*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Monicus, super concediul vostru. Noi am avut doar un prim weekend la Moeciu, apoi din 20 aug. la mare si apoi din nou la munte.

Se pare ca s-a rezolvat problema cu Radu dupa baia cu tarate de alaltaieri seara. Ieri nu s-a mai plans deloc, se si vedea de altfel ca nu mai era rosu varful. Da, el este decalotat complet, nu are niciun fel de secretii "acolo", sotul il desface din cand in cand la baie si nu are cand sa se adune ceva. Deci a fost o iritatie. Oricum vineri astept rezultatul uroculturii.

Asa cum am prevazut, si Anastasia a avut retineri in a face kk la olita, ca si Sara de Anca, Arianna de Brave, Thea de Aleinad si alti cozonacei. Ieri, dupa ce nu facuse de sambata seara, a facut la gradi kk in olita! Ne-am bucurat noi, dar spre seara, acasa, a mai facut o data insa in chilotel... Asta e, se va obisnui, sper, ca la pipi a mers nesperat de bine la ea.

Cu Radu nu mai stim ce sa mai facem. N-as vrea sa intrerupem, cum a zis Printesa o data ca a facut cu Cristi... Ce am observat, insa, in ultimele zile, e ca, daca se nimereste in preajma cand cere ea olita, atunci o cere si el. Poate sa exploatam chestia asta, ce ziceti? Sau sa-i pun pampers si sa astept sa fie mai pregatit? Oare nu se va simti "degradat" daca lui ii pun pampers si ei nu?

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

manumanu, eu te sfatuiesc ca odata dat jos pampersul sa nu mai reveniti la el. Trebuie pus pe olita mai des si observat ractia lui inainte sa faca, incepe sa ses reama sau duce mana la spate, sau se ascunde dupa vre-un scaun. Cand il vezi asa il pui pe olita si sunt sanse mari sa faca. Eu la Cristi stiu deja ca face zilnic seara.

Ma bucur ca i-a trecut durerea.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos.
Sa aveti parte de zile frumoase si la mare si la munte si sa va distrati la maxim..... sa veniti bronzati si relaxati si bineinteles cu poze... ne este dor sa ii vedem pe vorbaretii dragalasi. Ma bucur ca s-a facut bine si nu a fost probleme mari.. si acum cozonacelul se simte mai bine. Cum mai este la gradinita? De cand mergeti la gradinita s-a schimbat ceva in comportamentul lor?
Sanatate multa.

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Monicus, super concediul vostru. Noi am avut doar un prim weekend la Moeciu, apoi din 20 aug. la mare si apoi din nou la munte.



Olivia26 Am vazut poze fff frumoase..... si ma bucur ca v-ati distrat pe vapor. A fost ceva nou pentru ei.. si cred ca au fost uimiti.. din poze se vede ca la toti le-au placut vaporul...nu sunteti in fiecare zi pe asa vapor imens si foarte frumos. .. ma bucur pentru voi ca v-ati simtit bine... Tare frumosi sunteti.. si pe minunile tale ii vine sa ii papi... asa de frumosi sunt ca parintii lor. Sa aveti parte de tot ce este frumos din partea lor, sa fie sanatosi si fericiti asa cum ii stim.
O sa aveti timp.....important sa fie bine in cintinuare... si o sa mergeti cu totii pe unde va doriti, pentru ca aveti copii cuminti si intelegatori si le va place sa calatoreasca spre locuri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Am citit despre concedii frumoase (Monicus )si am vazut poze asemenea din Italia cu 2 baietii f. cuminti (Amalia ai simtit ca i-ai avut cu tine ?! :D ) si din Cipru tot 2 frumosi , o mama sexy Olivia si o nava de poveste .

Manumanu si eu sunt in dilema ta dar inca rezist sa nu-i dau iar pampers la Sofi .A re deja 1 luna de cand a renuntat la el dar si saltelele le am spalat deja de vre-o 5-6 ori . Mai face in somn uneori pisu in ultimul timp mai ales dar cred ca si s-a racit un pic deoarece in primele 2 sapt. nu a facut deloc .Nu stiu ce vom face daca mergem sa dormim prin alte parti ..ii pun pampers la somn? o tot scol sa faca pisu? ...ca paturelele alea ca si pampersii nu absorb mai nimic ...

Cherieactiv ai PM !

ps.Cu intarziere urez si eu La multi ani Babyzapi si muuuulte bucurii !...nu ne mai zici nimic despre voi ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Cris, noi am inceput treptat, inca nu le-am scos pampersul de la somn. Intai sa se obisnuiasca ziua. De vreo 2 zile Radu nu mai uda pampersul cu care doarme, Anastasia insa, desi ziua cere la olita si se tine, noaptea face in pampers. Asa ca mai astept, la somn le pun pampers. Ieri a fost prima zi in care Radu nu a mai facut pe el deloc. Nici nu a cerut, dar s-a tinut pana a fost pus pe olita.

Monicus, da, de cand merg la gradinita (de 5 luni deja) se simt multe schimbari: mananca tot mai bine singuri, sunt foarte dezinvolti, au invatata cantecele si poezii, sunt receptivi la lucruri noi (nu se mai sperie de orice), vorbesc tot mai bine, au un vocabular foarte bogat deja, dar oricum ei vorbeau deja bine cand i-am dus. Eu sunt multumita.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

seara buna


AMALIA faine pozele imi plac comentarile la poze si de voi evident

MONICUS demential concediu sa va distrati din plin

POZE creau pozne cu toti cozonaceii si mamicile

noi suntem bine zuza toata maraita azi de ma dusa la extreme, dar mai duce ramul lui mami

va pupam

si mai bagati o barfa mica ceva,nu liniste

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Buna!

Unde pot gasi aleza pt pat? Vreau sa-i scot pampersul si noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

criss, eu am pus huse impermeabile si la saltele dar si pe canapele. iar la canapele am pus deasupra o husa in culoarea camerei, ca sa nu se vada urat. iar husele astea la canapele le-am pus de multa vreme, pentru ca m-am saturat de bauturi si mancare intinsa pe canapea.

giney, vezi ca sunt alea 90X90 de la seni. Nu crezi ca sunt suficiente? Sau vezi daca gasesti huse impermeabile, eu le-am luat pe ale mele de la real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Buna!

Unde pot gasi aleza pt pat? Vreau sa-i scot pampersul si noaptea.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)



eu am din astea: http://reclama/subcat.php?categorie=Lenjerie%20pentru%20patut&marca=Kushies
absorb ceva mai bine decat cele de unica folosinta.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Malinas , merci de sfat , merg si eu sa vad daca gasesc la real huse impermeabile , la raionul de bebe sunt ?
Bravegirl mesajul tau din pacate nu se vede-reclama
Eliza multa putere si nervi de otel !

Mergi la inceput