Strugurasi de Sept-Oct 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata strugurase burtoase

eu nu am somn de citeva zile dorm pe apucate nustiu ce se intimpla, si cind e vremea de facut ceva mie mi se inchid ochii c-o fi insemnind asta?

seidana wow sotul te a luat la shopinguiala, la mine sotul nu ii place la shoping de lok si nici nu merge, nici de ziua mea nu se duce imi da bani si imi zice dute si ti cumpara ce iti doresti

ma bucur ca ai avut o zi fr frumoasa ce tine de soacra, eu am invatat un lucru o ignor la maxim, si in genere eu ignor oamenii care vin cu tot felul de idei si sfaturi care nu se potrivesc, ma refer la membri de familie, si mai mult socrii, tatal meu si nasii.
mam fofilat pina acum ca mi sa stricat aparatul photo si sotul cauta acum pe net promotii ca sa luam unul bun si ieftin, am luat multe hainute sper sa reusesc curind sa le pozezi si sa le pun pe group.
La servici pina pe 30 merg ca sami iau banii ca de nu ma duc nuii vad....


ieri a fost ziua certurilor, si eu mam certat cu sotul didianana, nu te stresa ca si ei nu inteleg ca noua ne este greu si suntem si un plic de hormoni acum, in cazul meu nu iam vorbit toata ziua, am pregatit masa, am facut peste somon la cuptor cu legume (cartofi, ardei dulci, vinata si bostanei), am zdrobit o zeama cu taietei ca la mama acasa, si am facut si nieste ardei umpluti cu carne de gaine si orez....si ca sa inchei seara de munca am cumparat de la piata zmeura si miam facut gem de zmeura pe iarna 12 borcanele......saracu cind a vazut la cite am facut ieri singur a inceput vorba si sia cerut scuze ca ma suparat pe mine si pe bebe

eu am o problema dragele mele, am durere la ea jos, parca ma doare cind ma asezi, cind ma scol, e normal sa am asa dureri?....se mai adauga si niste dureri de spate chinuitoare, oare nu e pea devreme? .......si scaunul e moale, cineva de la noi zicea ca sa pregateste corpul de naste dar eu nu vreau sa nasc acum ci la 38 de spatamini in august, mamicile cu experienta va rog sa ma ajutati, poate e cazul sa merg iar la medic?

vai cit mam intins, sper sa nu va obosesc sa cititi
va doresc o duminica cit mai frumoasa, fara nori si ploaie, ca la noi e fr urita vremea si rece

Cea mai fericita mami 30 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor care sunteti in tema cu preturile ce spuneti de site-ul asta?
http://faracolici.com/

29+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Maryanne, cred ca ai durere pelviana. Se intalneste la 1 din 4 gravide. Si eu am, si cred ca si Lore.
Ii zice ceva cu un sindrom. Ideea e ca se misca niste jointuri ale osului pelvian. O sa dau link cand o sa fiu la PC. Acum sunt pe tel.
Dupa nastere o sa se puna alea singure la loc. Pana atunci de ajutor pot fi niste centuri speciale de sustinere. Eu mi-am luat de la mother care ca mi-a zis moasa de ele si de maine am s-o port. Sa vad daca o fi vreo dif.
Tu oricum intreaba si medicul. Asta e doar ce cred eu ca ai.

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Uite:

http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/antenatalhealth/physicalhealth/pelvicgirdlepain/

sper ca stii engleza ca in romana n-am cautat.

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Dragele mele,

V-am citit tot weekendul conversatiile din urma, ca sa recuperez si sa ma integrez preocuparilor voastre la zi. Mi-au placut comentariile despre wrap, patut de lemn vs. patut de plasa, cumparat lucruri ante vs post nastere, sunt intrebari pe care le avem si noi. Ma nelinistesc certurile cu sotii, mai ales ca ei nu sunt constienti de schimbarile noastre hormonale si pararea mea este ca nu ar trebui sa ne lasam prada nervilor/hormonilor, desi este foarte greu sa te stapanesti. Eu sunt in faza in care imi stapanesc greu plansul. Plang la filme, la amintiri, la ideea ca in curand fetita noastra va fi langa noi...
M-am linistit cand am citit ca si bebelusii vostri sunt la fel de miscaciosi, chiar daca si cartea mea de capatai "La ce sa te astepti cand esti insarcinata" imi spunea acelasi lucru. Parca e altceva cand va citesc si pe voi. Acum ma confrunt cu o alte probleme: constipatia si arsurile. Trebuie am foarte mare grija la ce mananc. Inca mai iau magneziu dimineata, ca ma ajuta. Uneori functioneaza si prunele uscate, dar cateodata, e foarte-foarte rau.
Pentru ca ieri am trebaluit si gatit toata ziua, in familie, astazi iesim un pic la plimbare. La noi in Vilnius sunt 16 grade si un aer curat, de munte, ca nu-mi vine sa petrec duminica in casa.

Va pup si va urez o duminica placuta, cu spor in toate!
Alexandrina

26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Buna dimineata burtici si poftiti la cu sau fara lapte,de care doritiPentrucine nu bea cafea avem suc natural de toate felurile,ceiut,ce va pofteste inimioara

Seidana sper ca ai avut o zi excelenta ieri cu multa dragoste si cadouri pe masura

Azi am schimbat si noi semnatura...32 saptamani...
Ieri am calcat toate hainutele domnisoarei mele si le-am aranjat frumos in dulapul ei....parca nu imivine sa cred ca acus scoate nasucul la lumina nu mai am rabdare

Va urez o zi linistita si fara dureri

Fericita 32+ cuLoriana-Maria

AMR 8 sapt max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Alex, tu te ingrijorai ca-i bebe miscacioasa? eu ma ingrijorez cand e puturoasa.

Caty, mama mia 32

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Alex, tu te ingrijorai ca-i bebe miscacioasa? eu ma ingrijorez cand e puturoasa.

Caty, mama mia 32

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro


Da sper ca am sa si nasc prima abia astept
Tu cum mai esti?Ce face printesica ta?

Fericita 32+ cuLoriana-Maria

AMR 8 sapt max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

May multumesc de link, e fr utila informatia, dupa ce am citit eu cred ca le am pe amblele si PGP si SDP

parca durerile mele sunt asociate cu ceea ce scrie in articol, cred ca sapt viitoare imi fac o programare la dr ca sa intreb si pe ea ce imi zice.

catty felicitari mamico pentru 32 saptamini inca 6sau/si 8 saptamini inainte

Alex2011 eu deja incep sa pling cind imi da cite una in coaste, sincer ma bucur ca este activa, dar si cind se aseaza intro pozitie delok conformatibila pentru mine atunci mie rau

camady am venit si eu nu demult de la farmacia primii pasi care sa deschis la noi, si avem produse chicco si avent, dar dupa cum spuneti voi preturile la voi sunt mult mai joase ca la noi
miam luat scutece dupa nastere, gen abosorbante chicco, ser fiziologic pu bebe, chilotei de unica folosinta dupa nastere pu primele 2-3 zile si tampoane pu sini toate de la chicco.
Unele produse de la chicco sunt putin mai ieftine decit avent dar in mare masura au preturi mari...
mia mai ramas sa mi iau sterilizatorul electric tot chicco sau nuk am sa vad dupa pret, si pompita pu nasuc gen cum zicea bujo are furtunas care mama trage in el, mi sa spus de la farmacie ca e cel mai bun...in rest parca le am luat pe toate strictul necesar doar....

Cea mai fericita mami 30 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Marryan eu sper sa fie 6 saptamani caci nu mai am rabdare sa o tin in brateVad ca nici tu nu mai ai mult
Tu cum mai esti?A ta printesica?


Fericita 32+ cuLoriana-Maria

AMR 8 sapt max

Mergi la inceput