Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Se recomanda mai intai canita cu cioc moale, ca seamana putin cu biberonul, sa le fie lor mai usor sa o roada si sa bea din ele. Apoi, cand bea bine din asta, se poate trece la canita cu cioc tare ca apoi sa se faca usor tranzitia catre paharel / canita normala.
La noi in casa cum tati face cumparaturile, cu lista, a vazut scris canita cu cioc si a luat ce l-a taiat pe el capul, una cu cioc tare. Si din aia a baut prima data si s-a invatat cu ea. I-am luat mai apoi cu cioc moale, a baut si din aia, dar aia cu cioc tare a ramas preferata lui.
Nu cred ca are importanta ca e de firma sau nu, dar in general cele de firma nu au BPA. Aventul de exemplu, la noi scrie mare pe ele, fara BPA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

eu folosesc 6 bibe, dar o sa renunt la 2 ca sunt din setul cu pompa si asa ce ma enerveaza ca mereu las lapte prin toata casa. Asa ca o sa raman cu 2 avent de 260 ml si 2 tommy tippe 260 ml, oricum cerealele nu ile bag in bibe, dar am facut greseala sa ii iau cu piersica si le mananca masa, ca ea nici nu se atinge , de fapt face balonase cu ele.

canita tot de la avent am luat, dar cand am comandat-o nu m-am uitat ca era de 120. I-am dat apica, dar se cam inneaca , iar mie mi se pare ca are un gust ciudat ciocul, mereu se stramba cand il baga in gurita.



Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ALINUSH, merita al tau cateva bate pe spinare... ...Si una si pt al meu , ca m-a scos din sarite ieri..Deh, sa lipseasca el din trendul barbatilor care-si supara consoartele???



eu pe al meu l-as lega si l-as bate cu biciu

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:


canita tot de la avent avem si noi; din aia cu ciocul moale; i-am dat-o goala cateva zile la rand sa se joace cu ea si azi i-am dat si apa; sophic e cam ratusca de felul ei; bea apa din orice; pana si biberonul l-a acceptat, dar numai cu apa (deocamdata)

am incercat si lingurita aia cu pompa, de o recomandase doloress; ieri facusem cerealele mai pastoase si a mers f fain cu lingurita; tinea si sophic de ea cu ambele maini, nu s-a manjit deloc si nici nu a dat pe jos;
astazi insa, am facut cerealele mai lichide si a fost nasol; curgea non stop din pompa in lingurita, am dat mai mult pe jos;
concluzia - functioneaza bine cu un continut mai pastos, nu lichid;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Madalina, nu rade, eu am 2 biberoane: unul mare (330 ml) si unul mic (130 ml), asta in conditiile in care noi suntem pe LP de la inceput. Nu am considerat necesar mai multe. Asa sunt eu! tu faci cum vrei.
Canita nu stiu de care firma e ca am primit-o, dar e cu cioc moale.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ta-na-na... Cam www.dropshots.com/patrickcristian#date/2011-06-23/11:51:48" target="_blank">asa ne distram noi zilele astea.

Canita eu am cumparat de la Nuby asta. Ne place. E luata din Carrefour. Nu se omoara cu bautul de apica, dar macar se scarpina la gingii cu ea. La inceput sugea din ea si lasa sa curga totul din gurita afara... acum mai opreste cate putin si pentru el.

Help. Am luat cereale Organix in seara asta si se pare ca i-au aparut la jumatate de ora pe piept cateva pete rosii cu bubita in interior. Poate fi de la ele? Ii mai dau maine?

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

HELP !!!!

asta mica a mea tot maraita a fost astazi , nu a dormit.. si cam calduta

la 19:00 avea 37.7 , la 21:00 deja 38.4.

i-am dat un paracetamol , comprese reci.... sa-i dau mai pe la 00:00 cateva picaturi de algocalmin !?!?!?!?!?!?

ce sa-i dau sa-i scada febra. ARDE TOATA !!!

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANDRI, eu nu i-as da copilului algocalmin...paracetamol supozitor pt copii (125mg) sau panadol sau eferalgan. Dar sa stii ca nu este febra asa mare...cel putin 37.7 nu prea e de agitat. Fa o baie calduta (nu calda!!) fetei si nu te mai stresa. Lasa naibii algocalminul ala. Mai ia-i temperatura mai incolo si vezi ce si cum.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ANDRI- subscriu, nu e chiar de speriat. Cum e la voi, e cald? Astia mici reactioneaza imediat la calduri mari, le creste una doua temperatura corpului. Eu as aplica dezbracat, sosete cu otet, baite calii si apoi antitermic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna
am fost si noi afara pe ziua de azi...de la 7 pana la 8.30, e cald...si cik sunt si radiatii

deci milupa bio,..maine merg sa iau, merci loutzy..citesc si eu eticheta,dar daca chiuleam la chimie..

a venit pediatra s o vada azi...am intrebat o despre diversificare...as fii vrut o schema ceva sa facem, pana la urma am inteles ca acum sa i dau supa si dupa 6 luni sa i dau carne(piept de pui), galbenus, branza...m a lamuritmai mult de o gramada
off




Mergi la inceput