Strugurasi de Sept-Oct 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Maryyan hai mai mamica ,, tu functionezi cu stres? scapi de unu dai da de alta? de erau pb te chema mai repede dr nu te lasa 2 luni necontrolata

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare!
Am fost azi la dr. Nu mi-a facut eco, si nici nu am insistat, daca dr nu a vrut, nu e musai, daca ii parea ceva in neregula, sigur o facea. Daca dr e relaxat, si eu stau relax . In schimb am tensiunea de "tocmai" 10/5. Nu le am cu cafelele, si nici dr nu mi-a recomandat daca nu am baut pana acu. Mi-a zis in schimb sa mananc, ca la cat de "mare" sunt, nici nu se mira ce tensiune am. Eeeee, de "placa" asta mi s-a acrit deja. Pai mananc, dle, dar ce naiba sa fac daca am slabit initial? Acum, cu zapuseala de afara, sunt mai mult "ierbivora". As vrea si eu sa ma intrem un pic, sa suport mai bine greutatea burtii care am impresia ca sta sa cada, la propriu! De acum urmatorul control il am peste o luna. Sa vad atunci cum reusesc sa il impresionez cu ceva grasime sub piele, nu doar os . Aaaaa, m-a si complimentat dr "Uriasule" mi-a zis, la intrarea in cabinet, cu referire la burtica, care e "multaaaa"

Mi-am rezolvat toate treburile si de maine ne luam vacanta, la tara, of course. Net nu am, asa ca pas forumeala, nici macar citit din umbra cum faceam. Asa ca va urez sarcini usoare si frumoase in continuare si sa ne auzim cu vesti bune!


de si25+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Athosik.. ce frumoasa esti.... esti mai frumoasa de 10 ori cu burtica, emani un calm si o implinire....si sotul tau e taree.. imi pareti taree cunoscuti.. poate in alta viata... om fi fost cuscri..

Rach.. ce mumoase lucrusoare...nu stiu unde gasesc chicco la cj in afara de farmacii si supermarketuri...

28+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

fetele cu experienta si cunostinte apelez la voi privind datele din fisa mea:

-col uterin cu orificiu intern deschis in U, apertura de 2,3 cm pe o profunzime de 3 cm, partea activa cervicala 3 cm.
-IR AOmb 0,68 si ACM 1 (aici stiu ca ati tot vb, dar eu nu stiu semnificatiile)

Jade, tu esti veterana privind aceste probleme, help me, please

multumesc!



27+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

fetele cu experienta si cunostinte apelez la voi privind datele din fisa mea:

-col uterin cu orificiu intern deschis in U, apertura de 2,3 cm pe o profunzime de 3 cm, partea activa cervicala 3 cm.
-IR AOmb 0,68 si ACM 1 (aici stiu ca ati tot vb, dar eu nu stiu semnificatiile)

Jade, tu esti veterana privind aceste probleme, help me, please

multumesc!



27+ Doamne ajuta!




problema este colul deschis
obligatoriu repaus total la pat si urmarea tratamentului
cu repaus , colul se poate inchide la loc
hai , stai cumintica la pat ca o sa fie bine


_


26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

multumesc Jade !!! Sa-ti dea Doamne, Doamne sanatate!

la pat stau si iau tratamentul sunt cuminte.

de IR zici ca nu e nimic aiurea?



27+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Hmmm...vad ca nu mai este nici o insomniaca prin zona...doar eu...care n-am somn din 2 motive:

1. ca nu am de obicei :)
2. ca mi-au iesit nasol analizele si abia astept sa ajung maine la medic sa vad ce zice de ele...sper sa nu fie asa rele pe cat par...
(am lipsa de fier, magneziu, calciu la limita...leucocite super crescute 14,9 si neutrofilele sunt crescute 10,9 fata de 6,9...bla bla bla...

Si acum sa raportez si eu cate ceva referitor la cele discutate de voi:

- kg in plus acum la intrare in sapt 31 - 7,5 kg
- burta maroaca, celulita prezenta... insa... ma simt super frumoasa si sexy...si al meu sot ma vede super in regula...pacat ca mi se prinde nenorocitul de nerv sciatic si nu mai e posibila nici o activitate sportivo-distrativa

- noi nu avem nici o problema cu nuditatea si pudicitatea...ne admiram fara rezerve si facem si comentarii mai mult sau mai putin intepaciase

- vis a vis de fete...eu n-am rezerve, ma studiaza, mai pun intrebari, le raspund...vis a vis de tati...evident ca nu se plimba gol prin fata lor, dar in chiloti face ture si nu cred ca e un lucru gresit...pana la urma e vb de anatomia omului cu care deja au luat contact si prin Larousse-ul pentru copii...
Mi-am adus aminte de o situatie super amuzanta : Ana (cea mare) avea vreo 2 ani cand a sesizat diferentele anatomice dintre mine si taica-su, iar intr-o zi vazandu-l in chiloti ii zice hotarata: "tati, vino repede la baie ca ai un caca mare in scutec "Am ras de ne-am prapadit si am considerat ca e momentul sa-i explicam cum e treaba cu putzele de sexe diferite...

Sa-mi tineti pumnii maine ...nu-mi dau seama nicicum ce infectie as putea avea...sa fie de la sinuzita...habar n-am...



Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 30 sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

dupa vreo 3 h de citit ma apuc si eu de scris
am ras cu lacrimi ....

Sei, rach unde nu va auzea d-zeu cu kg in minus … sau pe 0!!!
daca descoperim cine e eu imi dau jos palaria si fac o adanca plecaciune! caci nu e vorba de mine da' arata asa bine in tabel
eu raportez +8 la 24 sapt

Offf Andreea bataie meriti Ti-am zis ca prea multa munca si agitatie in perioada asta nu e ok. Fir-ar ei sa fie de bani! Hai ca trebuie sa o duci pana la final! Cracii in sus si optimism! Noi te sustinem din raspunteri

May ce tare esti!!! Super faza cu hipnoza. E de tinut minte pt cand ma voi reapuca dupa nastere

Alayna … m-am amuzat tare … eu pe al meu cu greu l-am convins/constrans sa-si tina boxerii pe el in casa in momentul in care a inceput fii-mea sa “deschida” ochii mari in jurul ei. Acum daca e copilul plecat, abia asteapta sa-i arunce. E un exibitionist
A nu se intelege ca ma si incalzeste cu ceva … tot n-a vazut-o de ceva (muuuulta) vreme . Semn ca eu ii tin pe mine

hayat ... nu ma gandeam sa monopolizam forumul. oricum la cat se discuta despre sex si mancare ne-ar fi imposibil ma gandeam la un argument scurt

din ultimele "citeli" cumva inutsa e "pacatoasa" cu 0kg?!?


mami de (30.06.2005) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS
"tati, vino repede la baie ca ai un caca mare in scutec "[:D


Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 30 sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/








din nou am ras cu lacrimi! i-am citit si lui barbata-miu! genial!

eu zic sa nu intri in panica cu analizele. si mie mi-au iesit super proaste si dr a fost super relaxat. m-a intrebat calm daca am avut vreo raceala si cam atat. e normal sa iasa modificate in sarcina

PS la noi a fost mai simplu. pe la 2 ani, deja mergea la gradi de vreo 2 luni, statea pe wc si m-a strigat sa ma intrebe ceva "mami, de ce fetitele fac pisu pe wc si baietii in picioare?"
i-am spus "fa pisu si vb dupa aia" timp in care a trebuit sa-mi revin din soc si sa pregatesc speechul m-a luat prin surprindere dar am zis ca asta e momentul ....

in ceea ce priveste nuditatea .... parerea mea este ca nu trebuie sa facem ore de anatomie cu ei dar nici sa nu ne ferim. cu cat suntem mai pudici cu cat le trezim curiorizatea. si tentatia sa "vada" in alta parte e mai mare.


mami de (30.06.2005) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Elly - sa-nteleg ca mai e o insomniaca in targ?

Mai, la mine devine grava problema...adorm tot pe la ore mici si ma trezesc la ore mici...asta in conditiile in care in ultimele 2 nopti mi-am vegheat sotul cu febra 39 si fetita cea mica muscata de ceva insecta de nas si cu o alergie de toata frumusetea - s-a umflat ca un klingonian...iar ziua a trebuit sa functionez normal...ma intreb sincer cat mai am pana pic lata...


Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 30 sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput