Strumfi iul-aug 2011!SANATATE RAMON&ALINUFF!! (61)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Babyblue...sincer nici nu stiu ce sa-ti spun. Ma bucur mult ca ai venit acasa si sper sa te simti din ce in ce mai bine....imi cer scuze, dar la vorbe...sunt varza . Sunt cu tot sufletul alaturi de tine!

Alina Curaj! Totul o sa fie bine ! Ai sa vezi !

Florina, Veronica, Cereline ce putin mai aveti! ... De fapt nici eu nu mai am prea mult!

Robrta ai grija de tine!... si eu cred ca este dopul !

...in rest nu mai retin...

Si eu ma simt cam rau. Azi noapte nu am inchis un ochi, pana pe la 6 dimineata. Am avut contractii neregulate toata noaptea, bebe a fost extrem de agitat.

Pana la urma m-am ridicat si am inceput sa plang...de dureri de nesomn, de de toate.
Acum mi-e greata, taaare , plus ca inca mai am ceva contractii; bine macar ca nu mai este asa de cald, sa nu mai sufar si din cauza asta

Lissa nici eu nu am vazut poza!

Acum va las si va pup pe toate, fara nici o exceptie. ma duc ca ma mustruluieste sotul ca stau pe scaun la calculator si sa nu-i fac rau lui bebe...si mie bineinteles





Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 36+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






mai ai putin, putin...nu te sperie contractiile astea neregulate?

_

30+ cu Iustin-Andrei
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

buna fetelor

e ceva vreme de cand nu am mai scris nimic dar de citit va citesc aproape zilnic.

babyblue ma gandesc la tine si iti tin pumnii.
alinuff bafta multa

azi mai aveam si eu un pic si ajungeam la nebuni...m-am trezit dim bine mersi am mers la wc si am constantat ca scurgerea cea de toate zilele e un pic mai inchisa la culoare asa un galben mai inchis..am zis ca poate sunt eu paranoica..am stat cu ochii pe ea toata ziua si pe la 4 cand am verificat tamponul meu era rosu sange in toata regula si eu eram la 80kg de cj...am sarit in masina si directia la cj la urgente ...unde mi-au facut eco si consulatie bebe e bine desi eu nu il simt aproape deloc asa de 2-3 ori pe zi maxim..colul inchis toate ok..sangerarea se oprise pana ma consultat pe masa cand a inceput iar..medicul zice ca e de la col si ca nu avem ce sa ii facem sa iau nospa si sa stau in pat iar daca sangerez mai tare sa merg la spital iar.
sunt speriata si ingrozita maxim...imi e asa de frica sa nu se intample ceva cu bebe ..e inca mic...simt ca inebunesc numai la gandul ca l-as putea pierde



32+ Gabriel Constantin



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)


ramyy, ia mergi tu la mai multi medici, ca astia s tampiti cu totii, eu m-am lamurit.
vezi sa nu fie dezlipire de placenta, sau alta minunatie...

nu sta pe no-spa sau alte tampenii, stai prin spitale si vezi ce ai! poate sa stai in spital pe perfuzii cu no-spa si scobutil, parca asa dadeau la sangerari. nu stiu dc e o idee buna sa zaci aks in temeri si fobii.

iti tin pumnii oricum si sunt alaturi de tine!

legat de miscarile lui bebe si eu tot asa simt, rar.

_

30+ cu Iustin-Andrei
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

anaemi

omibaba, imi pare rau sa aud ca ai dureri. roxy zicea ca dupa 30 de sapt e groaznic, zau ca a avut dreptate!

_

30+ cu Iustin-Andrei
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

omibaba, rammy chiar ne intrebam pe unde umblati -ici

rammy stiu ce simti asa m-am simtit si eu can m-am internat si ma gandeam cu groaza ca nu pot sa nasca pt ca bebele este prea mic, dar a trecut si uitene implinind 37 saptamani, asa ca stai cumintica in pat si nu te mai panica pt. ca totul o sa fie bine

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 37+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa multumim din suflet

Omibaba exact asa simt si eu, dureri de os pubian, cand stau pe pat si ma ridic, cateva secunde pur si simplu nu ma pot misca. Banuiesc ca e normal, aud multe fete care au la fel. Tu cand intri in concediu?

Ramyy nu stiu ce sa zic de sangerari. Daca se mai repeta cu siguranta tre sa ti vezi medicul. Prietena mea a sangerat la 28 de saptamani, dar se pare ca era de la candidoza. Vezi exact cum decurge treaba, dar daca mai sangerezi o data nu mai sta, la doctor repede sa te duci. Multa sanatate.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 34+ cu Imogen Tara

13saptamani si 2 zile
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

AMR 38 ZILE!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

multumesc de raspunsuri si incurajari

babyblue s-a uitat la placenta ceva vreme si a zis ca e ok oricum in 20 merg iar si daca mai sangerez merg si mai repede.

miha si eu am o micoza de pe la 16 sap si nu reusesc sa scap de ea am facut de 3 ori tratament azi l-am intrebat de 3-4 ori daca ma afecteaza micoza aia si daca pot cumva sa scap de ea si a zis ca daca nu am scapat pana acum mari sanse nu am pana dupa nastere si avand in vedere ca nasc prin cezariana nu afecteaza cu nimic pe bebe...dar bine ca mi-ai zis cadn merg o sa intreb iar daca nu de acolo e sangerarea.



32+ Gabriel Constantin



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

omibaba, rammy chiar ne intrebam pe unde umblati -ici

rammy stiu ce simti asa m-am simtit si eu can m-am internat si ma gandeam cu groaza ca nu pot sa nasca pt ca bebele este prea mic, dar a trecut si uitene implinind 37 saptamani, asa ca stai cumintica in pat si nu te mai panica pt. ca totul o sa fie bine

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 37+
DPN 04.07.2011



sa sti ca m-am gandit la tine exact asa cum ai zis si tu ..ma gandeam ce emotii am avut cand ai ajuns tu la spital si i-am zis si sotului si el ma tot intreba ce faci si acum ma gandeam ca asa sunt si eu si sigur o sa trec si ajung macar la 37 -38

32+ Gabriel Constantin



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

rammy fi tare si optimista si ai sa vezi ca vei ajunge cu siguranta la 38 de saptamani (cel putin )

La noi in odisee sunt multe fete cu probleme :cerclaje, FIV-uri,tratament cu clexane, pietre la rinichi , etc... dar Doamne Doamne a avut grija de toate burticile si va avea si de Alinuff si uite asa peste putin timp o sa vorbim despre colici

-ici la toate burticile!!!

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 37+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Buna seara burticute,

Iata ca me trezesc s eu sa scriu mesaj, la inceput si la sfarsit de sarcina. Va citesc zilnic, ma trezesc cu forumul si ma culc cu el :) dar nu am mai avut puterea sa scriu, simteam ca nu o sa pot sa tin pasul cu voi.
Am o fetita cu probleme de sanatate si trebuie sa ma ocup de ea, de terapiile ei, de stimulare la domiciliu etc
Felicit prima mamica din aceasta odisse, mult curaj si sanatate burticilor cu probleme, nu mai este mult si mult curaj celor care sunt pe ultima suta de metri. Eu am un baietel, UM este 3 octombrie, si DPN este 17 iulie (in Franta se calculeaza la 41 de saptamani dar eu presimt ca va fi mai devreme). Azi avem 36 de saptamani. Daca nu este prea tarziu as vrea sa aparem si noi in lista voastra:) Multumim :)
Un scurt rezumat, o amniocenteza pe la inceput din cauza de risc de boala genetica (sotul purtator sanatos, fetita mea a mostenit boala, din fericire bebe e bine), apoi au inceput contractiile de prin aprilie, m-am invatat cu ele, m-am trezit si cu diabet pe care nu prea reusesc sa-l stapanesc, anemie (HG -9 din cauza unei talasemii minore), cu minunati hemoroizi taaaaare durerosi sunt, in rest, dureri ca toata lumea, pelvis, spate, bazin, carcei etc
Fetita am nascut-o prin cezariana, va urma o radiografie a bazinului pt a se vedea daca pot naste normal sau daca voi avea tot o cezariana.
Multa sanatate tuturor si promit sa scriu mai des

Mami de Emma si + 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Edelweis, ce ma bucur ca ai revenit! Iti doresc sanatate multa, si mai ales putere pentru ce are nevoie cea mica! Pentru hemoroizi shtiu ca ziceau fetele pe aici ca exista o crema foarte buna, daca ar putea sa ti-o trimiita cineva din tara, se numeste Procto-Glyvenol. Te-am trecut la listuta!
Pupici, cred ca ma voi retrage! Noapte buna burtici frumoase, fara carcei si cat mai putine contractii si dureri!

Oana 34+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput