FIV in Ungaria 133

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Martinel felicitari!!!!! Ma bucur tare mult pentru tine. Mereu ma intrebau de tine Bianca si Oana si nu stiam ce sa le zic, ca nu mai vazusem nik despre tine pe forum!

Felicitari inca o data! sarcina usoara si la termen!!! Noi deja am implinit 4 luni, si speram sa fim bine pana la sf celor 9 luni

Gyongyi

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2011&month=11&day=30&babycount=1]
_
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

lyly te asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Tonirro draga mea, te felicit si aici! Desi am fost foarte afectata la rezultatul tau negativ dupa FIV, nu a fost nici un moment in care sa nu cred ca veti reusi! Ma bucur extrem de mult ca Dumnezeu a fost atat de bun si a facut ca asteptarea voastra sa fie scurta. Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!



joannaalx, iti multumesc mult ca mi-ai scris pataniile tale din primele 3 luni de sarcina; din fericire nu am mai avut sangerari, singura grija acum e legata de faptul ca la eco sarcina parea mai mica decat varsta gestationala, cand am citit ca si tu ai patit la fel m-am mai linistit- cat de cat ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Fetelor, azi noapte i-am scris lui Pk si deja am primit raspuns ... Pe 27 iulie suntem la Budapesta

Daca e cineva prin zona care poate modifica prima pagina, povestea noastra, pe scurt e urmatoarea: infertilitate primara tubara, FIV 1 feb 2010 dr. Surcel - Cj (hiperstimulare - nereusit), FIV 2 nov 2010 dr. Surcel - Cj (nereusit), urmeaza FIV 3 dr. PK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Buna tuturor.
As avea si eu nevoie de cateva informatii de la voi ...
As vrea sa stiu unde pot gasi o lista completa a analizelor ce trebuie facute inainte de FIV (cerute de cei de la Szeged) si m-ar interesa cam in cat timp de cand sunt contactati cei de la clinica (Kaali) se poate face programare.
Scuze daca va cer informatii care deja au mai fost postate. Nu am reusit sa le gasesc...
Eu am facut o FIV in Timisoara cu dr. Cezare Muresan (nereusita)in nov 2010 si as vrea sa incerc in toamna din nou si cred ca trebuie sa incep deja sa ma "pregatesc".
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mhIulia

Buna tuturor.
As avea si eu nevoie de cateva informatii de la voi ...
As vrea sa stiu unde pot gasi o lista completa a analizelor ce trebuie facute inainte de FIV (cerute de cei de la Szeged) si m-ar interesa cam in cat timp de cand sunt contactati cei de la clinica (Kaali) se poate face programare.
Scuze daca va cer informatii care deja au mai fost postate. Nu am reusit sa le gasesc...
Eu am facut o FIV in Timisoara cu dr. Cezare Muresan (nereusita)in nov 2010 si as vrea sa incerc in toamna din nou si cred ca trebuie sa incep deja sa ma "pregatesc".
Multumesc anticipat.


Iulia mie Dr Zadori de la Szeged mi-a trimis pe mail analizele ce se cer de catre el. Programarea am facut-o pe mail, insa ai grija ca este foarte ocupat si probabil dureaza pana vei ajunge la el. Ai mai jos lista de analize, mie mi-a cerut pe langa ele si cele de trombofilie, insa asta iti va spune el exact de ce ai nevoie in plus.
Analize din partea barbatului:
Test HIV, HbsAG, anti- HCV,VDRL
Spermograma
Analiza bacterologica a ejaculatului: aerob, micoze,
Trichomonas vaginali, Chlamydia trachomatis
(rezistenta directa)

Analize din partea fmeii:
Test HIV, HbsAG, anti- HCV, VDRL
Test de cancer (probabil Papanicolau) si testarea sanului
Testul bacteriologie al secretiei vaginale: aerob, micoze,
Trichomonas vaginali, Chlamydia trachomatis
(rezistenta directa)
Profilul hormonal (recoltare de sange in ziua a doua sau a
Treia a ciclului menstrual): TSH, FSH, LH, PRL, Oestradiol

Analize necesare anesteziei generale: Protrombina, trombocite, timpi de coagulare si de sangerare,
INR,
Hemograma ( Hgb, Ht, leucocite)
Na seric, K seric
Functia hepatica si renala
Urina
Electrocardiograma si examen de medicina interna
Determinarea grupei sanguine si a factorului Rh

Actele ce trebuie a aduse la consult: Carti de identitate,
Certificat de casatorie sau act notarial care atesta relatia de concubinaj,
Bilete de iesire din spital referitoare la opratii sau acte care
atesta alte interventii.

Daca mai ai nevoie de alte informatii iti raspund cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Multumesc frumos.
Si astea trebuie traduse in limba maghiara ?
Oare dureaza mai mult de 2 luni sa obti o programare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mhIulia

Oare dureaza mai mult de 2 luni sa obti o programare ?

S-ar putea sa dureze pentru ca ai nimerit perioada concediilor. Am inteles de la fete ca in iulie este in concediu. Eu am cerut programare in mai si am reusit sa primesc pe 6 iulie.
Asa ca,...inarmeaza-te cu rabdare. Intre timp poti sa iti faci analizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Tonirro, felicitari pentru sarcina!
Ai grija de tine; sa iti dea D-zeu un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Fetelor, multumesc mult pentru felicitari si urari . Inteleg ca noi cele cu mutatii o sa avem parte de episoade pline de suspans in sarcina. Incerc sa ma pregatesc pentru orice va veni si sa ma bucur in acelasi timp de ceea ce traiesc acum. Le-am spus si copiilor - poate m-am grabit dar e si bucuria lor. De fapt, ei sunt singurii care se bucura de-a binelea, fara nici o grija. Si noi ne bucuram dar...mmie una imi este foarte frica iar familia mea ma trateaza ca pe un bibelou. Lyly?

Mergi la inceput