Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Am alaptat exclusiv numai cu lapte pina la 8 luni, apoi am inceput sa introduc mincare solida, insa sinul este oricum principalul la meniu.
Papa sin atitea ori cit vrea, cam pe zi de vreo 5-6 ori si noaptea de vreo 3. Chiar daca suntem maricei sinul oricum ne place. Plus ca el nu vrea sa bea nimica lichid si cere numai sin.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

am alaptat pina la 1 an si 9 luni. pina la 6 luni a fost exclusiv sin. de la 6 pina la 10 luni jumate, tot titza era de baza, ca a mers mai greut cu diversificarea. ne-a facut mare placere la amindoi alaptatul.

sanatate la toata lumea,

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

am alaptat pana la 1 an ,cand am decis ca e suficient.se trezea de multe ori noaptea sa suga si nu prea mai rezistam. din momentul in care am intarcat-o a dormit toata noaptea.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Inca alaptez la 6 luni. Dar mi-a venit laptele mai greu si un timp i-am dat si lapte praf completare. A durat ceva pana sa-mi dau seama ca aveam lapte destul. La urmatorul copil o sa stiu mai bine.


Tudor zice TA-TA!


Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana4 spune:

Pe primul copil l-am alaptat pana la 8 luni .La 8 luni l-am intarcat pentru ca eram f obosita.Puiul meu se scula cu regularitate la san din 3 in 3 ore.Cum l-am intarcat a dormit toata noaptea.Al doilea s-a intarcat singur la 5 luni si jumatate.E drept ca i-am bagat treptat laptele praf (ca nu se mai satura doar cu san )si nici eu nu am insistat cu sanul pentru ca trebuie sa ma intorc la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

eu am alaptat 2 luni si nu pentru ca nu am vrut, dar n-am avut suficient lapte. a fost o mare tragedie cand am inteles ca puiul meu se trezea din ora in ora pentru ca ii era foame :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Nici bebelina mea nu se satura asa ca i-am dat completare cu formula.A supt aproape trei luni dupa care nu a mai vrut san.Doar biberon.Ca deh! era mai usor de tras deci mai putina munca.

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

am alaptat doar 3 saptamani pt ca, din cauza problemelor de sanatate am facut tratament incepand din luna a 7-a de sarcina si pana cand fetita a implinit 3 luni ... laptele nu era satios, fetita a scazut in greutate, a facut diaree si la recomandarea pediatrului am incetat sa alaptez ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurina spune:

Minunea mea are 1 an si 8 luni il alaptez in continuare dimineata, seara, cateodata si noaptea, desi am inceput serviciul. Acum mi se pare un dar alaptatul, dar cand avea 1 luna si sugea din ora in ora, peretii nu erau de ajuns sa ma catar pe ei, era un mancacios ce n-am vazut, adevarat ca si in greutate lua pe masura:). Multa rabdare mamici cu pititci mici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mildi spune:

Inca mai alaptez la 5 luni. Am lapte destul si bebelina mea se satura doar cu lapte de la mine. Mi-as dori sa am cat mai mult lapte ca e mai sanatos. Nu i-am dat pana acum niciodata lapte praf.
Ildi si Daria

Mergi la inceput