Strugurasi de Sept-Oct 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

ms fetelor de incurajari.Adevarul e ca eu am exagerat, am facut crize din nimica, dar nici el nu trebuia sa plece.Mi-a trimis mesaj ca sa nu ne mai certam, da inca nu mi-a trecut supararea, fiindca trebuia sa inteleaga ca sunt mai nervoasa si sensibila si nu mi se pare normal sa se ia sa plece asa, ca doar nu suntem la hotel.La noi nu tin mult certurile astea, mai ales ca ne certam din nimicuri de obicei, fiindca la decizile importante suntem de acord.Da faptul ca a stiut ca pana a doua zi ne impacam nu e scuza sa plece cand vrea, fiindca lui nu i-ar conveni sa plec eu asa.Colac peste pupaza azi e ziua cumnatei si tre sa merg acolo, de parca asa chef am sa ma intalnesc acum cu socrii...

24+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Matza ma bucur ca sotul tau e mai bine.
Seidi sa ne anunti si pe noi cum te sarbatoresti, sa ne trimiti si noua o bucatica de tort

24+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi Ani Seidana sa fii sanatoasa, sa ia parte de o nastere usoara, bebe sanatos, si tot ce iti doresti sa tie implineasca

Cea mai fericita mami 30 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

seidana
La multi ani, fericire, sanatate, iubire, sa ai sarcina usoara in continuare, nastere usoara si bebelina cuminte, mancacioasa si sanatosa!Petrecere frumoasa astazi!!

26+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. multumesc din suflet..
Sa stii ca si eu ii povestesc sotului despre voi, si e asa impresionat cum se leaga prieteniile astea intre noi..

Zubi.. multumesc, nu mai fii nici tu supi, stiu sigur ca ne enervam si pe baza de hormoni bata-i vina, in timp ce el sta la cALC, IA O Carte citeste, gaseste alta ocupatie sa nu te cuplezi la el

CATY ... iti multumesc si tie.. o las sa vorbeasca numa ma enerveaza, ca zici ca se kk nu vorbeste, asa usor scoate vb pe gura aia.. tu cum mai esti?

MAy.. ce frumos e cand schimbam semnatura, mai adaugam caterza grame cateva zile.. si imediat le auzim glasul si le vedem ochisorii

Andreea.. multumesc multumesc, sper ca esti tot cu cracii pe pereti

Lali.. nu am facut gratarel, am fost la shopinguiala, mi-a chletuit sotu o groaza de bani, el nu merge in magazine da si cand merge cheltuie frate fara numar.. la final ii zicea nummai : "sa nu te gandesti", "aia nu", aia kk, si culmea cand m-am uitat la piti la haine m-a luat cu hai ca vine ploaia.. apoi am venit la ai mei, acu e tortul in frigider, iar carnita de gratarel e in frigi si ea, de ne-ar lasa vremea numai.. si in seara asta pizzulica ( adik pizza)

Alayna .. multumesc.. cum esti? te-ai odihnit ceva?

Didi.. mai fa pe suparata nu ii mai da mesaje, si fa bot... la mine merge de minune... si a doua oara nu mai face, de ma iau sa plec se pune in calea usii sau de ies pe usa da disperat telefoane. oricum explica-i ca asa ceva nu accepti, sunteti oameni maturi si problemele se discuta comunicand.. sper sa nu mai aveti parte de asa ceva

Matza... multumesc ,, ma bucur ca sotulica e bine si bebe miscacioasa, a mea e f apatica.. si lenesa azi abia daca da cate uun sut, ea care e speedy in general.. vremea asta cred, acu ploua acu e soare...

Theea .. multumesc...31 saptamani uuuaauuuu .. esti printre primele...

JAde... muaahhhhh ... multumesc mult, asa va iubesc fetelor .. ma simt iubita intre voi.. de o gramada de fete superbe..

MArryan.. multumesc din suflet... deci pana in 30 mai mergi la munca? tot ai promis ca faci poze la lucrusoare si te-ai fofilat pana acum..

Mikka.. multumesc si tie..si eu iti doresc numai bine si o ALexandra cuminte..

Fetelor pe toate v-as aduna langa mine , aici la padure la ai mei , am face o hora de fete frumoase cu 2 in 1 , si as face cate un tort pt fiecare.. o sa pozez tortul si o sa va servesc macar virtual..
Cate un poooooopppppppp dulce pt fiecare .....

PAna una alta..






30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Seidana, n-ai inteles, eu am pus 300 de grame pe mine :D
pitica nush cat a mai pus :)

Thea, am inteles, merci, a inceput sa miste mai des si m-am mai linistit.
mai am 2sapt pana la eco din Bucuresti. rezist eu pana atunci sa-mi tin panica in frau

didi, din pacate sotii astia nu realizeaza mereu ca suntem hormonale acum. si eu m-am ciondanit cu al meu pe o chestie minora ca ma tot contrazicea.
apoi i-am zis pe sleau: babe, pana o nasc pe fii-ta, eu am dreptate mereu. ca nu trebuie sa ma superi. apoi tot eu ca o sa fiu obosita si stresata. de fapt de acum toata viata eu am dreptate

eu sunt cu trei geamantane insirate si ma chibui sa-mi fac bagajul si sa las si unu pregatit pt la toamna.
dar... pauzele lungi si dese cheia marilor succese

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May... ooo 300 gr nesemnificativ... cred ca si piti poate pune 300 g in 2 saptt..... eu am pus 1 kg... si 200 gr , dar se iarta ca de la vreo23-24 sapt tot pe +12 am fost

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

chiar asa fetele, cate gr o lua bebe in fiecare saptamana?

seidana - da, tot cu cracii in sus , m-am mai ridicat, am iesit 10 minute afara cu sotiorul si cu Sara, am facut si o baita ca eram un sconcs...acum e asa de bine




28+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Andreea eu am citit ca in jur de 100 de grame pe saptamana, dar cred ca asta e in functie de fiecare luna a sarcinii, fiindca in ultima luna pune aproape un kg..
Mie tare imi lipseste facutul bagajului pt nastere.Pe mine nu ma primeste decat cu lenjeria adusa de mine si actul de identitate..Cand am nascut prima data aveam un bagaj mare, si tot nu a fost de ajuns, mi-a mai adus mama de acasa.

24+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

In primul rand La multi ani Seidana, sa fii fericita si sa dea Domnul ca minunea mica sa-ti aduca linistea in suflet.

Fetelor, va cred ca sunteti suparate ca va certati cu sotul, dar va garantez insa ca acum distorsionati orice. Hormonii fac ce vor din voi si vi se pare totul amplificat, chiar si o banala discutie. Asa am fost eu la Filip, ma suparam groaznic pt ca sotul nu era curios sa mangaie burtik, sa vada ce lucrusoare am cumparat etc. Este adevarat ca ar trebui sa fie ceva mai atenti, insa sa fim serioase, sunt barbati. Sunt si femei care constientizeaza sentimentul matern abia dupa nastere, de ce sa ne asteptam la barbati sa simta asta? Va garantez ca majoritatea se vor schimba simtitor la vederea bebelusului, pana atunci ei nu realizeaza concret ce se intampla pt ca nu vad si nu simt nicio schimbare, in afara burtii voastre si a toanelor de gravida. Incercati spre binele vostru sa va repetati ca nu e momentul sa duceti certuri la extrem, sa luati decizii importante cat sunteti gravide. Va recomand o carte simpatica "cel mai simpatic ghid de sarcina". Spune acolo ca e cea mai proasta idee luati decizii importante cat sunteti gravide (gen divort, mutare, demisie). Repetati-va mereu ca va lasati afectate din cauza sarcinii. O sa treaca si o sa fie bine.

bujo mami de Filip si 30+ cu

Mergi la inceput