Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***326***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Andiaroro, posetareasa carturareasa! De cand am vazut in poze ca va indeletniciti cu echitatia, tirul, sau va zbenguiti la liber prin curtea castelului, fara sa mai zic de tinutele impecabil accesorizate, ma tot minunez de ce apucaturi aristocrate aveti voi! Normal ca e si culta fata!
Al meu scuipa, trage cainii de coada pe strada, mananca de pe jos (alunele, fulgii, intai le restoarna pe jos prin casa, si abia apoi le mananca), a abandonat cariera de zidar si nu mai jupoaie peretii (desi inca mai face pe zugravul), si s-a apucat de bucatarit, ca are niste oale si cratite in care pritoceste apa toata ziulica. Cu cafteala a lasat-o mai moale, dar tot trebuie sa fiu vigilenta. Asa ca, ce citit, chiar azi a mai rupt o carte!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Am dezertat un pic de la ucenici, ca rezolva un test.

Pisigri si Dyana, la multi ani! Sa fiti fericite si iubite de oameni dragi sufletului vostru!( Scuze de intarziere, mai nou sunt tare defazata!)

Fetelor calatoare le urez vacanta faina, fara peripetii neplacute si cu bere valuri, valuri!

Kea, felicitari pentru Keutu cel independent!

Andiaroro, si noi suntem niste intelectuali, in sensul ca nu putem dormi fara vreo patru carti langa noi in pat. Si - aici cred ca va batem la "intelectualitate"- e musai sa fie de-alea pentru "oameni mari", fara poze si alte chestii superficiale, care ne-ar putea devia interesu' de la lectura adevarata!

Chato

Sanatate bolnaviorilor....si, nu mai stiu...


Aaaaaa, a venit VACANTAAAAAA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simply, cum merge operatiunea bb2?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Anaan, Aneiul intelectual!
Acum, ca a venit vacanta si ai predat mamutul(in mare), ce te faci cu atata timp liber? Te tenteaza si pe tine proiectul pomenit?
La noi, teoretic, proiectul bb2 e on hold, pana se limpezesc apele si vedem incotro o apucam. Practic, eu fac mereu "propuneri".

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salut!
Intarziata(ca de obicei ) le urez si eu fetelor "La multi ani!" si le , insa am avut probl cu calc.1)..
2)fi-mea a cazut pe fereastra..cucui si julituri, a fost geamul inchis cu plasa de tantari, noroc ca am un acoperis sub fereastra, a fost fractiune de secunda....venea protectia copilului peste noi...rad eu insa \si acum am inima-n chiloti.(mama n-a dormit o noapte a avut cosmaruri dupa vestea mea )
acum nu mai ma distrag de la nimik..desi nu a cazut cu mine, cu tac-su, era in picioare pe pervaz...insa e infiorator ce se putea intampla, concluzie: nu o mai ia nimeni in brate cand vb la telefon si nu mai are Ariana voie la geam, indiferent dc e inchis sau nu.
NAshpa cu manutza Biancai-, lasa ca trece pan s-o marita!
si acum wk plakut...diseara avem party, am participat si noi la serbarile verisorilor...(frumos Floricule la serbarea aia, niste fluturasi toti), diseara cinstim cumnatul nr 1...sa vedem ce tinuta trendy-sclendy bagam.
wk fara evenimente.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Bebe, cum a cazut Ariana? Zici ca ai un acoperis sub geam...stai la casa? cu etaj? si Ariana s-a oprit pe acoperisul respectiv? sau s-a dus pana jos dar i-a atenuat acoperisul ala caderea? Doamne! Unde si cum e cucuiul? Offff!!! Sper sa fiti bine si sa treaca si sperietura!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Bebe, cum a cazut Ariana? Zici ca ai un acoperis sub geam...stai la casa? cu etaj? si Ariana s-a oprit pe acoperisul respectiv? sau s-a dus pana jos dar i-a atenuat acoperisul ala caderea? Doamne! Unde si cum e cucuiul? Offff!!! Sper sa fiti bine si sa treaca si sperietura!

http://www.lucamic.blogspot.com/

da stau la casa, la etaj, langa casa mai e o camera, acoperita , are acoperis.
Ariana a alunecat de pe pervaz si a cazut pe o parte pe acoperis, insa n-a alunecat si de acolo, tabla e maleabila asa, adika nu e foarte dura, ca-n secunda 2 sotul era cu mana pe ea, iesise pe fereastra, el vb la tel si cand se inchidea convorbirea, asta mika a cazut. eu am intrat in camera si i-am vazut intrand pe geam, mi s-au inmuiat picioarele.
dupa ce a ridicat-o a inceput sa planga saracaa.
distanta e jumade metru-70 cm maxim, insa mai mult sperietura a fost.
deasupra urechii si o parte din frunte s-a zgariat, fara sange sau ceva, nici macar vanata.nashpa nashpa.
a trecut si asta, insa cred ca pana nu patesti ceva asa grav, parca nu constientizezi ce se poate intampla.
Ariana era mare amatoare sa stea la geam, atunci aeriseam si s-a dus exact in dreptul geamului cu plasa...ce sa zic neatentia costa.bine ca a fost doar atat. desi sotul era langa ea si tocmai il impinge acu manutele sa nu o tina.
am zis ca mai bine pe pamant plange, decat cocotzata si nici sa nu pui mana pe ea.
si ziceam ca a mea n-a cazut din pat cat a fost mititica, na ca o patiram acuma.
e groaznic, si multumim lui Dumnezeu ca fost doar o sperietura.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ioi, bebe strumph, ce patanie oribila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simply, pe mine proiectu' ma tenteaza, dar pe al meu sot nu prea...sincer, nu ma asteptam la asta, m-a cam luat prin surprindere, fiindca, dintre noi doi, el era ala care isi dorea mai mult copii inainte sa-l avem pe Andrei. Eu, in schimb, parca imi doresc tot mai mult inca unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Nicky, de ce vomita Katya? Nicolas parca era mai bine, iar face febra?

Keutu cheliutu


Katya are reflux gastroesofagian, vomita foarte des si din abundenta, in timpul suptului, imediat dupa dar si mult dupa supt, se ineaca foarte des, tuseste cateodata, sughite si orice manifestare de acest gen se termina cu vomitat. O tin cat posibil in pozitie verticala sau pe o parte.
Nicholas azi a scapat de febra...de data asta a juns doar pana la 38.5, insa starea lui spirituala era foarte buna, vesel, jucaus si nazdravan, dar si cooperant in ceea ce priveste medicamentele care trebuie sa i le dau din ora in ora...pt ca bineinteles a racit asa de tare, si atat de greu imi e sa ii aspir nasul, duc o lupta cu el...cu suspine!
Pupici lui Keutu!

Mergi la inceput