Ajutor pentru o mamica singura

Ajutor pentru o mamica singura | Autor: teodora.g

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Numele meu este Teodora si vreau sa va prezint cazul unei bune prietene a mea. Numele ei este Mihaela Stanciu, are 29 de ani si in iarna a fost diagnosticata cu cancer la sanul drept in faza III. Anul trecut a murit sotul ei si ea a ramas singura sa-si creasca fetita in varsta de 4 ani si jumatate (acum). Dupa moartea sotului ei soacra a dat-o afara din casa cu tot cu copil si a fost nevoita sa se mute la fratele ei care sta si el cu chirie.
Luni 27.06.2011 va fi operata si i se va scoate sanul drept. Are nevoie de sprijinul tuturor care vor sa o ajute cumva pentru ca ea are un venit de 9 milioane pe luni din care isi intretine si copilasul. Este intr-o situatie disperata pentru ca in afara de fratele ei care o spijina moral nu are pe nimeni alaturi. Mama ei a murit tot de cancer la san acum 8 ani iar tatal ei este la tara si are o varsta care nu-i permite sa o ajute foarte mult.
Adriana, fetita ei, este si ea foarte sensibila si larandul ei a fost bolnava de pneumonie si internata de doua ori in spital.
Multumesc mult tuturor celor care vor sa o ajute.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

E foarte trista situatia Mihaelei. Sper din suflet ca fetele de la DC sa o ajute cum pot.
Ma gandesc ca fetita ei ar putea primi hainute de la alte mamici cu copilasi mai marisori. Daca Mihaela ar putea sa ne poveseteasca si ea prin ce trece, ma gandesc ca ar primi si un adevarat suport moral aici pe DC.

succes in campanie!


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Teodora,
as vrea sa ii trimit si eu Adrianei ceva, te rog sa le intrebi ce anume ar avea ea nevoie.
Si ar fi bine sa aveti un cont pt banuti putin cu putin poate s-ar aduna o mica suma ce sigur va pica la fix


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

O sa-i spun Mihaelei sa mearga maine sa deschida un cont pe numele ei pentru donatiile in bani. Ideea este ca ea nu are calculator deci implicit nici acces la internet. Ce sa va zic nu au acolo nici apa curenta, deci va puteti inchupui.. Cat pentru Adriana nu stiu, orice ar fi binevenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pt Adriana sa te interesezi ce masura poarta la incaltaminte, ce marime la hainute
Sigur ne vom gasi mai multe fete care sa trimitem cate ceva pt ea
Si asteptam contul Mihaelei

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

teodora,eu ii pot dona o unitatate pt pc(sper ca m-am exprimat bine),poate cineva ii doneaza un monitor...crezi ca si-ar putea face un abonament la internet?cel mai ieftin?
stiu ca asta sigur nu-i o urgenta,dar poate fi ceva util pt ea!

multa sanatate si putere ii doresc Mihaelei,sunt convinsa ca aici,pe DC va gasi sprijin!

off,acum am vazut ca ai scris ca nu au nici apa curenta,asa ca,sigur nu se va gandi la net...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

La incaltaminte Adi poarta 31 si hainute de 5 ani marime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Referitor la unitatea pentru calculator, merci frumos dar cred ca nu este cazul de internet pentru ca ea are nevoie de banuti pentru doctor si pentru Adriana, nu-si permite sa plateasca un abonament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora.g

Referitor la unitatea pentru calculator, merci frumos dar cred ca nu este cazul de internet pentru ca ea are nevoie de banuti pentru doctor si pentru Adriana, nu-si permite sa plateasca un abonament.


da,dupa ce am citit cu atentie,mi-am dat seama....o sa-l pun la vanzare la bazar,iar banutii pe el,ii voi dona Mihaelei!
asteptam conturile!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Am vorbit cu Mihaela si o sa mearga maine sa-si deschida un cont la Banca Transilvani si o sa va anunt dupa numarul de cont.
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


si sa treci in primul post adresa lor

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput