drepturile celuilalt parinte dupa div.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Marius, eu i-am dat lui Gabi o idee.

Totusi este interesant de stiut unde se opreste responsabilitatea unui parinte atunci exista un copil incredintat spre crestere si educare celuilalt parinte, cata vreme asta inseamna ca nu mai poarta amandoi in egala masura aceleasi responsabilitati.


Responsabilitatea(drepturile si obligatiile)sunt stabilite prin sentinta.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Acum insa ma framanta o alta intrebare care se leaga de titlu. Ieri copiii mei au fost la ex si au venit acasa foarte incantati, ca tatal lor l-a inscris pe fiul meu la agentia de modele sun media,a platit chiar 60 de lei ceva taxa, i-au facut o poza, i-au luat datele. Si copilul a venit acasa foarte fericit ca va fi chemat la sedinte foto, la castinguri pt filme, ca asa i s-a promis, si la o sedinta foto va castiga 50 de euro si va putea pastra hainele in care pozeaza.
Daca eu am sentinta definitiva, pot opri cumva mizeria asta? I-am spus clar exului ca nu-mi las copiii sa se vanda in halul asta, nu vreau sa pozeze azi in haine, maine-n chiloti, poimaine cine stie cum...
Ce pot sa fac? I-am explicat copilului, ce inseamna a fi model si ce urmari poate aduce o astfel de cariera, se pare ca a inteles.
Cum pot sa scot copilul din baza lor de date?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert


Simplu - iei o copie dupa sentinta (pt orice eventualitate) te prezinti la sediul acelei agentii si soliciti ce ai de solicitat. In cazul in care ti se va cere motivarea spui ce esti parintele acestui minor ca nu iti manifesti acordul cu privire la aceasta activitate - ei oricum legal trebuie sa iti ceara acord scris pe care sa il semnezi
iar daca solicita (asa ar trebui) si acordul celuilalt parinte prezinti sentinta mentionata mai sus prin care nu mai trebuie acordul scris al celuilalt parinte. De asemenea in cazul in care ei au acordul scris al celuilalt parinte - acesta este nul de drept.
Peraonal - ca si opinie dat fiind ca acest copil este fericit si probabil acea activitate in mod real ii poate aduce beneficii emotionale as tine cont in primul rand de aceste aspecte dincolo de cele personale.
Desigur este o observatie personala.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marius, nu interzic copilului acest lucru doar de dragul razbunarii pe ex. Pur si simplu nu sunt de acord. Daca vrea sa fie renumit, daca vrea sa ajunga cineva, are chitara in mana, are IQ ridicat, s-o faca cu capul sau cu talentul lui, nu prin poze de doi bani. Pe site-ul acestei firme apare o femeie in sutien si chilot, mi-a ajuns atata.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput