Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Concediu placut fetele!

Sa va simtiti bine, sa va odihniti si aveti grija la soare!!!

La noi partzurile miros. Nu am inceput inca diversificarea. Suntem pe alaptat exclusiv.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neatza!

RALUKARA, Maia e foarte bine cu greutatea. Nu o compara cu alti copii. Daca fata mananca, e vioaie, ia in greutate (adica nu scade!) - are in general o stare ok (tu ca mama iti dai seama cel mai bine), nu mai sta sa-i numeri kilogramele si gramele. Nu ne mai iese frate din cap treaba asta cu ”copilul tre sa fie gras...”. Parerea mea e ca 10 zile de vitamine nu au ce strica. Dar te rog sa fii relaxata, copilul este foarte bine!

SIMIS, si mandra mea mai sughita.
THUJA - mie mi-a recomandat dr CH7. 3 bilute in dimineata vaccinului dizolvate in putina apa, inca 3 seara dupa vaccin si ziua urmatoare - 3 dimineata, 3 seara. In total 4 doze. Ajuta sa nu doara locul intepaturii, sa nu se inroseasca, sa nu se umfle.

ZUMZU, parturile miros Nu am auzit pana acum ca si asta indica ceva...o fi, ce sa zic



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Aruncati si in mine cu cofee,pls.

Neata la amiaza, eu nu vreau sa ma auda corcodusa.....shhhh, dar ea nu se mai trezeste noaptea de pe la vreo 2 luni jumate. Dar in schimb, acuma o super parasc, face un scandal cand este obosita, de zici ca o taie careva. Nervii mei sunt pusi la uscat, mai ales ca acum nu mai am voie sa ma duc la ai mei decat in wk, asa ca au zburat 2 ore de relaxare si mangaiere pentru nervii mei.

in legatura cu parturile, miros mama-mama, dar ma gandesc ca e normal nu cred ca prevestesc vreun balaur, adica nu mananca ea fasole, varza sau ridichi, dar miros .

nu ma mai ajung cu somnul , cred ca dorm 1 saptaman daca ma scap la somn.


Felicitari fetelor care au facut miscare si care au mai scapat din forme.



Simo , sa aveti parte de vreme super , sa va distrati si sa va relaxati.

Vacanta placuta tuturor fetelor, sa va incarcati pozitiv pe toate partile .

Eu sunt prin preajma, imi injectez cofee tare si neagra.


Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

hello fetele.
Parasc si azi copil copil agitat care nu vrea sa doarma chiar daca e mort de somn.
Aseara am fost in Cora in cautare de canita Avent. Nu am gasit, dar in schimb am vazut plasuta pt papa la bebe buna in autodiversifucare. Era 8.99lei.
Asa...
Simo concediu placut.
Ralukara fetita ta aluat f bine in greutate avand in vedere ca deja si-a dublat greutatea de la nastere. Nu mai compara cu altii bebei, ca iti faci singura rau. In ceea ce priveste vitaminele nu iti pot spune nimic.
Mada scuze ca te contrazic, dar maltodextrina nu e tot una cu glutamatul. Cel putin asta stiu eu din chimie. Din ce stiu eu maltodextrina e un compus obtinul din hidroliza amidonului, iar glutamatul e un compul obtinul dintr-o reactie a glucozei. Poate ca gresesc, dar nici pe internet nu am gasit nicaieri ca ar fi acelasi lucru.
Va pupacesc sunt in zona. Nu ies nicaieri pe caldurile astea.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

laura lasa ca am iesit eu si s-a gasit repede o baba sa se ia de mine ca de ce scot copilul cu capul gol. zic : Femeie!sunt 32 grade! cum vrei sa o scot?. bleah!

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Raluca, se pare ca doar eu am spus ca e putin la greutate...nu baga in seama, baba are complexe pe chestia asta! Ia aminte la fetele celelalte, mai invatate, mai lejere...

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Avem poze noi pe primul cont :aici

*************************************************
Madutz
ingerashul meu iubit
de pruncutz mult dorit Matei Nectarie
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada23

Avem poze noi pe primul cont :aici

*************************************************
Madutz
ingerashul meu iubit
de pruncutz mult dorit Matei Nectarie
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota


nu se vad

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

andri sunt pe primul, nu ai cum sa ratezi 2 ochi mari albastri

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Neata la amiaza!

Noi intr-o stare de semi kko astazi dupa ce ieri am fost in kko pana la gat
Spre seara a facut deja febra 39.1, pediatra mi-a raspuns la tel dupa o ora asa ca m-am dus eu la farmacie si i-am luat Norofen daca la Eferalgan nu-i scadea ( de fapt scadea dar pana la urmatoarea doza la 6 ore crestea la loc sau chiar depasea). Pediatra cica s-ar putea sa nu fie de la vaccin si sa fi luat un virus...cam repede zic eu, o fi, cine stie
Acum vad ca are 37.6 - 38.1 oscileaza, i-am dat si la 9 Norofen, sa vedem pana la 3...poate la 3 ii dau doar un supozitor
Cand are 39 este ca o legumita si plange a boala
cand are 38 plange, vrea doar in brate si este f agitata
eu sunt vraiste

Doloress merci pt linkurile cu muzica pt copii in fr, chipurile sta linistita si asculta , nu stiu cat timp s-o mai intampla asta( cu altfel de muzica nu s-a mai intamplat pana acum)

Si parturile ei miros si acum cu diversificare si cand era alaptata numai la san

Frumi tare Sonia
succes Tunde la invatat, esti tare ca poti face asta acum

si a mea transpira si o tin in pampersi cu un maieut subtire pe ea
dar avem 28-29 grade in casa

vreau si eu in vacanta dar nu este nicio sansa
nici anul trecut nu am fost, anul asta nici atat :(

Vacanta placuta Simo! Sa va intoarceti cu bateriile incarcate



Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput