Strugurasi de Sept-Oct 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Lore, eu o sa am baiat. Deci ma gandesc si eu ca vor trebui pastrate niste limite. Ca o sa il spal eu, dar pana cand? O sa alaptez, deci va stii ce is alea tzatze. Dar clar nu o sa ne plimbam niciunul in fundul gol in fata copilului. Desi sunt multe mamici care merg la plaja cu copiii si fac topless. Ma gandesc nici sa nu aiba socuri de genul asta. Si nu zic ca e pudism, ci bun simt. Acuma n-o sa in fata lui, indiferent de ce varsta are. Si nici nu vreau sa ma gandesc ca daca noi ne plimbam in curul gol in fata lui, el cand face 18 ani, daca face la fel? Adica na...
Intre sot si sotie e o chestie, fiecare cu parerile lui, cu complexele si libertatile lui. Dar intre parinti si copii trebuie stabilita o limita

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

scumpele mele burtici,

ies si eu la rampa astazi, ceva mai calma si optimista.

va multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru sfaturi, suntem un adevarat grup de prieteni aici!

statul in pat nu-mi place deloc, dar m-am conformat, orice pentru iubitul meu bebe. Este dificil tare, deja ma doar muschii, oasele, gatul, dar asta sa fie necazul si sa stea bebe bine.
vesti bune, pana acum am avut doar contractii la vezica plina si la schimbari bruste de pozitie. oricum stau 90% din timp pe partea stanga, pe care nu prea o mai simt.

fetele voi ce stiti de gynipral in sarcina?

declar si eu ca m-am lasat de fumat la 5 saptamani si ca mai am momente cand tianjesc dupa una mica, dar imi revin rapid cand ma gandesc la iubitul meu print.

sunt pe aici, alaturi de voi si va
o zi frumoasa sa aveti!



27+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Andreea , Gynipralul se da pentru oprirea contractiilor . Atentie numai la monitorizarea pulsului. S-ar putea sa iti dea usoare palpitatii.

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Lore ... si eu am camasa d'aia de noapte ... doar k este cu doi ursuletzi dragutzi foc ... o sa fac poza si eu cu ea!!!!

Va pe toate si mai vorbim ... k plec ACASA!!!!

29+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Oua la ciorba de perisoare se pun de obicei, sau la aia de salata.

Cu pudismul, nu suntm pudici nici unul, facem si dus impreuna....




Si noi mai facem uneori dus impreuna ,dar pe bezna daca nu e destul de intuneric punem un prosop in geam



P.s .. n-am sa pun ou ,am inteles nu stiam sigur la care ciorba se pune oua ,de aia intrenasem






24+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

multumesc oana,monitorizez tensiunea si pulsul.

aveam 9 cu 5 si 70 puls, iar acum vad ca a mai crescut spre 10 cu 5 si 85 puls.



27+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Bun gasit frumoasele mele burticutze!

Sei uite aici link:
http://www.wonderbaby.ro/

Mie imi plac foarte mult produsele de la ei si mi se pare ca au preturi accesibile.

Andreea sunt si eu alaturi de tine si iti urez o sarcina la termen scumpa mea. Stiu cum e sa stai in pat , eu am stat 5 saptamani , dar pentru bebitzu ce nu facem noi? Mai ales cand e atat de asteptat. Sper , cat mai repede sa iti fie mai bine si lasa stresul deoparte. Mi-a trebuit ceva timp pana sa imi dau seama ca asta dauneaza cel mai rau . Dar asa cum ai remarcat si tu, gashk asta de fete ne umple de otpimism cu toptanul.

Legat de asistarea sotului la nastere, ei bine, al meu s-a apucat de citit in Larousse despre tot procedeul. Doamneee, ce fatza avea dupa ce a terminat de citit :)))))))))). Imi zice:" Habibti, daca ar fi trebuit sa fac eu copii, crede-ma ca nu as fi putut, e prea greu." Era super buimacit, ziceai ca l-a lovit ceva in moalele capului si avea ochii impaienjeniti de lacrimi. Acum, apreciaza si mai mult munca unei femei pentru aducerea unui copil pe lume. Asa ca dupa experienta asta, slabe sanse ca al meu sot , sa ma sustina in sala de nasteri:))))))))

May eu azi fac o ciorba de fasole verde, usoara , de vara si o tocanita de cartofi cu ficat de vita prajit langa si muraturi.

Maine trebuia sa merg la control, dar am sunat-o pe dr pentru confirmare si mi-a spus ca e prea aglomerata si sa merg luni . Se pare ca incep medicii nostri sa fie tot mai greu accesibili

Colac peste pupaza, mai am si o mica problema la ficat, un adenom tinut sub supraveghere de un an si jumatate si acum ar trebui sa fac un control,dar medicul care se ocupa cu ecografia asta, nu raspunde la telefon. Ma bate gandul sa merg undeva la privat sa caut un eco abdominal, cu Doppler, sa vedem daca s-a modificat ceva pe acolo. Sa speram ca a ramas nemodificat, ca asa de tare imi doresc sa nasc natural. Mi-e o frica de cezarianaaaaa . N-am nici o taietura pe nicaieri si ma tem.

Acum, ca tot ziceati de masele , dureri, caderi, etc si pe mine ma dor maselele de nu mai stiu de mine. Nu mai pot manca decat pe o parte.

23+ cu ingerash de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mama ce pudice sunt unele dintre voi. sau sotii.
eu la inc faceam una alta cu lumina aprinsa ca mi-era rusine.
dupa un timp... gata, nicio treaba n-avem unu cu altul.
cum sa faci dus pe intuneric? :D

de folosirea baii in comun ma feresc. am citit eu undeva ca nu-i bine pentru relatie


24+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

fetelor ma uit acum pe fisa de la echo care lam facut marti si imi scire placenta non-praveia si posibil bilobata....

am citit ce inseamna bilobata si mam ingrozit

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

marryan, mamica nu mai citi si ai incredere in doctorul tau.daca era ceva grav iti zicea



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput