LMA Bea - Delfinasi in straie de sarbatoare (151)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

neatza si de la noi, asa mai la pranz!
La multe lunite inainte cu sanatate pentru Bea,
La multi ani cu sanatate si putere pentru mamica Laurika!

Mamici, nu mai pot, nu mai stiu ce sa fac, Tudor al meu are scaune dese si moi, nu inteleg ce scoate ca nu mananca mai nimic de vre-o 4 zile! Incep sa ma ingrijorez, cred ca diseara am sa merg la spital cu el!
Are rosu in gat, facuse ceva febra si acum e pe panandol, nurofen si tantum verde, iar pt scaune ii dau debridat de ieri, dar se pare ca nu are efect!
Ma gandesc la cea a scris ainotna, ca antitermicele ar da scaune moi! Oare sa fie adevarat? Sa renunt la ele si sa ramana doar cu tantum verde si cu debridatul, chiar nu stiu ce sa fac! Si ma gandesc ca doar tantum verde actioneaza impotriva la rosu in gat?
Va pup mamici

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crissy, multumesc. Bine ca mi-a venit si acum. Era mai bine daca imi venea pe miercuri, dar na...ma multumesc si cu atata. macar stiu pe viitor ce e de facut. Nici nu ma mir ca nu ti-ai amintit. Ti-ai reglat pana la urma metabolismul?
Lasa mama, ca macar nu ai ap cu 2 camere...ca acolo as fi vrut sa vad cum inghesui tu 30 de persoane.... Ai atatea scaune? Adevarul ca mai mult de 14 persoane nu am fost niciodata in casa. Si aia rasfirati peste unde s-a putut.
Oana, s-a cam miorlait Raul la incercarea mea. Numai cand vede ca incep sa il leg, o ia la fuga . Pe mine l-am pus, am facut si nodul in fata, dar el nu a mai incaput

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Laurika, LA MULTI ANI!!!

Coteasca, dar pe pediatru nu-l poti suna azi sambata? Sau mergi la spital, stiu si eu... daca zici ca de 4 zile nu prea mananca si face si scaune dese si moi, ai grija cu deshidratarea!

Sanatate multa lui Tudorel! Vb. cu un dr. fie pediatru fie la spital!



Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

antonia multumim de cafea! De aseara nu i-am mai dat nimic Medeei si e ok. Nu a mai facut nici febra nici kk. Ieri i-am dat la 6 ore pentru ca scadea febra la administrare si la cateva ore (2-3) iar urca la 37.7-37.8. Cu doctorita inca nu am reusit sa iau legatura dar vad ca Medeea e ok acum. Oricum la primul semn suspect o iau si o duc la CMU Regina Maria in Dorobanti ca acolo au urgente pediatrice. Desi nu cred ca va fi cazul.

crispro n-ai sughitat azi-noapte? La 3:30 cand ar fi fost din nou tura de antitermic m-am dus sa o verific sa vad daca mai e cazul sa-i dau sau nu. Io am zis ca intru usor, verific repede si am fugit. Da' de unde cand am deschis usa a si sarit in picioare. Mi-a luat 20 de min sa o adorm la loc si apoi s-a trezit la 4, la 5, 5:30 cand iar a mai stat treaza jumate de ora si apoi a adormit pana la 8:30. Asa ca sunt zombi!

crissy sunt cu lacrimile in barba! Doamne, prin cate ati mai trecut!!! Dar cum spuneam si ieri Bea este o invingatoare si sunt convinsa ca va avea un viitor stralucitor inainte! LA MULTI ANI PRINTESA MICA!!!



paula sa-l folositi cu placere!


Laurika LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Apropo de Marea Intalneala, daca se mai tine. Am stabilit si noi datele cand vom merge la munte si vom fi la Danes, langa Sighisoara, intre 7 si 19 august. Asa ca daca va intalniti in perioada asta, tragem si noi o fuga sa ne vedem. Altfel nu stiu daca mai reuseste Octav sa-si ia alte zile libere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata pe la pranz

Beatrice

Laurika

Filip

La noi a plouat toata noaptea...si a fulgerat de numai...asa frica mi/a fost...am iesit putin afara dimineata ca sigur azi nu mai apucam ca iar ploua...sa vedem cum va fi maine vremea...eu sper macar sa nu ploua

Azi m/am apucat de curatenie ca maine vine mama si imi inspecteaza casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La multi ani, scumpa BEATRICE-TEODORA!!! sa ai parte in viata numai de bucurii si fericire!

mami laurika!! La multi ani !!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

crissy77 draga nostra mamica, ai trecut prin atatea si te-ai luptat cu necazurile si cu sistemul medical mizerabil si ai reusit. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si tot binele din lume pentru ca sunteti o familie frumoasa de luptatori si invingatori! Normal ca Bea este o luptatoare caci are cu cine semana. Am plans cand am citit povestea nasterii si prin cate ai putut trece. Multa sanatate si numai bine..Lupta continua dar se vad si rezultatele! pentru luptatoarele noastre!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

crissy, Sa-ti traisca minunea 100 ani! Crezi tu ca nu am citit?! Esti o super mami.

crispro, da, am gasit o bona chiar ok. Toata saptamana asta m-a salvat! Ca eu m-am simtit ca draq de rau si nu as fi facut fata la nevoile mandrei. O alearga Rebeca tot timpul cat e aici. Bona i-a adus ieri din propria initiativa un lego mareeeee, imi aduce flori din curte de la ea. E super! Sper sa colaboram mult de acum incolo.

Eu ma simt oribil de obosita, nu imi tin capul pe umeri, mandra vrea joaca si plimbare, iar ta'su e la munca. Uf! Imi e greu greu. SI mai am o gramada pana scap de primul trimestru.

Va pup


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Coteasca, suna pediatru sau mergeti la urgenta!Sanatate multa lui Tudorel!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput