Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(55)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Laura_Luiza - asa e, si mie mi-ar place sa traiesc ori la mare, ori la munte. Oricum unde aerul e altfel. Si mi-ar mai place sa traiesc departe de civilizatie, undeva in libertate totala. Sa dau drumul copiilor sa zburde liber pe undeva. N-am avut insa norocul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Doloress..acum cred ca am apreciat altfel aerul,linistea,apa..am vazut cu alti ochi.
am avut timp sa stau sa ma gandesc,sa privesc.
chiar cu doi copii..a fost usor,a fost relaxant.
poate si anii trecuti lucrurile astea erau acolo..dar nu le vedeam. ma gandeam la servici,la ce am de facut cand ma intorc..la alte planuri..mereu cate ceva.
acum am avut mintea doar acolo..eu,el,marea si copii.

chiar...nici nu ma gandeam ca scap cu copii neraciti de la vantul ala si apa rece..dar n-au nimic ii ziceam sotului ca de scapa Edu de raceala,fiind prima data in briza marii acolo si cu vantul ala..e superman



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

SHINES, ma bucur pt voi! Briza e alt fel de vint, unul buuuun.

DOLORESS, super cardio!!!! Aci lumea se inchide in sali pline de nonaer si acarieni pt sport. Eu sunt singura dementa care face sport in parc...echivalent cu a fi alb-blond in cap si fusta mini si balcoane! Asa se uita lumea la mine :) Pacat ca dezaprobator...

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

multumesc mult.......

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

TUNDEEEE, pun biciul pe tine!!! Ai venit la Baneasa aci langa mine si n-ai zis nimic...si eu am gresit sa n-am zis ca as vrea sa ne vedem, dar sa vii tu acilea sub nasul meu si sa nu zici...ntz ntz ntz...tre sa-ti iei revansa neaparat!

SIMO, ce frumoas povestesti tu de la mare! Super-super!

ANDRI, imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta..nu ma mai bag #537;a dat sfaturi. Doar sa stii ca printesa e cea mai mare realizare si merita tot ce-i mai bun. Iar noi suntem mereu aici cu un ”umar” la nevoie...

FOXY, felicitari pt progrese!!! Pupam baiatul umblaret!

MAMUTICA, si noi avem rude la Victoria dar n-am mai mers de o mie de ani pe acolo. mai e strandul ala faimos?

DOLORESS, imi place maxim treaba asta cardio a voastra! De dimineata m-am trezit cu gandul ca o e o idee buna de afacere in RO





_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx mama ..nu am av nr tau in telefon..noi am vb prin sms si nu am salvat atunci.Vreau sa ne vedem ..cum sa nu!trimite nr PM.

Am primit vaccin astazi..deocamdata se prezinta ok.Avem 6400 si 62 cm..asa la limita..domsoara tine silueta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Andri;imi pare rau ca ati ajuns la departire..asta e..viata e scurta,trebuie sa schimbam lucrurile care nu mai functioneaza,o luam pe alt fagas,viata merge inainte.,femeile mereu au fot mai puternice si mai descurcarete ...te pup si iti doresc tot binele din lume.Ai grija de tine si de Amalia..Fii tare,stiu ca te vei descurca de minune.
Mama mea a crescut singura doi copii fara nici un ajutor..nu am dus lipsa de nimic niciodata..mai bine asa,decat cearta,scandal si tensiune in atmosfera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

FETILI, VOI DE UNDE CUMPARATI INFANRIXUL? Ca eu il luam de la un depozit care acu` e inchis, ca se muta. Si parca de la farmacia din colt nu ma inspira...

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebyCry spune:

Salutatre Mamici am nevoie de sfaturi si pareri, Yannis e mult mai bine papa laptele cu placere si nu il mai refuzar dar il dau fara cereale, asi dori sa ii introduc o masa de cereale dar nu stiu cat pt ca pana acum ii puneam o masura in lapte si inrest am reusit dupa ceva timp de munca sa ne formam o rutina asu mai bine zis un program de masa, la ora 7 papam lapicul cam 150-170 la ora 10 pireul de fructe, la 12-13 laptic cam 170 la ora 17 un borcanel de papita cu carnita( ii dau diferi in fiecare zi , diferite legume cu carnita) ai 2 iaurtele iar dupa baita papam cam 130-150 si la nanita. Asi dori sa ii introduc si o masa cu cereale dar nu stiu cand pt ca pireul de fructe il consider necesar si masa cu legume si carnita lafel de necesara. Cereale am de toate felurile speciale pt bb cu fructe cu iaurt, cu brocoli cu branzica dar e greu sa ma hotarasc acum ca am reusit sa fac un program de papa pe care Yannis il acepta ff bine. Astept sa ii spuneti pareri pote reusesc si eu sa ma decid, in rest suntem bine gaganim si topaim de 2 zile de mama focului:)))) acum vrea numai sa topaie in tin in picioruse se uita la ele tipa de bucurie si daca buni ne atriga vrem sa mergem la ea asa ca am facu si cativa pasi, cu jucarelele vorvesc dar ma plictisesc de ele repede, in leganad nu mai stam ne- am plictisit de el..... Cam asa suntem noi aproape de 6 lunite, nu stam in fundulet singurel doar sprijinit de rodtogolit ne rostogolin de pe burta pe spate dat invers acum exersam. Aaaaaaa asi dori ai eu un PM sa pot si eu pune poze cu buburuza

Cu ajutorul lui Dumnezeu Cea mai de pret ComoaraYannis (12.01.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Gabiv, io am pe cineva la un depozit...o fi acealsi depozit nu stiu acu dar pot sa-ti dau pm cu nr de telefon al persoanei respective. Mai stiu ca la Farmacia Tei se mai gasea mai ieftin asa dar iti trebe reteta. Stiu de la o prietena, ca noi suntem cu Pentaxim...

Fetelor, mi-au venit uratii:((((((((((((((((((((((((((((((((((((Tocmai acum cand tre sa plec. Tocmai tampoanele nu le pusesem la bagal ca am zis ca nu am nevoie si ...surprise:))))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput