Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Da, SHINES, mami, eu sunt de luni la mare, cred c-am mai zis. Si de marti, Io baga cite un 40, fir-ar! Si cum au trecut 3 zile...ma cam stresez... Si habar n-am la cine s-o duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Aseara mi-a picat netul si n-am mai apucat sa va scriu.

si eu sunt cu germana, am fauct prin generala si liceu(cica) si acum doi ani m-am hotarat sa ma reapuc ca prinde bine.Si am mers un an de zile la cursuri la Gothe, am investit o gramada de bnai si timp dar m-am lasat cand am ramas insarcinata ca imi era greu. Si am zis ca lasa, dupa ce il nasc pe bebe prestez in fiecare zi 2-3 ore..de unde
Ca sa nu mai zic ca am uitat, probabil dc ma reapuc o sa imi aduc aminte totusi destule.Dar mi-e ciuda pe timpul si banii investiti timp de un an de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ah, ce va invidez roxx si lorich ,cum iesiti voi la plimbare impreuna.

hei,toata lumea pleaca? cine stinge lumina aici?


cum zicea si doloress legat de aparat, e costisitor rau. Tb sa te gandesti bine dc ai disponibilitatea necesara (financiara si sufleteasca) sa investesti, daca nu, mai bine un compact bun bun decat un dslr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

neata fete dragi!

am venit si eu de la ai mei, si ne-am intors si cu un pui de febra...
sper sa nu fie ceva nasol, avea si ochisorii un pic umflati, cred ca e doar de la un pic de curent. Mi-a cazut curentu'n spate, ca tot spuneam eu ca nu exista asa ceva
sper sa fie bine, i-am dat apa si vad ca a vrut (minune!) si de la 37.2 are 37.0 ... e febra asta? nu prea, nu?

ma duc sa va citesc repede din urma, in loc sa ma odihnesc acolo la ai mei mai rau am obosit plus ca era infiorator de cald in camera aia
iar cand ajuns acasa ma astepta si un maldar de vase lasate asa, in goana calului de nimeni alta decat mine

doamne, cat bomban!
ma duc sa lecturez

sa aveti o zi super!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Off GABIII!pupici lui Ioana bolnavioara...ce o fi?Sigur ceva viroza..dar dupa atatea zile ar trebui si sa dea si alte simptome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ANDRI, multam! I-am trimis... Daca nu-i primeste fara programare, se duc la homeomed...da cica nu-s asa straluciti...

ZIKI, mama, te defectasi? Pai haia e febra. Ilinca a avut de doua ori 37,8 in fundoaca...si pediatra mi-a zis ca nu e febra si asa a fost (asta acum vreo luna). De la caldura fac, eu am renuntat sa i-o mai iau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

gabiv, nush ce sa ti zic...

stiu si eu de iowemed,
medicover care e cam vis a vis de homeomed in zona Trocadero
s a deschis de curand si regina maria in constanta, e pe bld mamaia

sanatate multa Ioanei, te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata pe la amiaza!
Dar scriserati nene ...
Nu am terminat de citit dar vroiam sa raspund la SZ-uri ca sa nu uit:
Cu caldura in casa nu fac inca nimic dar in curand o sa evadez la munte ca sa scap de ea (apropos de asta, am sa va spun ceva dar un pic mai incolo). Afara folosesc crema (daca ma apuca iesitul pe la pranz, dimineata si seara nu dau), punem palarie dar e foarte greu ca piciu asta am imresia ca are capul in colturi ca nimic nu ii vine, ba sunt prea mici si i se ridica in varful capului ba su t prea mari si ii cad pe ochi. Sicu caciulile am avut aceeasi problema. Apoi, folosesc umbrela desi ma cam incurca ca nu vad prea bine din cauza ei - mi s-a intamplat sa intru ca carutul in gropi sau stalpisori si tot timpul trebuie sa o misc atunci cand schimb directia de mers. In ultima perioada am folosit insa cu mare succes paturica pusa peste copertina. Nu ma incurca la mers si il protejeaza de soare indiferent de unde bate.
Oasele ii trosnesc si lui, dar nu chiar mereu.

Acum trebuie sa inchei ca vine un miros dubios dinspre copil.


Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Multam, LUCIA!

TUNDE, pai o fi dat, mami, si altceva... Dar Ioana tuseste/muceste/stranuta nonstop de la alergie... Cine se mai prinde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Anduta eu am bratara asta de tantari am luat-o de la baby expo. o poti pune la patut, carucior, oriunde. sau mai e varinata www.quick24.ro/ro/q4r/kinderweltspielwelt/ajutoare_practice/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9lZHM9JWMzJTlmJmZoX3ZpZXdfc2l6ZT05JiZmaF9zZWNvbmRpZD1yb18yNjg3ODAmZmhfbGlzdGVyX3Bvcz0wJmZoX2xvY2F0aW9uPSUyZiUyZnF1aWNrMjRfcm8lMmZyb19STyUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN2JxdWljazI0X3JvX3JvXzE2NzIlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVpY2syNF9yb19yb18xNjcyX3JvXzU5NDYlN2QmZmhfcmVmdmlldz1saXN0ZXI=/m-268780/index.html" target="_blank">asta

noi am vb de ce lapte sa luam pt branzica de vaci. dar nu imi aduc aminte sa se fi vb cat de gras sa fie. deci intreb si eu acu: de care lapte luati? 1.5, 1.8 sau 3% grasime? scuze dc s-a zis, dar nu am fost pe faza




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca



cat mai gras ca altfel nu-ti iese decat o lingurita de branza dintr-un litru de lapte si te enervezi

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput