Strugurasi de Sept-Oct 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ce barbati pudici aveti fetelor.La noi in familie e exact invers.............noi nici fata de copil nu ne ascundem.In sensul ca barbatii fac si baie in comun cand au chef de joaca iar eu de vreun an am inceput asa sa fiu mai pudica fata de el Deja nu mai e curios si nici nu i se pare anormal.

28+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

alayna sunteti criminali

lore, pai sigur ca era mai simplu asa, dar el voia aparatul eu il tineam trans si pana la urma l-a luat si a dat cu el pe jos si s-a spart.

Eu il vad pe al meu cand iese de la dus si ma si eu si el imi zice....ma tie nu ti-e rusine sa te uiti la mine?Si eu....dar tie nu ti-e rusine sa iesi asa din baie?Nu ma las



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Oana ,am prisheput eu cred ca fac supa sau ciorba de 2 ori / an ,de asta sunt pe dinafara . Nu-mi prea place sa le prepar si mi se pare ca le iese numai bucatareselor cu experienta .
Dar de vreo 2 zile mi-a venit un dor de ciorba de cartofi,asa cum facea bunica mea .
Am smantana speciala pentru gatit prin frigider si nu se taie .

Se pune si galbenus de ou ????? Cand ? Sau nu e musai?


24+

Se pare ca va fi


:)




Nu e musai . Eu nu pun . Mi se pare ca ii schimba gustul....

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Oua la ciorba de perisoare se pun de obicei, sau la aia de salata.

Cu pudismul, nu suntm pudici nici unul, facem si dus impreuna, si daca e in baie si eu trebuie sa ma peeee, asta e, ce sa-i faci.
Racheel, cand am citit prima data ca a spart aparatul, ma gandeam ca acum. Ca s-o fi gandit saracul ca ii apare poza pe grup. Si de aia s-a speriat si panicat de a trantit aparatul

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu m-am pudicizat acu ...de vreo cateva luni ...ca-s cat o balena plina de celulita

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Ce barbati pudici aveti fetelor.La noi in familie e exact invers.............noi nici fata de copil nu ne ascundem.In sensul ca barbatii fac si baie in comun cand au chef de joaca iar eu de vreun an am inceput asa sa fiu mai pudica fata de el Deja nu mai e curios si nici nu i se pare anormal.

28+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby



eu una inca nu stiu cum as aborda problema nuditatii si a sexualitatii cu copilul meu. :) la noi e cam cum zice si alayna - daca ii arat eu, imi arata si el , desi nu as zice ca e un pudic, doar ca pastram nuditatea pt momentele de sexualitate. nici toaleta nu o impartim decat in caz de maxima urgenta. :)

revenind la partea ce tine de nuditatea noastra in raport cu copilul - chiar nu stiu ce sa zic ... nu as vrea nici sa o pune sa inchida ochii ca sa ne schimbam de haine, dar nici sa il traga pe taica-su de momitze. :) nu stiu unde ar trebui trasa o linie a intimitatii..... dar ma gandesc ca cel mai simplu ar fi sa il vada pe taica-su maxim in chiloti, iar pe mine fiind fete amandoua ma gandesc ca nu ar fi o problema daca m-ar vedea in cada in fundul gol. dar ma gandesc apoi sa nu se intrebe de ce pe mine ma poate vedea fara chiloti si pe tati nu.
... chiar nu stiu ce sa zic. poate vine unde dintre voi cu o solutie logica, practica si salvatoare.

Lori 29+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Pai si eu am celulita. Dar am studiat si am ajuns la concluzia ca nu e celulita. Sunt edeme si umflaturi de la retinere de apa.
Ca si bratele mi s-au ingrosat, ca tricourile ma string la maneca, nu la bust sau burta

23+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Bai , m-ati spart ....nu incepeti acu discutia asta cu copilul si sexualitatea ...ca uitam ca tre sa nastem mai acus


E poveste lunga asta ...eu zic sa o lasam pe la cei 3 ani ai copiilor

Oana 25+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Dus nu avem cum sa facem impreuna pentru ca lui ii place apa calduta si mie apa fiarta

lore, nu stiu ce sa zic dar este clar ca nu o sa-l vada pe tac-su gol



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 28+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

mey fetelor, eu la cite am pe cap.....dar cind facui un refresh si vazui ca ati umplut cap trecut si inceput unul nou....da sa citesc tot...stau in birou singura si nu ma pot opri din ris

noi nu ne ascudem nici acum chiar daca el e sexy model si eu o balena cu fundu mare si burtoasa si plina de celulita nu ne ascundem delok, numai acum sotu is noteaza in calendar cite zile mai are de asteptat pina sa se revada pasaricile ca pe vremuri

Cea mai fericita mami 28 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput