*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

enjoy antonia dulce





stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Manu!
Sarbatoritelor lunii!

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Multumesc mult, fetelor, pentru urari! Va pe toate si va urez si voua numai bucurii!

Eli, Antonia este o dulceataaaa!!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

eliai doua minuni incantoare. Sa va traiasca si sa va asculte. Am vazut o papusa de fetita zambitoare ca mami ei... care este incantata cand merge.. draga de ea. Atat de dornica este sa mearga singura... are o vointa de fier ca parintii ei. Amandoi sunt dulci in film si ce atmosfera placuta este la voi. Sa o tineti tot asa voiosi si veseli tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

MANUMANU ia zi cum au cantat dragi tai mamici la multi ani?

MONICUS multumim

CORINA cum mai esti cu sanul a mai trecut? ce fac puii tai?

deci vedeti ora la care scriu asa e in fiecare seara pana ii schim pana le dau sa manance, pana ii spal, pana ii culc, pana fac curat spal vase si mai fac una alta prin casa se ajunge la ora asta. acum astept sa termine o masina de spalat sa intind hainele si sa bag alta..profit de racoare ziua nu pot sta la bucatarie sau sa fac treaba nu am liber de la copii

voi ce mai povestiti?
imi e dor rau de mirtha, anca aleinad,mav.....si muuuulte, mulllte fete

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

seara buna

feteleeeee aLOOOOOO ce e cu linistea asta?



pe unde umblati?

fetiiiii zau de nu imi aud ecoul :_))),daca nu svcrieti nimic vorbesc maine cu eul meu sa nu ma simt singura ..fug la fusai harnicuta facui dulceata de visine

noapte buna fetele

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Noapte buna Eliza!

Ti-am admirat copiii, ce mare s-a facut si Antonia! Parca ieri erati la Tg Mures pt nastere!
Inteleg ca faci fata cu ei, dar intr-adevar este greu, adica esti prinsa mereu intre ei, de la unul la altul, nu prea ai timp de respirat.
Dar intr-adevar este si frumos si merita!

Noi am petrecut-o pe Andreea, fetita noastra cea mare de 4 ani, la curte, la tara, cu rude, prieteni cu copii...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andreea!

Monica hai ca ai o fata mare. La 4 ani sigur ma intelegeam foarte bine cu Ana.

Alo aloo cum fuse we in Belgia?
La noi tot esec. Zau daca stiu ce sa fac. Daca sa mai incerc sau sa o las balta deocamdata. De fapt eu nici n-am vrut ieri sa-i pun scutec dar a cerut ea chilotei cu capsuna si n-a avut "decat" vreo 3 accidente . Astaa dupa ce murdarise scutecul de dimineata pe care initail l-a scos dar l-a pus singurica pentru a-l murdari ca pe olita nu stie sa impinga.
Si vremea nu ne ajuta deloc, e chiar frigut acum.
Corina ma gandeam la voi. Si a mea a avut ieri in vizita o fetita cu un an mai mare dar tot s-a retras in alta camer sa faca pe ea.

Eli, mereu mi-a placut atmosfera din casa voastra. Aveti voci calde si pareti asa de calmi.
Ma bucur ca ati reusit cu refinantarea si mai rasuflati putin ca totusi de prea mult timp ati tot strans cureaua la maxim.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Otilia, da, la 4 ani altfel ma inteleg cu ea... a fost diferenta de la an la an

Niste poze recente (ultimele 3 de pe pagina - nu am timp sa ma pun aproape deloc)
http://www.andreeaioana.ro/thumbnails.php?album=31&page=3

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

otlica mama, daca te apuci de o treaba apai tine-te de ea, ca altfel numa o zapacesti.

noi am inregistrat ceva progrese. in primul rand am scos covorul :))
o tinem ziua numai in chilotei, consumam vo 5-6 perechi pe zi :D

de facut in oala face daca o tii cu orele pe ea. a facut si pis si caca, ceea ce e o mare realizare caci cu sora-sa am avut prb f mari cu kk la oala.

progrese am avut in sensul ca ni s-a intamplat sa ne ia de mana si sa ne duca la oala si apoi sa faca! si tot progres numesc faptul ca acuma cand face pipi pe ea se cracaneaza si se uita sa vada cum curge, deci e constienta de proces :)). ieri am fost la padure si avea pampers pe ea si se uita tare mirata ca nu pica nimica :)

cam atat din BE, revin cu progrese cand mai avansam ;)



Mergi la inceput