Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns igloo spune:

9 luni si inca muncim la alaptat. mai tarziu de 1 an nu prea credem, ca are mamitza planuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karma_cb spune:

L-am alaptat pana la 6 luni si 3 saptamani, cand i-a dat primul dintisor. Nu stiu exact ce s-a intamplat, dar atunci s-a intarcat singur. A continuat cu biberonul pana la 1 an si 1/2, iar suzeta nu a vrut-o niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

1 an si trei luni.Am renuntat din cauza oboselii,vroia sa suga non-stop.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebica spune:

Pe primul, care are acum 6 ani, doar 11 luni, trebuia sa incep serviciul ca nu luam cine stie ce bani.
Pe al doilea, care are acum 5 luni jumate, vreau sa-l alaptez cat are el chef, chiar si 3 ani. Singurul inconvenient e ca trebuie sa pap zdravan, am 70 kg (arat cat balena) si inainte de sarcina aveam 55, ca am 1,59m.
Cred ca-i place si lui la san ca ma chinui de 2 saptamani sa-i diversific alimentatia si nu prea vrea. Si are 8 kg si ceva. Daca mananc bine (carne la greu, dar nu de porc) ma lasa in pace 3-4 ore.
Din pacate trebuie sa renunt la multe: cafea, acidulate, fasole, varza, ridichi, mezeluri etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Da, complet pana la 1 luna si jumatate si mixt pana la 3 luni.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am incercat.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onutz spune:

Da, pana la 5 luni si jumatate. Stiu ca se recomanda mai mult, dar undeva in mintea mea laptele mamei nu mai pare asa important atunci cand mananca diversificat (supe, sarmale, etc.). Toata admiratia pt. cine a reusit mai multa vreme.

Onutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

quote:
Initial creeata de ADMIN

Ati alaptat?


DA10 LUNI PRIMA FETITA SI 11 A DOUA.PRIMA DATA AM ALAPTAT DOAR 10 LUNI PT. CA INTRAM IN SESIUNE SI NU SE MAI PUTEA IAR LA A DOUA AM RAMAS INSARCINATA SI M-AM GINDIT CA SI ALA MICU ARE NEVOIE.PA.

miham

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Si eu am alaptat 1 an si 4 luni.
S-a intarcat singura intr-o zi de duminica , dupa multe rugaciuni catre Cel de Sus. Iar eu mi-a revenit usor, lucru de care imi era teama dar si datorita fetelor din echipa mea.

Mi-am dorit mult acest lucru, sa o alaptez cat mai mult si sa am laptic suficient. Dar dupa un timp mi-am dorit , si o intarcare din partea ei.

la toate fulgutzele

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Pot sa va spun si eu ca puiul meu are un an si sapte luni si inca il mai alaptez (adica mai molfaie mai mult de alint seara la culcare sau daca se trezeste noaptea)dar ma gandesc serios cum sa-l conving sa renunte de tot fiindca sunt insarcinata in luna a 6-a si mi-ar fi cam greu sa continui cu doi, desi am inteles ca este perfect posibil.

Mergi la inceput