Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

noapte buna tuturor
sa aveti un week-end cat mai frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna dimineata ! Se vede ca e week-end, azi s-a trezit si Adam mai tirziu, adica la 7 si ceva . Ploua tare-tare, inca de cind ne-am trezit ploua, asa ca de plimbare nici nu poate fi vorba, ne-am foit pe terasa vreo 10 minute, ne-am jucat la oglinda, iar acum sta la salteluta de activitati, dar vad ca e plictisit deja .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madu81

Mandreaac, multumim pentru cuvintele frumoase! Sotul a ales numele Adam, eu as fi vrut David, dar cind i-am propus a zis ca numele pe care-l vreau eu are un aer antic, vechi ceea ce m-a facut sa izbucnesc in ris, ca mai vechi decit Adam nu avea cum sa gaseasca ...

Mami de bebe Adam


Tare faza

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Buna dimineata!
Si poftiti la cafea
Cristi e cu tati la tuns iar noi stam ca fetele cuminti in casa, adik eu pe net si fata doarme in leagan

Simo, si noi avem palariuta ca a lui bebe Arsenie

Strumph, wk asta inca nu avem planuri. Conediu tot nu avem cu cine sa-l facem...am fi luat-o pe mama daca nu ar fi fost necazul cu matusa. Acum tb sa aiba grija de ea, nu poate sa plece cu noi. Treaba e ca vroiam sa mai mergem cu cineva ca doar noi 4 e ca acasa

alexina, distractie placuta

pisuc, ce pleata frumoasa are bb Petru. Vreau si eu la fata asa pleata sa-i primd agrafe . Io cred ca abia la anul vad asa ceva la Cata

xeo, ma bucur ca ai mai trecut pe la noi si bacur si mai mult ca acest forum (la fel de drag si mie) te-a ajutat atunci cand aveai nevoie

iony, Cum adik nu ai net in RO? deloc, deloc? Daca nu mai intri va urez de acum drum bun si petrecere frumoasa pe 15 aug la botez

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello mamici

eu am tinut-o numai intr-o alergatura si nu am mai avut timp sa intru macar sunt fericita ca in sfarsit mi am gasit rochie pt botez, de abia astept sa o port saptamana viitoare ne vedem si noi cu cei de la restaurant sa punem la punct ultimele detalii si cam gata.

aseara ne am vazut si cu nasii care au spus ca noi pt biserica nu trebuie sa cumparam nimic, se ocupa ei de tot.

iar astazi mergem la o nunta si petrecem prima seara fara luca de cand m am trezit de dimineata ma tot gandesc la scuze ca sa nu mergem si din pacate nici una nu merge, chiar trebuie sa ne ducem...trebuie sa il las pe bebe la mama in seara asta si am niste emotii de nu mai pot cred ca maine la 7 dimineata sunt direct la ai mei sa mi iau copilul...nu stiu ce e cu mine de nu vreau sa l las chiar deloc, parca sunt prea de tot de abia astept sa vina ziua de maine la ora asta.

ma duc sa incep sa ma pregatesc, sa ma apuc macar de manichiura...poate reusesc sa intru mai tarziu, daca nu, weekend frumos va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hello mamici

eu am tinut-o numai intr-o alergatura si nu am mai avut timp sa intru macar sunt fericita ca in sfarsit mi am gasit rochie pt botez, de abia astept sa o port saptamana viitoare ne vedem si noi cu cei de la restaurant sa punem la punct ultimele detalii si cam gata.

aseara ne am vazut si cu nasii care au spus ca noi pt biserica nu trebuie sa cumparam nimic, se ocupa ei de tot.

iar astazi mergem la o nunta si petrecem prima seara fara luca de cand m am trezit de dimineata ma tot gandesc la scuze ca sa nu mergem si din pacate nici una nu merge, chiar trebuie sa ne ducem...trebuie sa il las pe bebe la mama in seara asta si am niste emotii de nu mai pot cred ca maine la 7 dimineata sunt direct la ai mei sa mi iau copilul...nu stiu ce e cu mine de nu vreau sa l las chiar deloc, parca sunt prea de tot de abia astept sa vina ziua de maine la ora asta.

ma duc sa incep sa ma pregatesc, sa ma apuc macar de manichiura...poate reusesc sa intru mai tarziu, daca nu, weekend frumos va doresc!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


scrish, distractie placuta! Eu am observat ca de fiecare data cand am un prilej sa stau fara copii, cand ma intorc acasa, fac totul cu si mai mult drag si energie.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Buna dimineata .

Nu reusesc sa pun poze.Ori m-am sclerozat si-am uitat parola,ori chiar s-a schimbat intre timp...
Va rog frumos,daca aveti vreme imi scrieti si mie pe privat parola?

Saru'mana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hello mamici

nu stiu ce e cu mine de nu vreau sa l las chiar deloc, parca sunt prea de tot de abia astept sa vina ziua de maine la ora asta.



Cred ca e normal, te inteleg; eu una nu pot nici sa ies din camera sa-i las bietei bunici un pic de intimitate cu nepotica ei... Pentru botez mi-am luat rochie in 25 min., din primul magazin intalnit in timp ce ea dormea in parc cu tati, doar sa nu stam despartiti. Nu stiu cum o sa fac duminica viitoare, la petrecerea de botez, ca nu pot nici sa lipsesc, nici sa o tin pe ea in fum/zgomot...

Inca simt ca ea e asa, o prelungire a mea, nu o simt ca pe o mica persoana distincta, si pur si simplu mi se pare impotriva firii sa ma indepartez de ea... Bine, la noi mai e ceva, am avut mici problemute cu ea, mai refuza sanul, si am senzatia ca orice/oricine strica simbioza asta dintre noi imi pune in pericol bunul mers al alaptarii.
Oricine in afara de tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Eu imi beau cafeaua, ca tare mai am nevoie m-a trezit piscoata de 3 ori pana la ora 4 jumate, si de la 4 jumate pana la 6 nu a mai vrut sa doarma deloc, a tot tinut-o intr-o chiuaiala, rasete si gangureli , scotea cate un chiot de veselie pe la 5 de ma uitam crucis la ea, afara inca era inorat si ploua cu galeata si ea fata era super vesela, parca ar fi avut furnici in pantaloni ca asa se zbenguia pe toate partile de nu stiam ce are , radea si se chicotea de mama foculuiiar eu chioara de somn ii tot spuneam: Sophia treci si te culca si ea radea la mine si se intorcea pe partea cealalta si chicotea si chiuia cum poti sa fii suparat cand e asa dulce si scumpa? am lasat-o si eu sa-si faca damblaua si intr-un final a adormit pe la 6, eu motaiam asa cate putin, printre picaturi si pe la 6 am vazut ca da semne de oboseala , i-am bagat suzeta in gura si a adormit si ne-am trezit la 8 jumate , acum ea doarme iar ca deh, a avut program artistic de dimineata

Ma doare spatele rau rau si cred ca de la vreme si umezeala, ca ieri nu am facut nimic special ca doar a fost sarbatoare, dar am spatele in pioneze afara e gri si mohorat si voiam sa iesim, dar asa o sa iesim maine daca o fi vreme, a plouat toata noaptea si nu cred sa iasa soarele prea curand, poate mai dupa amiaza , dar cine stie ?

Ma duc sa imi beau cafeluta si revin daca nu se trezeste donsoara piscotel si vrea iar atentie

Va pup, o zi frumoasa

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada sper sa fie asa si la mine, desi am impresia ca mai mult drag cu nu am de unde sa scot cu energia e alta poveste

donna exact asa simt si eu!!!!! nici eu nu il percep ca pe cineva separat de mine, tot ca o extensie a mea si luca stiu ca bebe o sa fie bine merci dar nah...acum mi se pare un capat de lume ca petrec o noapte separata de el la mine probabil e sentimentul asta si pentru ca nu simt k m-ar solicita prea mult, e asa de cuminte ca uneori nici nu stiu ca am copil in casa


Mergi la inceput