La multi ani Mara Ilinca! Floricele-n vacanta!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mary

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

MamideTheo, cum sunt bubitele? multe si marunte (adica una langa alta, ca o spuzeala) sau ici si colo si mai maricele? ca daca sunt multe si mici ma indoiesc ca sunt de la tantari, ca doar n-au tabarat pe el 1000 de tantari. as suspecta ca a facut una din bolile pentru care a fost vaccinat.
daca insa sunt mai mari, atunci e posibil sa fie de la tantari, ca si al meu e ca un dalmatian, e intepat si in cap si in talpa...

eu nu i-as da tratament daca nu pare sa-l deranjeze, mai ales ca dr nu stie ce e. pai pt ce afectiune i-a prescris tratamentul? of, doctorii astia, prescriu ceva doar ca sa nu te lase sa pleci de la ei cu mana goala, nu ca ar stii ce fac...

noi n-am facut si nu facem ROR-ul, cel putin nu acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

MamiDeTheo, imi pare rau, noi inca n-am facut vaccinul ROR... Zyneritul cred ca ti l-a dat pentru ca s-o fi gandit sa nu se suprainfcteze bubitele (mai ales ca zici ca unele bubite s-au facut mai urate) - antibioticul, desi cu spectru destul de mic, are efect si asupra altor crocobauri, nu doar asupra celui care cauzeaza acneea vulgara; acuma nu stiu ce sa zic, poate sa consulti si un alt medic...

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


MamiDeTheo, nici noi n-am facut ROR. Eu cred ca in locul tau m-as duce si la alt medic.

Gabi, nu pot sa iti ofer niciun sfat, pentru ca la mine situatia e alta si nu pot extrapola defel. Eu doar raman un militant al alaptarii prelungite, insa ar fi culmea sa iti povestesc tocmai tie despre beneficiile laptelui mamei pentru copil
Iti tin pumnii sa se rezolve situatia intr-un fel sau altul, sa scapati de stres, ca nu e bun pentru niciunul dintre voi.
Sunt convinsa ca vei gasi o solutie care sa fie cea mai buna pentru voi si cu care sa fii impacata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Corina . de-as stii ca ii pot face un program de hranit as continua mult si bine - e 100% compatibil, e hranitor, e gratis, e cald, nu se strica, e la indemana, nu spal vase dupa...si pot continua. sunt constienta de multele beneficii, altfel as fi renuntat demult...

fug ca d isi face baie cu suc de portocale. de-aia e asa finutz .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Mami de Theo noi am facut ROR-ul,bubite avea dinainte de vaccin,erau pe la gat,pe la gurita,pe spate,cica erau de la transpiratie,au trecut.
Noua la vaccin ni s-a spus ca daca ar fi sa apara reactii(febra,muci etc) vor aparea intre a 5-a si a 12 zi dupa vaccin,culmea a fost ca la o sapt a facut febra si diaree,dar era de la dinti
Nu stiu cum sa te sfatuiesc dar ti-am spus experienta noastra si ce ne-a spus noua pediatra
Va pupam si multa sanatate!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Va las cafeaua pentru dimineata,si multumiri pentru raspunsuri.



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza!
Preiau de la tura de noapte, Cris, s-o lasam sa doarma si va ofer eu cafelutza!

Uraaa, azi e vineri, s-a dus si saptamana asta de lucru!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Si pt ca azi sunt Sanzienele si avem si sarbatoriti, vreau sa urez La multi ani, urmatorilor:


Maria Antonia
Filip
Elias Andrei


Moni-or
Nu ai mai trecut pe la noi, ce-ti mai fac baietii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

La multi ani Maria Antonia !

La multi ani Elias Andrei !

La multi ani Filip !

Mergi la inceput