Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Am alaptat pana la 1 an si 2 luni si am oprit alaptarea pt ca reincepusem serviciul si pt ca se trezea de 5 ori pe noapte pt tzitzi, si eram super obosita. Dupa ce am intarcat-o, a dormit noaptea intreaga, inca din a 3-a noapte.

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello tuturor, eu l-am alaptat pe bebelasul meu doar sase saptamani, din pacate nu am avut laptic si era un mancacios. Chiar din primele saptamani a trebuit sa-i dau lapte praf in completare deoarece nu se satura cu ce sugea de la mine si plangea. Dar e ok si asa, bebe se dezvolta foarte bine si este un copil vioi.
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smurfs spune:

Buna!!!

Am alaptat 1 an si 2 luni, ce este drept aproape eram epuizata , dar eu zic ca merita efortul. Incurajez mamele care nu vor sa alapteze ; Sa o faca , chiar daca copilul nu se satura , ii poate da si supliment. Pe langa faptul ca se creeaza o legatura extraordinara intre tine si copilas, ii faci si mult bine.

:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Si eu am alaptat-o pe fata pana la 1an , iar pe baiat pana la 8 luni.
Am citit undeva ca femeile care nu au alaptat niciodata sunt mai predispuse cancerului la san decat celelalte. Cat de adevarat o fi??

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dana_japan2002/album?.dir=/8cd4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina0 spune:

Si eu am alaptat pana la 7 luni si jumatate cand i-au iesit primii doi dinti deodata si nu a mai putut sa traga laptele din tzitzi.

Si apoi cand a vazut el ce bun e laptele cu cereale si ce para malaiata curgea in gurita lui a renuntat complet la efortul de a suge! Si ce de lapte aveeeeaaammm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni25 spune:

Am alaptat-o pe maria pana la un an fix.
Moni si Maria 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

Da, pana la 1 an si 6 luni.

Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyboy spune:


am apaltat pana la 8 luni. daca mai aveam lapte alaptam si mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinalupu spune:

am alaptat pana la 4 luni pentru ca bb nu a mai vrut ne-am chinuit o vreme cu lapte praf orice formula de pe piata pana la 7 luni iar de atunci mai incercam din cand in cand si nu vrea acum mancam doar mancare la borcanele si iaurt avem 9 luni doua saptamani si cinci zile.

mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Darie, puiutul meu are 11 luni si o saptamana si inca il alaptez ocazional, odata la cateva zile ca sa se alinte. Are cateva saptamani de cand nu mai este prea interesat de san si il refuza de multe ori. Aceasta inseamna ca in curand se va interca singur.

Bia

Bia

Mergi la inceput