Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna fetele

Roxx zi-mi si mie de unde ai luat pastilutele pt vaccin. sapt viitoare avem si noi si vreau sa ii dau, poate scapam de febra, agitatie si toata nebunia.

despre noi nimic nou...






Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna!

M-am uitat pe cutiile de cereale cumparate si am asa:
- Topfer Bio cereale cu orez integral (fara lapte) - contine: faina de orez integral, vitamina B1;
- Milupa Bio fulgi de orez (fara lapte) - contine: faina de orez organic, vitamina B1;
- Nestle orez - contine: faina de orez 96%, carbonat de calciu, acid ascorbic (vit. C), vanilina, fumarat feros, cultura de Bifidus, vit.E, PP, B1, A, B6, D3, sulfat de zinc, acid folic. Poate contine urme de lapte.

Probabil cerealele cu lapte contin maltodextrina, pentru ca m-am uitat si pe cutia de LP si contine.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

hello pe fuga si de la noi!

Multumesc frumos pt urari, DOLORESS, si da - s-a nascut cu doar doua zile peste primul dpn! si cu 3 saptamani peste al doilea...

[purple]MADA23[/purple, f interesant cu E600-nustiucat. nu stiam si asta eu una am hotarat sa nu ma las prada fricilor, ca eu si asa sunt doamna "muriiiiim" (vorba soatei) asa ca daca as sti toate relele pe care mi le provoaca totul in jur (soarele, apa, mancarea, aerul poluat) cred ca as ajunge ca magnatul ala care a innebunit si se spala non stop si nu mai manca nimic - asta pana a murit, bineinteles.

DOLORESS - noi suntem fane ale melodiilor din seria aia. flaviei ii plac aia cu Biquette si una porcoasa (da, pt copii!) cu Jeanneton prend sa faucille
multumesc frumos pt celelalte, cum te gandestu mereu la fiecare din noi!

MONICA, intreb doar: de ce vrei sa-i dai lapte de vaca de la 6 luni? motive financiare? intreb doar, de curioasa, ca cica inainte de un an nu e bine si nu numai din cauza alergiilor

ZUMZU, parturile lui felix nu miros (inca) dar nu e aceeasi poveste ca si cu cacootza? adica, daca miros inseamna ca se maturizeaza tractul digestiv?
nu stiu, nu cred ca e colonul pregatit... de aia si ies bucatelele intregi la inceput de diversificare.
poate spun prostii, nush, din bezna intunecimii mintii mele, eu asa imi explic...

Noi thuja i-am dat ch7. i-am dizolvat in cativa stropi de apa si i-am basculat pe gat cu lingurita. abia la a 3-a incercare au zburat toate 3 granulele. noroc ca-s multe in tub si aveam mai multe sanse...


BEBELU, thuja nu foloseste si la febra, ci doar la locul intepaturii, da nu se umfle, reactii adverse, etc.
eu l-am luat de la helpnet iancului. tot de la ROXX stiam si eu. si bine ne-a prins. sa vedem si marti cum o fi, ca il avem si noi pe cel de 4 luni....

fetelor, eu va las. nu imi mai vad, sincer, capul de treburi.
iar in weekend raman singurica, pleaca marius de vineri pana duminica, si i-am promis flaviei o seara intre fete, cu pizza si un film bun
desene, bineinteles, vreau sa-i pun UP (dublat) - UP care mie mi-a placut la nebunie, la inceput mi se parea plictisitor, dar cand am inteles cu totul, m-a emotionat.

nu cred ca voi mai putea citi azi, asa ca va spun "pe maine" si va doresc o zi frumoasa.

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Vacanta placuta tuturor!

Ne-am rezervat si noi 6 nopti la Bran pt iulie. Abia astept.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

ralukara, si noi avem la 5 luni 6,25 kg, io zic ca e bine. mie una mi-a luat doar 150 g in 18 zile si tot zic ca-i bine
io una nu i-as da la a mea vitamine, nu i-am dat nici nurofen sau eferalgan inainte de vaccin, las organismul sa-si faca treaba si intervin daca e o problema. poate sa fi avut doctorul tau in vedere si alte chestii.. tu decizi!

mamicile obosite, bagati un nani de 20 - 30 min, face minuni!

a mea e plina de bubitze de caldura in pliurile de la gat, ca la kilele noastre suntem multistratificati. asa ca acum ii fac o baitza rapida si la pranz, ca sa se mai linisteasca iritatiile.

fug si io la cele 20 min de nani

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Da, Ziki, din motive de bani dar si ptr ca am de unde lua cu incredere...Bine ca voi intreba dr intai dar am multe cunostinte care au facut asa si copiii sunt super ok. Dar mai e pana atunci...


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

BEBELU, de la HelpNet Iancului. In principiu ar trebui sa gasesti la orice farmacie homeopata.

ZIKI, cine e UP?

ALINUSH, cum adica ”nu ai voie?” Cine nu-ti da voie?

WUDY, imi pare rau pt bolnavioara mica...Sper sa fie ok cat mai repede! La sfaturi cu medicamente nu ma bag!

Mai, io am o neclaritate. Stiu ca s-a discutat, dar am uitat concluzia..branzica pt bebe ziceati ca e bine sa o facem din lapte integral. dar care era faza cu laptele nepasteurizat, dar nu din piata? Ala la ce era bun? Si il fierbem sau cum? LOUTZY?? IRINUKA??? Help...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Vacanta placuta tuturor!

Ne-am rezervat si noi 6 nopti la Bran pt iulie. Abia astept.

Luca Alexandru, mica mea comoara


Mimo, unde la Bran?

puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Revin pt a 2-a oara azi asupra faprului ca maltodextrina nu are nici o legatura cu glutamatul de sodiu/monoglutamat(cum i se mai zice)(a nu se confunda cu glutamaul de calciu). Nu va mai panicati. Maltodextrina e un carbohidrat.
Roxx de preferat cand faci branzica e sa folosesti lapte integral. In comert se gaseste sub 3 forme:
-pasteurizat(cutii cu fundul patrat - se gasesc la frigidere);
-UHT(cutii cu fundul dreptunghiular - nu sunt in frigidere, dar se afla cam in aceeasi zona rece);
-laptele la punga, care nu e pasteurizat.
Eu una il recomand pe cel pasteurizat, daca nu ai pe nimeni la tara in care sa ai incredere si care are o vacuta. Eu o sa incerc cu lapte de capra, desi mie nu-mi place gustul.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

roxx UP e un film de desene animate foarte simpatic

uitati aici o oferta buna rau daca stati in zona
puteti sa mergeti cu bebe


http://www.fundeal.ro/bucharest/hot-summer-no-problem-ai-acces-la-piscina-tineretului-toata-vara-la-doar-149-ron-in-loc-de-1-280-ron-totul-pentru-un-sezon-perfect.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=piscina%2Btineretului&utm_campaign=BU.21.0


ps. ma dau cu capul de perete din motiv ca eu nu stau in zona si tareee as fi vrut si eu

Mergi la inceput