Strugurasi de Sept-Oct 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Marryan, azi a terminat May cu cititul povestilor horror pe internet, incepi tu. Cred ca vreti bataie, fetelor. Stati linistite, atata stres strica.

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

marryan, mamica nu mai citi si ai incredere in doctorul tau.daca era ceva grav iti zicea



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






racheel nustiu acum la ce sa ma gindesc, ca am sunat dr meu si e la o conferinta nu poate raspunde....am sa o sun mai tirziu..insa nu inteleg atunci de ce daca a zis sa revin tocmai la 36 sapt si placenta posibil bilobata.....cred ca am sa repet echo in alta parte sa fiu linistita ca nu este bilobata ca sunt riscuri mai mari acum la sarcina avansata

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Marryan, azi a terminat May cu cititul povestilor horror pe internet, incepi tu. Cred ca vreti bataie, fetelor. Stati linistite, atata stres strica.

23+

Bijuteriile mele


ancaroro nustiu de ce mia venit sa citesc fisa,insa poate e bine sa refac echo sa ma linistesc...

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Pai daca pe fisa scrie POSIBIL, nu e 100%. Daca o ecografie te linisteste, du-te fa-o. Dar prea mult stres pe tine in ultimele saptamani, nu ca inainte ai fi fost foarte linistita, cu lucrul si deplasarile.

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Pai daca pe fisa scrie POSIBIL, nu e 100%. Daca o ecografie te linisteste, du-te fa-o. Dar prea mult stres pe tine in ultimele saptamani, nu ca inainte ai fi fost foarte linistita, cu lucrul si deplasarile.

23+

Bijuteriile mele


ai dreptate draga mea....mi sa inceput si o durere de cap cu ameteli de numai pot, mi se intareste burta, am luat 2 nospa pina acum
numai citesc nimik, am sa discut cu medicul si apoi vedem ce imi zicea ea...dar pe net chiar ca numai horror scrie....Doamne!

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Va scriu de acasa ... sa va comunic k m-am conformat si am adaugat poze la albumul de pe yahoo .... sunt foarte recente ... tocmai ce am fost la o nunta la Orsova pe 11.06.2011.

Va pupacesc merg sa fac ceva de papa!!!!

29+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Athosik, eu facusem o confuzie, ca am bifat aiurea, am facut un tabel, cu cine e inscris pe grup si cine are poze. Am bifat-o pe dbunny si pe tine nu. Sper sa nu te superi pe mine

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Va scriu de acasa ... sa va comunic k m-am conformat si am adaugat poze la albumul de pe yahoo .... sunt foarte recente ... tocmai ce am fost la o nunta la Orsova pe 11.06.2011.

Va pupacesc merg sa fac ceva de papa!!!!

29+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!



antoshik sunteti foarte simpatici cu sotul, imi place rochita cu care ai fost la nunta si cuafura

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Marryan sa stii ca la retentie de apa nu se recomanda lichide putine, dimpotriva. Cu cat bei mai multa apa cu atat ajuti mai mult la drenarea lichidelor din organism, asa ca bea cat de mult poti. Eu la Filip m-am umflat ca naiba, si nu reuseam sa beau apa cat trebuia. In schimb e recomandat sa reduci pe cat posibil sarea. Si mananca alimente care ajuta la drenare. De ex pepene rosu.

Apropo de nuditatea in fata copilului. Eu va sfatuiesc sa nu faceti un subiect tabu din asta. Cu cat e mai interzis cu atat e mai curios. Bine, nici sa-l chemati de cate ori mergeti la buda doar ca sa vada cum sta treaba Noi de exemplu incercam sa tratam subiectul asta ca pe ceva firesc, nici nu insistam pe el dar nici nu e interzis. Cand mergem la buda Filip vrea de multe ori sa vina cu noi. Eu nu prea il las, pe motiv ca vreau sa-mi tihneasca si mie basina insa cateodata intra si nu mai apuc sa-l scot fara sa fac pe mine, asa ca il las. Sa va spun o faza tare. Eram in baie si Filip evident acolo, pe olita. Si imi spune: ai facut pipi? acum lidica-te si scutula bine putza. Eu ii spun ca n-am putza ca numai baietii au. La care el se grabeste sa ma traga de pantaloni in timp ce ma imbracam ca sa vada. Nu l-am lasat sa "studieze problema" dar a apucat sa vada ca intr-adevar n-am putza. La care el zice: aaaa, ai o gaulik. Sa fac pe mine de ras nu alta. Pot sa va spun ca nu insista pe asta pentru ca nu ne-am ascuns de el. Bine, v-am spus ca nu i-am aratat-o in toata splendoarea dar a mai vazut afara la fetitze cand faceau pipi. Daca a avut ceva de intrebat i-am raspuns, daca nu, nu. Pe tati l-a vazut mai des nud ca o data pe sapt fac baie impreuna si se balacesc. Pe mine ma mai intreaba daca am tzitzi, ma vede cand ma schimb. Ma intreaba daca am lapte (avem foarte multi bebelusi in preajma si a vazut ca sunt alaptati). Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa-mi dea el lapte de la tzitzi. I-am zis ca baietii nu au lapte, el insista ca are si el tzitzi mici. Este o adevarata distractie sa-l fac sa inteleaga anumite lucruri dar le luam pe rand si incercam sa nu facem prea mare caz de anumite lucruri.

bujo mami de Filip si 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Deci am venit de la stoma cu plomba noua.. a fost bine, nu am simtit nimik chiar fara anestezie pt ca ea plomba medie.. in fine bine ca s-a remediat problema...

Cu nuditatea... la noi e no stres.. mie nu imi place sa umblu dezbracata sau sa dorm, insa nu am pb daca vine si sta cu mine cand fac baie, sau se uita la mine cand sunt dezbracata.. ma studiaza, mai imi zice cata celulita am.., sau ca ce fund frumos am ( anu trecut .. vremuri de mult apuse), acu fuge sa mai puna mana pe o titi sau sa vada cum arata o pasa de-aproape...
Insa el.. iese de sub dus ca de la ma-sa, vine da doua tura pe langa mine, se mai scutura uita in oglinda, ma intreaba cum arata.. eu ii zic ca e ca o gorila si sa se imbrace ca ma enerveaza...

Cu nuditatea fata de copii.. hm nu stiu ce vom face, normal ca nu o sa faca baie cu tati sau sa il admire... insa vom vedea atunci.. cititnd ce a zis BUJO , imi dau seama ca fiecare lucru mie e maree cand ai copii.. ce frumos Bujo.. de abia astept intrebarile si curiozitatea ..

Revin

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput