Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

astazi a fost cald.
la ora 20:30 aratau termometrele 28 grade.
are pusa compresa cu apa rece pe frunte si a bagat primul p[aracetamol la 21:30 ,,, dar asa arde//// acum a reusit sa adoarma

ce antitermic mai doloress . mai bine oare supozitor cu algocalmin ?

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ANDRI, eu nu i-as da copilului algocalmin...paracetamol supozitor pt copii (125mg) sau panadol sau eferalgan. Dar sa stii ca nu este febra asa mare...cel putin 37.7 nu prea e de agitat. Fa o baie calduta (nu calda!!) fetei si nu te mai stresa. Lasa naibii algocalminul ala. Mai ia-i temperatura mai incolo si vezi ce si cum.

_



da dar deja la 38.4 arde toata.... bulane , manute dar mai ales capul ... pe la 00:00 o verific si iar atunci ii bag un supozitor

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

andri, paracetamolul scade febra
algocalminul am impresia ca au vrut sa-l treaca si la medicamente ce trebuie prescrise cu reteta, mai bine ramai la paracetamol si otet (cum ziceau roxx si doloress)
si asa matusa-mea imi zicea ca paracetamolul luat de mine (cand eram racita) ii afecteaza lui bb ficatul... acu vorba lui ziki, nici sa exageram cu masurile de prevedere

sanatate multa!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

andri, paracetamolul scade febra
algocalminul am impresia ca au vrut sa-l treaca si la medicamente ce trebuie prescrise cu reteta, mai bine ramai la paracetamol si otet (cum ziceau roxx si doloress)
si asa matusa-mea imi zicea ca paracetamolul luat de mine (cand eram racita) ii afecteaza lui bb ficatul... acu vorba lui ziki, nici sa exageram cu masurile de prevedere

sanatate multa!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


algocalminul se elibereaza numai pe baza de reteta de prin aprilie parca.

la 00:30- o sa vad care-i treaa cu febra

daca e intre 38-39 ii dau tot paracetamol..daca sare calul intr-adevar 5 pic. de algocalmin (asa cum mi-a spus si pediatra asa am gasit si pe net)

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna seara.
Multumim de urari.
intru repede sa va salut si fug la culcare.
am terminat bagaje..pana la urma nu am multe,o geanta mare (MARE adica) in care am asezat hainele pt toti,asa pe randuri frumos...si inca 2 mai mici. plus carut,patut si alte alea. pe la 4-5 plecam.
sper sa fie racoare dimineata,dar cald zilele urmatoare.

va pup,intru maine si va povestesc.
nu plec fara laptop, modem si camera foto.

nbuna



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

mai! morcovul fiert si pasat in piure constipa? mandra mea , astazi n-a facut kki..e pt prima data in 5 luni cand se intampla asta./ decand am inceput diversificarea s-a strans si kki mandrei

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Andri multa sanatate micutei! Sa fie ceva trecator.
Totusi ca o parere personala: nu sari cu atatea medicamente imediat... Algocalmin n-as folosi nici eu ca "om mare", dar sa dai puiutului...

Am uitat sa v-arat ca am mai gasit un blog dragut despre diversificare: http://diversificare.ro
Mie mi-a placut si am gasit cateva informatii utile.

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ca tot spunea LUCIA de scheme date de medici, am pus pe blog" schema de incepere a diverisificarii data de pediatra noastra. Poate intereseaza pe cineva. Mie mi s-a parut o varianta echilibrata si de bun simt.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Multumim pentru aprecieri
Soniuca are ochii lui Tatal meu..si frate-miu le are albastrii
Am intrat sa va zic ca-s obo si iara obo..stau langa carte..nush daca se ia ceva pe mine..duminica plec cu buba si cu tati la Bucuresti.Luni dimineata am examenul de licenta..dupamasa plecare acasa si miercuri iarasi plecare la Buc..Joi am oral pt lucrarrea de diploma..
AM NISTE DRACI..Pt drumul lung,caldura,SONIC mamos...etc..si capul meu gol..nush..si pe marti musai sa primim vaccinul
In fine o sa am o saptamana

Am nevoie de ajutordaca sta careva dintre voi in zona Floreasca..acolo ne vom caza la Apanova dar nu reusesc sa dau de nr lor de tel pentru rezervare.E frumos acolo si tati poate face plimbari cu buba..

Fugit..pupat SIMO !Drum bun si vreme superba

pupat si restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

mie mi a zis fara plaja pana la 1 an pt Eva...si asa ce as vrea sa merg si eu...nici nush ce sa fac..voi cum aveti de gand?
si cik banana tot asa de la 1 an
plus cik sa incep sa i dau fier ca or sa i se termine rezervele, am intrebat o daca vede vreun semn ca ar fii anemica..si a zis ca nu...iar nu stiu ce sa fac..


roxx merci, dar oare se pastreaza proprietatile daca le inghetam?

andri, sa treaca febrala pui

tunde spor la invatat, am vazut si eu fifitza, parerea mea , seamana cu tati, e ff frumoasa



Mergi la inceput