Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

am bagat somn pana acu
si cand am vazut cat ii ceasu..am sarit din pat si am pregatit cele necesarii supicii. acu sa vad cum o conving sa stea juma d ora pana e gata.

Luiza s-ar putea sa nu ii ajunga. sau trage si oboseste rpd l nu curge cum trebuie si d aia si papa asa des.

Doloress asa e...ce activa eram..... si cum am ajuns

Roxx e o dulcica buba ta cum molfaie banana. initiam asa am zis si eu ca incep...dar na... pana la urma tot la supa crema am ajuns

vit d ii dau si acu. nu zilnic k mai uit..dar la 2-3 zile ii dau. plus fieru zilnic...

k tre sa ii gasesc activ donsoareu sa uite d foame




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ca sa vedeti ce fac eu cu pauza minunata pe care mi-a dat-o vremea ploioasa (Sara doarme de aproape doua ore).... Deci... am sapat in ultimele trei capitole de forum pentru informatii care mi s-au parut importante si le-am trecut in gmail 2.

Am pus si poze noi, ca sa vedeti ca avem par nou .

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

neata si de la noi

Nu am mai plecat la Piatra, ne-au spus doamna cu carutul si cea de la pensiune ca nu are rost, ca o sa fie rupere de nori,
ata ete. voiam atat de mult sa avem si noi 3 zile de plimbareli...

Pana una alta, sa va dau RSZ-uri

cea mai buna jucarie - degetelele. le analizeaza, vorbeste cu ele, isi baga cate 4, doua la fiecare mana, si le tine asa, agatate de buza de jos, ca fierbatorul ala "plonjon" pe buza canii. e tare haios. si culmea e ca de fiecare data le priveste de parca ar fi prima oara cand le vede...

Freddie licuriciul - am mai aflat una noua. deja ca nu stiam ca e licurici, si il credeam fluture, acum aflu ca are si nume de unde stiti cum il cheama? al meu nu ni s-a prezentat

cu invartitul si Felix se invarte, de pe o parte pe alta, si doarme de cateva zile numai pe o parte, cu manutele - una pe frunte si alta sub el, ca la coasa...

ei si acum sa ma dau si eu mare. fusei la nutritionist: am dat jos 3 kile, 2cm in talie, 2 in solduri, 2 la sani si 2 la picior
nu vreau sa va spun cate mai am de dat jos, dar mi-a scris "felicitari" pe fisa de evaluare, si sunt happy-happy/joy-joy.
sincer, va recomand locul. E cam scump, totusi. Dar pt kile multe merita. sunt din alea date incet dar sigur jos, organizat.

va las acum, am o gramada de chestii de facut.
am intrat sa va pup pe toate (si sa ma laud, deh)
un weekend frumos sa avem!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal, fetele!

Pe fuga, pe fuga.
LUCIA, da-mi si mie, te roooog, nr pediatrului iluia!! Ca acum am intrat si-am vazut ca stii tu. Ca nu-i dam de cap! Acu are bube pe fata, care ba dispar complet, ba se unesc intre ele si se fac o mare pata rosie, ca si cum ar fi palmuita, ba se fac iar bubite distincte...
Pojar/alergie/nebuloasa...
Poate apuc sa-l mai sun azi, ca am oroooare s-o duc la contagioase!

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

gabi ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ce fac fetele?

gabi pup puica

eu s capie de cap, acum dupa amiaza n au vrut sa doarma decat 30 minute si alea cu greu

Razvi e disperat cu mainile in gura
baga tot pumnul, amandoua de o data, e plin de bale peste tot, ud pe haine, off
scoate suzeta si baga mainile
si face si greata, of

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

ce draguta e Catalina, si eu i am dat Evei putina para, i a placut

am iesit un pic,am fost la DM, am luat si eu un pachet de scutece Babylove si unul de servetele umede, sa vedem daca ne plac

Lauraluiza,in primele 3 luni iau cel mai mult in greutate, din luna a patra incep sa iaai putin, eu zic ca e ok

am facut o prajitura cu cirese la cuptor, astept sa se raceasca sa vad cum a iesit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

GABI vezi sa nu fie the fifth disease sau boala obrajilor palmuiti. Patrick a facut-o asta iarna
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1660
e una din cele mai usoare boli de copilarie Asa a facut si el, febra mare urmata de bubite. Deocamdata e singura boala infectioasa ce a facut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal, fetele!

Pe fuga, pe fuga.
LUCIA, da-mi si mie, te roooog, nr pediatrului iluia!! Ca acum am intrat si-am vazut ca stii tu. Ca nu-i dam de cap! Acu are bube pe fata, care ba dispar complet, ba se unesc intre ele si se fac o mare pata rosie, ca si cum ar fi palmuita, ba se fac iar bubite distincte...
Pojar/alergie/nebuloasa...
Poate apuc sa-l mai sun azi, ca am oroooare s-o duc la contagioase!

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

CATALINA- foarte frumoasa printesa ta! E roscatica, asa pare... Eu am o slabiciune pentru roscati.

Mergi la inceput