Strumfi iul-aug 2011!SANATATE RAMON&ALINUFF!! (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am intrat si eu un pic la odiseea de mai-iunie!!! Ce fericire pe acolo!!! Abia astept si la noi sa curga cu mame fericite si sa ne impartasim experientele si cu bebeii nostri!!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 34+ cu Imogen Tara

13saptamani si 2 zile
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

AMR 38 ZILE!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

La multi ani si voua Mihasa fiti fericiti ...si Dumnezeu sa va binecuvanteze casnicia in contin

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Salutare fetelor.
Bun venit noului membru al forumului. Bravo Pufi.

De acum inainte cred ca o sa o tinem tot asa cu mari surprize. Doamne ce emotii de proprotii.

Numai bine pentru cele care trec prin situatii grele si anevoioase. Capul sus si incredere in DD. Nu e momentul sa lasam garda jos chiar acum cand mai avem putin si ne tinem minunile in brate.

Tare harnice a-ti mai fost de cand nu am reusit sa va citesc. Am ce recupera acum de numa.

Noi relativ bine. Dupa ce ca vreo 3 saptamani am stat cu casa in santier total de am avut impresia ca am praf si in fund pot sa zic ca am trecut cu bine si peste episodul asta. Nu va zic de oboseala acumulata in tot acest timp de am ajuns azi sa imi curga sange din nas. In ultimele zile m-au incercat senzatii noi si sentimente tot la fel de noi - sper ca nu da tarcoale o nastere precoce.
Dorm greu noaptea, nu-mi gasesc locul potrivit, am acid in orice pozitie ma asez, orice mananc imi face acid mai nou. Plus ca incep seriile de contractii unele nedureroase pe care nici nu le depistez de fiecare data iar altele de ma sperie (tot nu dureroase). Contractiile ce ma sperie sunt putin ciudate, parca creaza un vid in jurul copilului si ii simt foarte intens formele. E ceva normal sau doar eu patesc asa ceva?
Nu mai zic de ingrozitoarele dureri la osul pubian, cand ma intorc in somn ma trezesc de durere, cand ma dau jos din pat cateva momente am impresia ca nu pot pasi, cand ma misc mai mult intr-o zi ma doare iar, de stagnez mai mult intr-un loc la fel. La fel si cu zona lombara.
Incerc sa nu ma panichez prea tare cu toate astea si incet imi pregatesc bagajul pentru decolare. Marti ne reintalnim cu medicul si vedem ce zice de senzatiile incercate de mine. Marti vom implini si 34 saptamani. A, si avem 8 kg plus.

Vai fetelor pe zi ce trece am asa niste emotii...

A, v-am ochit pe toate in fotografii, sunteti superbe.

Multa sanatate si bucurii. Celor care vor fi incercate de marele moment le urez nastere cat mai usoara la fel cum imi doresc si mie.





29 + sex neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Multumim Roxyy

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

AlyMih, multi ani fericiti impreuna!!
Omibaba

Oana 34+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Babylicious

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

buna fetelor

e ceva vreme de cand nu am mai scris nimic dar de citit va citesc aproape zilnic.

babyblue ma gandesc la tine si iti tin pumnii.
alinuff bafta multa

azi mai aveam si eu un pic si ajungeam la nebuni...m-am trezit dim bine mersi am mers la wc si am constantat ca scurgerea cea de toate zilele e un pic mai inchisa la culoare asa un galben mai inchis..am zis ca poate sunt eu paranoica..am stat cu ochii pe ea toata ziua si pe la 4 cand am verificat tamponul meu era rosu sange in toata regula si eu eram la 80kg de cj...am sarit in masina si directia la cj la urgente ...unde mi-au facut eco si consulatie bebe e bine desi eu nu il simt aproape deloc asa de 2-3 ori pe zi maxim..colul inchis toate ok..sangerarea se oprise pana ma consultat pe masa cand a inceput iar..medicul zice ca e de la col si ca nu avem ce sa ii facem sa iau nospa si sa stau in pat iar daca sangerez mai tare sa merg la spital iar.
sunt speriata si ingrozita maxim...imi e asa de frica sa nu se intample ceva cu bebe ..e inca mic...simt ca inebunesc numai la gandul ca l-as putea pierde



32+ Gabriel Constantin



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Miha si Aly, LA MULTI ANI !!!

emailul era in spam sau trash...l-am mutat in INbox.
deci momentan este3:1 raportul.


si eu am emotii, pe zi ce trece din ce in ce mai mari, astept si eu sa scap sa imi tin bble in brate si sa ma bucur de el/ea. E foarte greu acum mai ales ca Ana imi ocupa mult timpul si nu prea pot sa ma relaxez. Azi dimineata dupa niste umbalturi aveam pulsul 146, cum m-am relaxat cum mi-a scazut la 100... of of

Mama de Ana si 36+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Rammy, stai cuminte in pat! Sigur bebe e bine! Multa sanatate iti doresc!
Betty, ai o burtica superba! Nu ma pricep la babisme, pentru ca nu le sufar, dar sper ca Ana sa aiba un fratior!

Oana 34+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

rammy, stai cumintica in pat si grija mare de tine


Babylicious si restul fetelor, multumesc de complimente...oricum...ma simt ca o balena

Mama de Ana si 36+

Fashion

Mergi la inceput