Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

salutare.
intru in viteza, ca de obicei. doarme putin piciul. nu mai dureaza mult si face ochi.
Asa ca : deci e posibil ca de la CM sa se schimbe gustul laptelui? asta sa fie cauza pt are n-a mai supt??? fir-ar.... Asta e! De acum, e tarziu, ne dam pe papa.Ii plac chestiile intregi, sa le pape singur . ce sa-i fac, Capricorn voluntar am!
Ii plac nectarinele, mama, mama ce le mai roade! Dar cu toate fructele tot face kk cam tare si nu zilnic. Nu bea apa si nici ceai. cum sa-l fac se bea apa??? Please, ceva sfaturi...!
(cu cana oare?)
Mada- eu doar avent am bibe. 4. 2 mari, 2 mici. ma descurc cu ele.
de pus, n-am ce poze pune ca n-am descarcat. o sa fie tati pe acasa si face el zilele astea.
Nu mai stiu ce, mai citesc .Si asa nu-s izvor de intelepciune...
Va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Care e faza cu cana cu cioc? Ce au alea de firma si alea de doi lei nu au? Asta chiar n-am studiat...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

sunt si eu pe aici, mai greu de cateva zile incoa'...vrea in brate, daca nu urlaaa, sau sa ma joc cu ea non stop
ma conformez ca nu suport s o aud plangand, nu vreau sa ma plang,multumesc lui Dzeu ca e sanatoasa, in rest poa' sa mi stea si n cap

m ati bagat in ceata cu cerealele...eu cu cine votez??
ca eu aveam luate nestle cu orez si roscove
loutzy,HELPPPP, ce recomanzi?
pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Care e faza cu cana cu cioc? Ce au alea de firma si alea de doi lei nu au? Asta chiar n-am studiat...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Nici eu nu stiu ... incerc sa aflu.
Mamici de bebe mai mare in voi ne e baza!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Foxy-le

salutare.
intru in viteza, ca de obicei. doarme putin piciul. nu mai dureaza mult si face ochi.
Asa ca : deci e posibil ca de la CM sa se schimbe gustul laptelui? asta sa fie cauza pt are n-a mai supt??? fir-ar.... Asta e! De acum, e tarziu, ne dam pe papa.Ii plac chestiile intregi, sa le pape singur . ce sa-i fac, Capricorn voluntar am!
Ii plac nectarinele, mama, mama ce le mai roade! Dar cu toate fructele tot face kk cam tare si nu zilnic. Nu bea apa si nici ceai. cum sa-l fac se bea apa??? Please, ceva sfaturi...!
(cu cana oare?)
Mada- eu doar avent am bibe. 4. 2 mari, 2 mici. ma descurc cu ele.
de pus, n-am ce poze pune ca n-am descarcat. o sa fie tati pe acasa si face el zilele astea.
Nu mai stiu ce, mai citesc .Si asa nu-s izvor de intelepciune...
Va pup cu drag.

mami fericita de KRISTIAN
04,01,2011


Ce inseamna bibe mare 260 sau 330?
Eu am numai de 260 si la bibe de seara care are 210 apa + 7 masuri LP la care in curand voi adauga si cereale ... deja da pe afara. Imi trebe cel putin unul de 330.
Cu apa nu stiu ce sa iti spun ... al meu a baut din prima. Mai insista, ca oricum de cate ori i-l pui la gura trage o gura deci ia ceva. Nici al meu sa nu iti inchipui ca da pe gat un bibe ca de lapte. Bea max 60 ml/zi.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx cred ca totu tine de ciocu ala. unele il iau de silicon, deci e moale si nu prea deranjeaza sau sa raneasca, si altele sunt din plastic si e cam dur.
eu am primit vreo 12 pahare din astea cu cioc de la milupa. dar inca nu le-am folosit. am zis k o mai las un picut.

Mada eu ii dau apica si ceaiu in biberon. biberoane am vreo 6-7, am schimbat tetinele mai des..adica la vreo luna cam asa...

cereale am milupa. ii plac doar cele cu porumb si orez. alea cu mar sau piersica, papa putin si dupa imi da peste mana si scuipa.

buba mea nu a mancat mai deloc azi nu stiu ce a avut. momentan pun p seama caldurii. ca a bagat ceai la greu. dar fructe nu prea, supica max 50ml, laptic doar de dim la 7.30 150ml si la 4 inca 50... in rest, joaca, joaca, cantat, joaca, joaca duracel scrie p ea..nu stiu ce voi face cand o sa inceapa sa mearga.

a fost cineva afara la ora asta?? se poate iesi? sau e de stat in casa?
tre sa ajung la posta si mi-e asa urat sa plec dc e caldura mare




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ia uitati aici ceva dragut... O sa va mai povestesc niste chestii, din seria "faza zilei in parc"" Acu iesim la plimbare!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

eu v-am pupicit. Va urez un w-e minunat!
Ne 'auzim' marti.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Cereale nu prea pot recomanda, dar cu cine am mai vb mi-au spus ca cele de la Milupa sunt cele mai bune, Milupa Bio fara formula de lapte. Sunt curioasa ce ne recomanda pediatra acu la 6 luni, eu oricum am facut tot ce am crezut eu de cuviinta, ca altfel copilul meu ajungea la greutatea de la nastere.

Copil marait si cu mult chef de joaca am si eu, sa nu uit si un mare mancacila. Ar manca toata ziua cate ceva. Am observat cand devine foarte marait ii e foame sau ii e somn si atunci bagam laptic si nani. Desi uneori ma rog de el sa adoarma, ca el nu si nu. Cica ar fi in puseu de crestere cerebrala comform tabelului. Speram sa ne revenim la programul anterior.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Canita cu cioc nu am luat inca, dar vreau de la Avent ca au tetinele alea speciale, celelalte mi se par cam dure, mai mult pt copii peste un an.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput