LMA Bea - Delfinasi in straie de sarbatoare (151)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

E musai sa ii dai LP dupa ce o intarc??? Eu nu as vrea sa ii dau deloc, pediatra mi-a zis ca nici lapte din comert sa nu ii dau pana pe la 2-3 ani.
I-am zis ca mananca iaurt, branza de vaci, smantana, deci papa lactate si a zis ca atunci nu trebuie sa ii dau LP.
Voi ce ziceti?

Nu ma intrebati de ce nu vreau sa ii dau LP, tot timpul am zis ca nu o sa ii dau, chiar si atunci cand am ramas fara lapte (dupa o noapte intreaga nedormita) am pus-o la san si si-a revenit.

Azi maine facem 1 an si in octombrie o duc la cresa, pana atunci ar trebui sa terminam cu titi...de fapt, nu e musai, pot sa ii mai dau dimineata si seara.....dar eu stiu? Sa ii mai dau la 1 an si 2 luni? Mai are ceva bun in el LM la varsta aia?

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010



iti inteleg "strangerea de inima" legata de LP...am avut-o si eu dar ambii pediatrii pe care i-am intrebat mi-au recomandat LP-ul in detrimentul laptelui de vaca pana la 2-3 ani
eu am inceput sa ii dau seara completare, suge dupa care ii dau bibe si bea fara nici o ezitare 80-100ml pana adoarme
alege un Lp organic daca crezi ca iti da incredere mai mare
pupici mari mari de la noi


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissy, bocesc si eu... ai asa un suflet de mare! A fost un an tare greu pentru voi, dar uite ce frumos a crescut minunea mica! E isteata , e frumoasa, e sanatoasa! capul sus, mami, fii optimista cum esti tu de obicei! Gata cu plansul, incepe petrecerea!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Bea La Multi Ani printesa mica


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici!


La multi ani Beatrice Teodora!!!


La multi ani, mami Laurika! Multumim de tratatie!


LML Filip!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Sunt fericita!!! Mi-a venit ciclul . Eu primele 3 zile sunt mai rau, apoi se mai poate trai, deci, la mare, numai luni o sa ma chinui un pic...Am asteptat ciclul asta, ca pe vremea studentiei...
deci progesteronul dr nu si-a facut efectul. Adevarul e ca mi-a zis ca tb sa-l iau inainte de ovulatie, si eu cred ca ovulez imediat dupa ciclu. Nu mai conteaza oricum...
Ramona, eu nu cred ca lactatele pe care i le dai acopera vitaminele care se gasesc in LP. Poti incerca eventual sa-i dai lapte de capra, daca nu vrei LP...am inteles ac e mai indicat decat laptele de vaca.
Oana, multumesc de wrap , nu am reusit nimic...era doar sa rup piciorusul copilului incercand sa-l bag in el. Ma las pagubasa, pana nu fac vreo nefacuta
Saddie, multumesc si tie pt costumasul de baie. A ajuns al noi, inca nu l-am incercat sa vad daca ii este bun...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Oana, multumesc de wrap , nu am reusit nimic...era doar sa rup piciorusul copilului incercand sa-l bag in el. Ma las pagubasa, pana nu fac vreo nefacuta


off tu nu te lasa...iti poate confirma Michelle ca e cel mai apropiat mod de a-l purta pe Raul
citeste aici http://adelle.ro/esarfa-port-bebe-totul-despre-wrap/
roaga-l pe Cosmin sa te ajute sau exerseaza in fata oglinzii
eu foloseam legatura Front Wrap Cross dar pentru vara e mult 3 straturi
incearca Simple Cross Carry, e si mai usoara legatura si sunt doar 2 straturi...eu nu am exersat destul asa ca imi iese doar in fata oglinzii

EDIT: cheia succesului e ca materialul sa fie intins bine si pe tine si pe bebe...pune-l lejer initial, apoi pe Raul dupa care strangi materialul putin cate putin
eu pana sa reusesc sa fac o legatura buna poate incerc si de 10 x


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Diana, asta era si ideea, sa nu se vada. Iti trimit mail

paula, pfiiii ce habauca sunt... Din mai eu iau duphaston (de la pb cu tiroida am intrat la menopauza asa ca fortam CM sa vina). La inceput se ia 5 zile, cate 1 cp x 2 / zi, in ziua 3 sigur vine ciclul. Pfiii ce ciuda mi-e, cum am uitat.

La noi a plouat de numa'. Acum nu mai ploua dar tot e innourat si mohorat... Iar ne inghesuim 30 si ceva de pers. in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, laurika!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissy, iubita, eu nu mai am cuvinte . se uita Isa la mine si nu stie ce tot fac cu servetelele... de ieri imi tot amintesc de voi, prin ce ati trecut. si parca tot nu era de ajuns, trebuia sa se mai intample ceva! dar sa le lasam pe astea, azi e SARBATOARE!!! hai, cinsteste-ne cu ceva, ca eu acuma m-am trezit, dupa a doua tura de somn


paula, chiar vroiam sa te intreb daca au venit uratii


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Crissy dar ce crezy ca faceam aseara la 12 noaptea? Citeam ce a scris cristina la subiwctul separat. Si eu citesc de pe telefon si nu am vazut c ai scris tu dar voi citi. Iti multumesc ca te gandesti la noi dar cred ca avem doar de invatat de la tine asa ca

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 11+

Mergi la inceput