Mi se pare ca nu mai am lapte...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Oana eu nu-mi imaginam ca dintii nu ies in ordine...cand am vazut ca au iesit aiurea chiar m-am impacientat, dar m-au linistit si pediatrul si stomatologul...insa au zis ambii ca va fi jale cand o iesi ala care nu a iesit la timpul lui.

Acum, incep si eu ca zax...cred ca de la caldura bebe suge intr-una si nu face pipi mai deloc toata ziua, probabil ca transpira ca e mereu ud in cap si pe spate..

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Evident dar ramai pe pozitii - si bea lichide sau manaca lubenitza - aia a facut minuni la mine vara (Cat am alaptat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

inca o noapte de vis cu treziri dupa cum urmeaza: 11, 12, 1, 3 jumate, 5 jumate, 7, 8 si un sfert de tot; (intre 3 jumate si 4 cantat/urlat)

ma gandesc tot mai serios sa ii scot tzatza noaptea; nu mai poooot; o sa deschid un subiect la parintii si vedem acolo scandal :)

inbox sper ca voi ati dormit mai bine

ps: evident nici un dinte inca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Zax, doar pastreaza in gand ca s-ar putea ca in loc de tzatza sa te plimbi cu ea in brate + biberonul toata noaptea.
Chiar daca ti-e asa greu, crede-ma ca nu tine o vesnicie. Noi am avut asa perioada cand avea Ana 7 luni - a tinut destul de mult.
Ce e sigur - daca nu reusesti sa te relaxezi cumva (mai ales noaptea) intri in cerc vicios. Eu l-am trezit - rar, dar totusi cand era musai - pe sotul meu si m-am inchis in baie unde m-am straduit sa-mi adun boii acasa (am si aruncat un ibric pe care m-am descarcat la un mom mdat a trecut si ma distrez amintindu-mi)

Nu cred ca de foame cere sanul noaptea, cred ca o deranjeaza ceva si cel mai probabil sunt dintii.

Dc ai incredere in homeopatie, incearca Chamomila (CH30 sau mai mare) sau discuta cu un homeopat.

hai ca poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

am apelat cu mare incredere la chamomilla dh15 si arnica; de curand am luat din germania si supozitoare viburcol tot pentru dinti; chamomilla sa zic ca merge mai bine dar ma intreb cat pot sa ii dau; adica pe ce perioada; acum s-a terminat un tub si chiar ma gandeam daca as putea sa ii mai dau in continuare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

poti sa-i dai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Si noi tot rau stam la capitolul somn. Ori ii e cald, daca deschid geamul e galagie...dintii il supara ca se trezeste plangand...am obosit intr-un hal...ca si pe mine ma termina caldura, sunt ametita si am stari de moleseala. O trece si caldura asta si scapam :).

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu



mami de (intr-o zi de vineri... 13 iunie ) si (ziua cea mai lunga: 21 iunie)
Priveste partea buna a lucrurilor



Mie imi prinde super bine subiectul asta, chiar ma ajuta :).

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

of inbox imi pare rau; ce sa facem - lasa ca or iesi si dintii astia; la noi parca parca se simt cei doi incisivi centrali de jos; amandoi; eu nu mai zic cum e la noi ca de fiecare data cand zic ca parca a fost mai bine, noaptea urmatoare e de mare scandal

oana , multumim de sustinere

mai stii ceva de grupul cireselor noastre de mai iunie 2006?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Buna, mamici alaptatoare :)

Voiam sa va impartasesc ca si Jane, cand ii iese vreun dintisor, se trezeste si dinora in ora sa suga, se agita, ba se mai si scoala ateodata vreo ora sau doua si vrea sa se joace, sa stea in brate, fara sa suga sau sa doarma... Cand vrea doar sa suga nu e asa mare bai, ca doar ii pun tzitziin gura si adorm la loc. Dar cand o doare ceva, e greu ar asta e, trece...

Eu ii dau cu Oragel, nu ii place gustul, se stramba, r deja stie ca dupa ce ii dau cu ala nu mai doare, asa ca acum il accepta... si cand da semne de seara de disconfort ii mai pun cate un supozitor cu paracetamol...

In rest... Doar multa rabdare...

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput