*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

criss, sunt la raionul de lenjerii. ca sunt huse mari, pentru saltele normale, de 180x200, 140x200. Am luat de diferite dimensiuni, in fuctie de marimea saltelei. Iar pe canapea am pus din cele mari 180x200.

Am si eu nevoie de un sfat. Scaunul de masina al lui david, care e pana la 18 kg e destul de mic, iar David sta cam ingramadit, asa ca ne gandim sa cumparam urmatoarea marime. Doar ca am vazut ca cele pentru grupa 2 (15-36 de kg) nu mai au centuri proprii, ci se asigura si scaunul si copilul cu centura masinii. Mie chestia asta nu mi se pare sigura. Are careva un astfel de scaun? Recomandati vreun model?Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

am vazut acum ca e reclama...sunt de la Kushies. Eu le-am luat de pe b e belusultau.ro

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Malinas noi am luat pentru Luca de la 1 an si jumatate acest scaun http :// www. strollers .ro/ Grupa2-3/Scaun-Auto-6-+_336_codeBW-SC002.aspx
Nu am avut nici o problema cu el, este comod pentru Luca, se si lasa pe spate, ridicandu-se din fata vreo 10-12 cm si poate dormi bine in el....iar culoarea e perfecta pentru masina...antijeg

Citat:
citat din mesajul lui malinas


Am si eu nevoie de un sfat. Scaunul de masina al lui david, care e pana la 18 kg e destul de mic, iar David sta cam ingramadit, asa ca ne gandim sa cumparam urmatoarea marime. Doar ca am vazut ca cele pentru grupa 2 (15-36 de kg) nu mai au centuri proprii, ci se asigura si scaunul si copilul cu centura masinii. Mie chestia asta nu mi se pare sigura. Are careva un astfel de scaun? Recomandati vreun model?Multumesc

_
David (10 noiembrie 2008) de Alina.
Poze cu comoara mea

Povestea povestilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Amalia, multumesc. Chiar ma gandeam la tine ca stiam ca tu ai luat pentru Luca un scaun care ramane doar inaltator la nevoie, dar nu stiam de la ce firma. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Ami, mie mi s-a deschis linkul dar a zis ca pagina nu e disponibila. Ce marca era scaunul ca sa il caut in site? Si pe noi ne intereseaza de la iarna problema. Pana atunci le sunt bune astea in care sunt.

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Malinas noi am luat pentru Luca de la 1 an si jumatate acest scaun http :// www. strollers .ro/ Grupa2-3/Scaun-Auto-6-+_336_codeBW-SC002.aspx
Nu am avut nici o problema cu el, este comod pentru Luca, se si lasa pe spate, ridicandu-se din fata vreo 10-12 cm si poate dormi bine in el....iar culoarea e perfecta pentru masina...antijeg

Citat:
citat din mesajul lui malinas


Am si eu nevoie de un sfat. Scaunul de masina al lui david, care e pana la 18 kg e destul de mic, iar David sta cam ingramadit, asa ca ne gandim sa cumparam urmatoarea marime. Doar ca am vazut ca cele pentru grupa 2 (15-36 de kg) nu mai au centuri proprii, ci se asigura si scaunul si copilul cu centura masinii. Mie chestia asta nu mi se pare sigura. Are careva un astfel de scaun? Recomandati vreun model?Multumesc

_
David (10 noiembrie 2008) de Alina.
Poze cu comoara mea

Povestea povestilor


Ami, mami de David Alexandru (26 iulie 2001) si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:



Alina eu i-am luat lui alex, exact cand a facut trei ani acest scaun
poti pastra doar inaltatorul la un moment dat.
e cu isofix, si cu prindere in centurile masinii. E sigur, nu iti face probleme, doar ca ar tb sa il probezi. Alex e mai inalt decat media lui de varsta. Scaunul asta e ..................

