FIV in Ungaria 133

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

tonirro - pata roz din ziua 10 era de la inserarea embrionului in mucoasa uterina. In legatura cu clexanul eu pot sa-ti spun ca pentru cele 2 mutatii ale mele d-na dr. Uscatescu mi-a dat de 0.2. Dupa parerea fetelor de pe forum era apa de plaoie asa ca mi-am modificat singura doza la 0.4. De data aceea nu a fost sa fie. La urmatoarea incercare i-am spus medicului din Ungaria ca medicul din Romania mi-a recomandat Clexane de 0.6 si medicului din Ungaria viceversa. Eu am si vreo 75 kg. Pana acum aceasta doza a dat rezultate . Eu am facut in ziua 15 de la ET analizele la Fundeni si anti-fXa a aratat ca doza e corecta si d-na Uscatescu mi-a zis sa continui asa. Nu trebuie sa te iei dupa mine, eu doar ti-am impartasit din experienta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Miha multumesc mult pentru raspuns, am sa trec pe doza de 0,4 pentru ca asa simt eu ca ar fi bine. Daca as fi avut nevoie de atat de putin, nu cred ca sarcina s-ar fi lasat asteptata atat de mult. Mi-e cam teama sa trec pe 0,6, acum am 58 kg. Pana ma intorc din concediu am sa fac 0,4/zi si merg inainte cu aspenterul, cum a zis. Mie nu mi-a facut analiza despre care spui tu dar poate mi-o face data viitoare. Inca o data multumesc mult pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


tonirro,ma bucur tare mult pt tinesa dea DD ca bebele sa fie cuminte 9 luni la tine in burtica.

am mai auzit de fete care au ramas natural dupa fiv,pt ca stimularea mai actioneaza 1-2 luni dupa.
dc vrei sa fi sigura ca e buna doza de clexane,fa antifXa,se face dupa 7 zile de clexane,la 4 ore de cand ti-ai administrat ultima injectie,se face si la synevo
eu am MTHFR 677 homo si ambele PAI hetero(deci am in total 2 mutatii homo), si uschi mi-a dat clexane de 0,4 si mie mi-a fost frica ca nu e doza buna si dupa fiv mi-am facut antifxa la fundeni si ea mi-a zis sa continui cu doza de 0,4,si sa revin cu prima eco
e posibil ca ea sa considere ca doza de o,2 e buna,pt ca mie PK mi-a zis initial cd stia doar de MTHFR677 homo sa iau doar acid folic ca e suficient si de gura mea ,a zis 0,2.

Citat:
citat din mesajul lui tonirro

Miha multumesc mult pentru raspuns, am sa trec pe doza de 0,4 pentru ca asa simt eu ca ar fi bine. Daca as fi avut nevoie de atat de putin, nu cred ca sarcina s-ar fi lasat asteptata atat de mult. Mi-e cam teama sa trec pe 0,6, acum am 58 kg. Pana ma intorc din concediu am sa fac 0,4/zi si merg inainte cu aspenterul, cum a zis. Mie nu mi-a facut analiza despre care spui tu dar poate mi-o face data viitoare. Inca o data multumesc mult pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor
m-a sunat PK
am inteles ca la 24 de ore doar un ovul s-a fecundat din cele 3 si celelalte 2 aveau sperma atasata de ele
maine fac embriotransferul cu cel harnicutz si sa vedem daca pana maine se mai fecundeaza vre-o unul
sa speram ca e unul dar cu noroc....
sunt un pic cu moralul la pamant...
legat de cazare, ca am vazut multe din voi interesate
noi am stat pe Margit Korut vis a vis de centrul Mamut
am inchiriat un apartament foarte dragutz, dotat cu tot ce trebuie
la parterul cladirii e un supermarket deschis 12 ore pe zi
si aveti mijloc de transport in comun de la 2 minute de apartament pana la clinica
respectiv tramvaiul 59 care se schimba la 2 statii cu autobuzul 21 care va lasa in fata clinicii
in plus, proprietarul ne-a dat si locul lui de parcare, la 5 minute de mers pe jos de apartament, gratis toata saptamana
ideea e ca aici in centru e problema cu parcarea ca in mod normal se plateste peste 1 euro pe ora
si am platit pe 10 nopti 350 euro dar cared ca si astia ii mai lasa la 300 cu insistente
si apropos e de 4 persoane
poze si detalii cu apartamentul gasiti aici: www.homelidays.com refference number 307769

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lyly, te sarut! te imbratisez, iti tin pumnii orice ar fi.
tonirro, esti de vis! sunt foarte foarte foarte happy de ceea ce citesc! bafta si sa stai cuminte cu bebelul in burta!cred ca familia ta este in al noualea cer de fericire!

ma bucur pentru toate fetele care reusesc, si pt cybele, adc, otiliad. vreau sa cred ca intr-o buna zi listoaia de aspirante se va muta la mame/gravide.
va tin pumnishorii si ana si ioakim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Bine v-am regasit, dragi aspirante!
Dupa 2 incercari nereusite la Cluj, ne-am decis si noi sa ne incercam norocul la Budapesta, dr. PK ... si as avea nevoie de putin ajutor pentru primii pasi. Mailul trebuie scris pe adresa clinicii, care apare pe prima pagina? Cat de detaliat ar trebui sa fie un prim mail? Cam cat dureaza de la trimiterea mailului pana la prima intalnire?
Imi cer scz ca v-am "bombardat" din prima cu atatea intrebari, dar stiu din experientele anterioare ca, aici pe forum, pot gasi mai mult ajutor si sprijin decat oriunde altundeva ...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Tonirro felicitari !
Sa stii ca si eu am avut asta de gand dar am ramas la FIV-ul facut cu PK (FIV no5),si nu am mai apucat.Eu am doar MTHFR si totusi nu am ramas niciodata gravi natural:ovulatie OK,hormonale OK,uter OK,trompe OK deci nu stiam unde sa caut problema pana cand mi-a zis avalon(pe atunci) sa fac profilul de trombofilie si bineinteles pe sarcina a fost nevoie sa maresc doza de la 0,2 lla 0,4.
Eu initial am zis ca si asta e o analiza in plus ca hematoloaga mi-a zis ca 80 % din populatie au MTHFR dar can a auzit ca am rude(bunici) cu accidente vasculare,cardiaci,si mama tromboza declansata la sarcina cu mine a zis ca sigur asta e cauza la mine,nu se iriga bine uterul pt a hrani o eventuala sarcina.
Ce m-am intins,scuzati ...am reinceput sa postez aici daca ma pregatesc de un FET...sper ca nu va deranjez ca pe multe dintre voi nu va "cunosc".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Cris sa o luam pe rand
1.adresa e cea de pe prima pag(cea cu info@)
2.mie de ex mi-a raspuns in aceeasi zi,daca e ocupat max 2 zile dureaza ,daca e plecat in concediu poate dura pana la 4 zile(spun din experienta mea personala-in 2009 asta)
3.prima intalnire poate avea loc cred cekl mai repede in sep ca in aug e in concediu ,iar iulie cred ca e ocupat deja(asta o sa afli de la el)dar sa te inarmezi cu rabdare.
De ex eu ii scrisesem tot in iunie si mi-a zis ca era ocupat si daca vreau sa ma duc la Dr Bernard,dar am avut noroc una dinfetele de atunci mi-a cedat locul ei ;am vb eu cu PK si a vb si ea -i-a zis ca ma duc eu in locul ei si asa am ajuns acolo pe 3 sept.Sper sa ai noroc.
4.Eu aveam deja analizele facute de la FIV-urile anterioare si i-am trimis un tabel cu rezultatele si el mi-a zis ce sa repet(aveam 7 luni de la ultimul Fiv),plus ca am facut trombofiliile,histeroscopie si apoi lista de analize obisnuita de FIV
Sper ca te ajuta aceste info desi sunt putin mai vechi.Rog fetele care sunt momentan acolo sa ma corecteze ca sa stiu si eu ce trebuie sa repet.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Foarte rapida, rubia ... multumesc! Am si eu ceva analize de la FIV-urile anterioare, dar citind aici imi dau seama ca am facut exagerat de putine analize, deci nu stiu daca ajuta cu ceva... Am refacut recent doar hormonalele... Restul cred ca va trebui sa-mi zica el ce trebuie facut de la a la z... Ma gandeam eu ca dureaza ceva, dar nu chiar pana in septembrie... Cine stie, poate am noroc... O sa-i scriu repejor...
Am vazut si ceva discutii legate de tiroida... Am facut si eu analize in 2009 si valoarea ultimei analize a fost 3,8... Din pacate, la FIV-urile anterioare nu mi-a spus nimeni ca poate influenta si asta ... asa ca s-ar putea sa trebuiasca putin amanat FIV-ul pana cobor putin valoarea (asta din ce am citit la voi)...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

lyly

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2011&month=11&day=30&babycount=1]
_
16+

Mergi la inceput