fructele cu chiu cu vai le a mancat

dimineata am zis ca mergem la medic, plecam frumos, ajungem in policlinica........si ce sa i vezi, doftora e in concediu,mi s a parut mie suspect ca nu era nimeni la usa, ma si gandeam la ce noroc ar fi dat peste mine......ne am dus boi si ne am intors vaci

asta e....


andri, decat vai de doi, mai bine vai de unul
offf.....nici nu sh stiu ce sa ti spun, eu are am doua div. la activ..si nush ce m o fi mancat in dos sa ma mai "nenorocesc" inca o data
sper sa iei decizia cea mai buna atat pt tine cat si pt fetita
si vb lui gabiv, nu ceda la nimic al tau, nu lasa nik de la tine
nu se merita.....pamantul e plin de barbati (numai eu am dat peste cine nu trebuie)

pupi fetelor si multi ani sarbatoritilor de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

MADALINA, la multi ani, sanatate, multe bucurii sa ai cu / de la baietii tai!

ANDRI, imi pare rau, io chiar nu ma pricep, dar asa cum zicea si gabiv, nu uita ca maimutzica ta e no.1 si pt ea trebuie sa fi si linistita, si zambitoare si luptatoare. Chiar si 2 in 1. (cum de altfel suntem majoritatea dintre noi intre 9 si 18, plus noaptea)

FOXY, felicitari, credeam ca fetitele sunt mai rapide de picior. io cred ca baiatul vrea sa fuga de gasca de buburuze care-l petesc

MIRELA, felicitari pt dintisori!

TUNDE, felicitari pt examen!! de mine nu erai aproape, ca sunt in deplasare

LAURA si GABI, ce duet

noi inca la victoria, ne ingheata poponetzu pe aici...brrr... io cred ca nu sunt nici 10 grade afara, ploua si suiera un vant crunt. al meu apare maine, sambata facem o tura pana la medias. va citesc de 2 ore mesajele din ultimele 2 zile (nu-s nici un capitol), dar merge netul in reluare, dau refresh de o mie de ori
bune informatiile despre dive, am salvat link-urile intr-un word si o sa citesc cand dau de un internet adevarat. ma bucur ca am reusit (dpdv nervos) sa ramanem la laptic, dar o sa trebuiasca sa incepem in maxim 2 sapt.
noi am ramas cu dorul de duca si daca nu ne-a reusit cu franta, am inceput alt proiect, sper sa se concretizeze in maxim 2 luni.

fetele sportive si bicicliste! (mi-am amintit de Mitza biciclista)


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Madalina!
Sa fii fericita si iubita!



Bravo Tunde!
Bafta pe mai departe!



ANDRI - offf, imi pare rau... Multa putere sa treci peste toate! Si eu am o vorba, decat singur in doi, mai bine singur in unul. Oricum tu nu vei mai fi niciodata singura, o sa ai printesa care iti va umple viata de bucurii...
Cu antibioticul, subscriu la cele zise de THEO, nu am mai scris ieri ca am mai scris de cateva ori treaba asta, antibioticul nu are nici o influenta asupra virusilor, ia pur si simplu degeaba. Antibioticul e bun numai la infectii bacteriene. Poti vedea daca e bacterian sau viral numai printr-un strep test - ii ia din gat sa vada ce e. De cele mai multe ori, infectia bacteriana e aia de se lasa cu febra mare, nu aia virala. Deci la temperatura Amaliei ma indoiesc ca e vreun balaur din ala care sa necesite antibiotic. Nu e bine sa ia de-aiurea, ii va slabi sistemul imunitar si cand va avea intr-adevar nevoie anitbioticul nu va mai functiona. Nu mai vorbim ca orice medicament ataca ficatul. Patrickul meu a luat antibiotic la un rosu in gat, dar dupa analiza, dupa 5 zile de febra mare, peste 39.

SHINES- uite vezi, ca ti-ai facut si tu o amintire frumoasa de la mare, ca sa completezi acolo la curiozitatea mea. Si mie imi place cand e mai liber, am fost acum vreo 4 ani la Costinesti si nu mi-a placut deloc, oricum nu am ajuns sa vad marea pentru ca era prea plin de oameni. Abia prindeam un loc prapadit la jdemii de metri de plaja, in apa era full full, om langa om, exact ca la strand, deci nema experienta aia a nemarginirii pe care o cautam eu. La sora-mea la Ocean insa, in octombrie, nu era nici pui de om pe plaja, numai noi doua si piticul, a fost superb. Cica este si o vorba pe la ei, cand vezi un om pe plaja cand e frig a dracului se zice : Damn Canadians!

LAURA_LUIZA- ti-am zis ce te invidiez ca stai pe malul marii??? Cu sau fara albina, tot te invidiez. M-am uitat odata din curiozitate (eu sunt aia curioasa ca babele) la Pescara - Italia, am dat pe Google images si mi-am mai pus un loc de vizitat acolo intr-o parte din inima mea. Poate la pensie reusesc si eu sa la vad pe toate.

GABIVALCEANU- uite cam asa aratam noi la cardio-poussete:
http://blogue.clubmed.ca/wp-content/uploads/cardiopoussette.jpg
sau iarna - uite asa:
http://www.soreltracyregion.net/loisir/page/loisir/article/a/7254?print=1
Caracteristica e ca nu se anuleaza cursurile decat foarte rar, numai in cazuri de furtuna mare cu tunete si fulgere. IN rest, pe orice timp, cursul se tine, chiar pe ploaie mocaneasca. Iarna se numeste cardio-traineau (cardio-saniuta) si pui copilul in sanie. Eu vreau sa ma inscriu si la sesiunea de toamna care se termina in decembrie, deci s-ar putea sa prind si zapada.

Scutece refolosibile - mi-ati bagat si mie microbelul. Mai mult ca sigur o sa discut cu colegul si poate o sa incepem sa le folosim.
Am gasit astea:
http://www.fuzzibunzquebec.ca/html/couches.html
Mai caut.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Holaaaaaaaaa

Si La Multi Ani, Madalina! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de dragoste si implinire alaturi de familia ta!

Noi am avut iar o noapte de kk...S-a culcat piscotul la 11.30 dupa multe "rugaminti" si s-a trezit la 1, apoi la 2 si cum incercam sa ii scot titi din gura incepea...la un moment dat am zis gata...nu mai puteam de somn si de nervi, asa ca i-am pasat-o lu ta-su care a reusit sa o adoarma si sa o puna langa el...a dormit maimuta pana la 6, dupa care din ora in ora programul obisnuit de trezire...

Am facut o parte din bagajele...multe mai sunt...in mare parte ale piscotului bineinteles...cu vremea asta tre sa iau de toate la mine ca nu stiu ce m-asteapta...dupa-masa mai fac o tura. Si maine decolam la buni. Sper sa nu ploua tot timpul, ca asa degeaba ma duc la curte, ca tot in casa o sa stau. Sper deasemenea sa prind si io cateva reprize de somn pe acolo ca am ajuns la fundul sacului si sunt bezmetica dimineata...pana nu bag cofeina-n vena merg ca papusile stricate prin casa:)) Dar gata cu plansul. Avem treburi mai importante de facut!

Foxy - felicitari ptr ridicari. Ce pici "precoc" ai tu acolo.

Shine - bun venit. Sunteti niste romantici incurabili. Imi si imaginez cum dansati voi acolo impreuna cu cei doi batranei. De vis!

Dolores, Mimo thx ptr sfaturi...asa o sa fac...deja am inceput de aseara, azi a mai avut dar mai putin, facut si dimineata...mai facem acu cand se trezeste si deseara. In ceea ce priveste caca azi a fost normal. Deci nu stiu de unde fuse...ca legume verzi nu i-am dat... in sfarsit a trecut acu...am notat situl cu poop

Tunde - felicitari!

Andri - e greu de dat sfaturi in asemenea situatii...fiecare cuplu are divergentele lui si numai voi stiti daca se mai poate face ceva ca sa va salvati casnicia si daca se merita. Oricare va fi decizia, tre sa fii puternica ptr bebeul tau ptr ca ai ptr ce trai, ai ce iubi, ai ce strange in brate cand ti-e dor, ai o minune care te va iubi neconditionat ptr ca tu esti UNIVERSUL ei si asta ar trebui sa iti dea puterea sa mergi mai departe. Suntem aici ptr tine, mamico. Capul sus!

Va pupez fetelor!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ZIKI- pai stai sa vezi aici inventie in materie, ca aici se intrec care-i mai verde. Deci... exista un capacel pe care il introduci in locul cu pricina si care colecteaza lichidul menstrual. Ce aveai tu acolo e Ok dar tot nu era perfect bio si responsabil, ca trebuia sa le speli - deci consumi apa, detergent etc. Iata o alta solutie, desi si capacelul asta il speli, probabil ca nu cu asa multa apa.
Verde-verde, insa eu am vaga senzatie ca m-as face rosie de atata verde, avand in vedere CM-urile mele horror.
Uite un link, se numeste Diva's cup:
http://well.ca/products/the-divacup-model-1_8614.html

ARIANA- bine ai mai revenit pe la noi, nu ne plictisesti deloc! atentie ca nu toate mustelele sunt fara parabeni, trebuie citite etichetele bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Da Doloress, e f frumos aici.. Eu sunt constanteanca de fel si fac parte din aia 10% care se duc la plaja si le place marea. Eu sunt disperata dupa mare, merg la plaja din februarie pana in octombrie, pana vara sunt eu cu paturica mea, cativa alergatori si poate cativa plimbatori de caini. De acum voi fi si cu piscotelul meu Apopos de asta, imi spunea pediatrul din Ro ca e f recomdat pt copii sa stea la mare, racesc mai rar, au alergii mai rar, scade riscul de boli ale plamanilor, bla bla.. Gandindu-ma acum la bolile mele, se cam potriveste. Banuiesc ca nu va spun nimic nou, asa ca ma retrag...

Mergi la inceput