http://muc-cel-mic.allshops.ro/oferta-speciala/220833/Scaun+auto+cu+sistem+ISOFIX+Jane+Indy+Team+Plus.html

brb,
am o urgenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

am revenit. scaunul asta este pt 15- #$@ kg. nu stiu cum sunt calculate intervalele, dar Alex are acum 4,8 ani si inca nu are 15 kg.
Majoritatea fetelor din odiseea lui Alex au trecut direct la inaltator pe la 3 ani si ceva.Eu una, mai astept.
Bile negre:
-nu doarme deloc confortabil, pt ca nu se lasa deloc pe spate..cel putin, la masina noastra
- e greu de demontat, la nevoie. Ultima oara am renuntat efectiv, pt ca e blocat in isofix.


ps. mi-e dor de voi toate! as cumpara timp daca ar fi posibil.
inca nu am scapt de pampers.
Ramooooooo, da-mi pe mail pozele alea, pt ca pe mess ma gasesti doar la ore imposibile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Si pe mine ma bate gandul sa-i scot pampersul noaptea. Ma uimeste efectiv cat poata sa se tina. A venit acasa cu trenul de la mare si nu a vrut sa faca in tren, pt ca era murdar (v-am mai zis ca are o obsesie cu vasul WC-ului si mirosul). a asteptat pana a ajuns in Bucuresti si a cerut sa faca la copacel. Cred ca o sa trebuiasca sa iau o olita din aia portabila, ca mi-e jena sa faca prin parc. Faza e ca ea face la WC si nu stiu cum sa fac cu olita portabila, ca parca vad ca o car degeaba.
A inceput sa vorbeasca f mult, ma dispera. Nu-i mai tace gura. Ce ma deranjeaza e ca are un tic :'CE?" Cum vorbesti ceva cu altcineva, ea vine repede: 'CE?' Si repeta obsesiv, dar se baga efectiv in gura ta si se incrunta asa, de zici ca e o barfitoare nemultumita
Patrick a inceput de 2 zile sa mearga timid de-a busilea. De pe la 9 luni merge tinut de manute, asa ca sunt rupta de spate. Se trezeste de n-ori/noapte pt ca il deranjeaza rau dintii. Ariannei i-au iesit 2 masele pe nesimtite. Ma gandeam ca ea nu are decat 4 masele si cd am cautat-o sa vad am vazut ca i-au dat cele de jos. Daca la ea a fost ok cu dentitia, el imi scoate peri albi la fiecare dinte. Face si febra mare. Cd i se inflameaza gingia incepe si ii frige fff tare capul, dureaza cateva zile, iar in noaptea in care sparge face febra. Pana acum nu credeam ca poate fi de la dinti, dar d efiecare data a fost asa.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

bon deci venirati la o barfa mica asa asa, ne place

raportez o zi cu o zuza si mai maraita, vinovat cred ca e marul nu il prea tolereaza si face rau gaze


MALINAS nu te pot ajuta cu nimic noi am primit pentru dimi unul de la nasi pe care l-au folosit ei la fata e chico cred, da de prin 2003 ....gasesti imposibil sa nu gasesti ceva pe plac


Gynie habar nu am, toata smecheria e sa il pui pe olita seara si apoi dimineata imediat ce se trezeste, prind repede smecheria . va pupam bafta sa aveti multe 'succesuri'

CRISS mai pune si tu poze cu Sofi


ANCULE mai zi mama si tu ceva

CORINA cum a fost concediul ?

restul nu se pune stiu eu ca ne cititi si nu spuneti nimic

o seara placuta

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neata!

La noi e cu urlet rau de cate ori il punem in scaunl de masina...nu-l mai suporta. E pana la 18 kg.

Cu pampersul noaptea....inca nu am ajuns sa cumpar aleza, dar dimineata e pampersul aproape uscat. Cred ca face doar o data noaptea. Dimineata cand se trezeste cere direct olita.

Eu abia astept sa incep munca.....ati mai auzit pe cineva care sa astepte cu atata foc intoarcerea la munca? Sunt de 3 ani acasa....nu mai 'poci'....vreau sa evadez!

Pup fetele!

Mergi la inceput