Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralukab

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

fetelor peste 2 sapt urmeaza un drum luuung cu masina pana la suceava cu teea...asa vreo 6-7 ore. cum procedez oare cu scoica? o las 2 -3 ore apoi o ridic in brate vreo 15 min si o pun la loc? mi-e frica sa merg in masina cu ea in brate dar in ritmul asta ( cu pauze multe) facem o groazaaaa.
ati mai facut asa drumuri lungi? cum ati procedat? le-ati dat sa pape in masina in mers?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Pauzele lungi si dese ... you get the point
Si pentru mancare cel mai safe este cu masina oprita. Se poate si din mers dar este riscant. Eu am riscat de cateva ori si l-am luat pe Vladut in brate sa ii dau sa suga din mers, dar tu nu face ca mine.

Mami de Vlad, 21.02.2011


super


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

fetelor peste 2 sapt urmeaza un drum luuung cu masina pana la suceava cu teea...asa vreo 6-7 ore. cum procedez oare cu scoica? o las 2 -3 ore apoi o ridic in brate vreo 15 min si o pun la loc? mi-e frica sa merg in masina cu ea in brate dar in ritmul asta ( cu pauze multe) facem o groazaaaa.
ati mai facut asa drumuri lungi? cum ati procedat? le-ati dat sa pape in masina in mers?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


poti sa o alaptezi in masina, dar asta implica sa o si scoti din scoica. La un drum de 6-7 ore, 2 opriri de cate 15 min eu zuc ca sunt ok si nici nu va lungeste drumul cu mult...doar este pentru Teea, nu?

PS: iar pleci la mare? Cat faci din buc pana in constanta intr-o zi de sambata? As trage si eu o fuga dar imi e ca stau mai mult pe drum decat la plaja...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata si de la mine

M-am trezit la aproape 10 , sunt pe fuga ca vreau sa trec pe la Z si apoi merg la mama.

pupici la fete si bebici

PS: am pus si eu niste poza noi.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza netza
uff am scris un mesaj mai lung si cand sa-l trimit eram delogata..nici calculiciuul asta nu ma mai recunoaste daca trec asa rar

deci pe scrut
Xeo esti de belea..asa e si viata mea..AGITATA....ma gandesc uneori ca daca s-ar derula altfel nu as mai putea supravietui....

fetele si noi am inceput sa luam Ca...parca imi pare asa rau ca l-am intrupt in mai ...apucasem cu mare chin sa-i dau in aprilie 10zile .i-l dadeam cu pipeta...apoi in mai i-am dat cateva zile si am renuntat...acum parca are costitele evazate si a zis dr. sa continui dar nu a zis cat
insa de teama rahitismului ..intr-o noapte , ca tot se zice ca noaptea e sfetnicul bun..mi-a venit ideea sa-i dau Ca in lapticul de la ora 4...asa ca i-am preparat 30ml de laptic..i-am picurat cele 5ml de Ca ...am facut in alta sticla 90ml de lp...i-am dat prima potie cu ca si cand e fomista papa fara proteste...apoi cealalta sticlutza....a adormit bustean....si nici nu mi l-a regurgitat ...vineri si sambata asa m-am chinuit cu lingurita si dupa ce-l lua la nici 10 min se punea pe voma....

alexina am trecut si prin parc pe la tenis......altadata acum

mada degeaba suntem mai multe in cartier ca nu ne intalnim

eu cand m-am intalnit cu simona , nu imi venea sa cred ca e ea
si aratam asa rau , imi era rau , calcasem toata ziua ...eram palida ...m-am repezit sa o intampin..apoi m-am retras ..m-am gandit oare sa ma arat sau nu....se sperie fata de mine...ca de sigura ca e ea nu mai incapeaindoiala....

anm fost aseara si pe la pozici in picasa
superbi bebeii
si daaaa petru e cel mai pletos....si pare asa mare...are fatzuca mai matura decat varsta lui..poate de la par ne pacaleste strengarul
da are si cu cine semana ...si mami si tati sunt
toate pozele noi cu bebici mi-au placut si m-au impresionat de cat s-au schimbat
nu am timp de mentionat dar m-au
pup..mastriga datoria de mama.....adica cea mare imi tot tipa...mamaaaaa du te la copila....ai uitat ca ai bebelush....de parca e doar a mea bebelusha


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua si de la noi!!!


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua natiune !!!

V-a papat pisica limba si nu mai spuneti nimic? Ce e cu linistea asta aici ?

Poate pentru ca nu v-am dat eu cafeluta de dimineata ? Am fost busy , acum mi-am luat un pic de pauza sa-mi trag sufletul si sa vad ce mai faceti dar vad ca nu prea am ce citi

Am strigat si catalogul ieri si tot nimic, eu nu ma mai joc pai asa ce facem? dam faliment?

Ma duc sa schimb capitolul si poate in capitol nou aveti ceva mai mult chef de vorba

Revin cu noul capitol

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:


Capitol nou aici!

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput