Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am alaptat toti 3 copii pana la varsta de un an si doua ,trei luni,le dadeam in functie de varsta si mancare diversificata si fructe,dar si san deoarece le mergea bine si am citit caci contine anticorpi si dovada ca au fost foarte sanatosi.Acum sunt mari!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miutza_c spune:

Mi-am alaptat buburuza 8 luni, am incetat din cauza ca m-am imbolnavit, a trebuit sa iau antibiotice si urma sa incep si serviciul. Inca mi-e dor de momentele acelea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutaf spune:

am alaptat 1 an si 3 saptamani si am intarcat puiutul deoarece nu voia sa manance decat tzatza si in ananlize ne iesea anemie ... desi intr-un fel imi pare rau, de cand am renuntat copilul mananca bine si lapte (de vaca) si mancare...


Mihaiela si www.babiesonline.com/babies/m/mihaita" target="_blank">Mihaita (20 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

DAaaaa...si inca alaptez, puiul meu are 1 anisor si 4 zile si ii place la fel de mult lapticul...cand ma vede si ii e foame vine la mine, baga capsorul pe sub trciou si se serveste singurel

...atentie, mesaj patentat...cine stie cunoaste
Joker...mama de ied zapacit

EDUTZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

da,am alaptat.
Primul copil l-am alaptat pana la 2 ani.
Pe cel de-al doilea l-am alaptat pana la 8 luni.
Amandoi sunt foarte sanatosi si voiosi.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Da!Pana la cinci luni,pe urma n-a mai vrut copilu,i se parea prea mare efortu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

inca alaptez dar in seara asta m-a muscat rau de tot si o sa-l intarc,dar nu stiu cum.de fapt imi cam propusesem sa fac asta la 1,6 ani.am lapte destul si mi-a placut senzatia de dependenta de mine.si e tare bucuros cand vede tzatzi.nu stiu cum il voi calma de acum incolo cand plange,cand cade se trezeste peste noapte.dar odata tot trebuie sa se intamle.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

quote:
Originally posted by Otilia

Adélie implineste in curind 16 luni si tot o mai alaptez...
Am alaptat-o exclusiv pina la 6 luni si jumatate si este foarte sanatoasa, n-a fost racita niciodata (si nici alte otite sau infectii respiratorii n-a avut)

Otilia&LaAdelita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Eu l-am alaptat pe Rares pana pe la 7,5 luni, dar pana pe la 5,5 luni exclusiv. Nu ii dadeam nimic altceva, nici ceai, nici apa. A crescut foarte bine, avea pe la 6 luni 74 cm si vreo 8 kilograme.

Si acum este bine, la 1 an si 8 luni, 90 cm si 12,5 kg. Cred ca i-a facut foarte bine laptele de mama.

Poze Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Am alaptat 1 an si 1 saptamana, pana acum 2 saptamani, cand am ramas insarcinata. Vroiam sa o intarc la 1 an, dar nu-mi venea sa ma desprind de ea. A reactionat destul de bine, desi mai sufera un pic dupa mine. Sper sa ii treaca "supararea" pana apare fratiorul sau surioara si sa nu-si mai aminteasca mare lucru.

Mergi la inceput