Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Am si eu o intrebare (inca una ): incheieturile bebelusilor vostri trosnesc? Ca nici nu stiu cum sa-l mai iau in brate - trosc la umeri, trosc la coaste.

Luca Alexandru, mica mea comoara


Da si or sa mai trozneasca inca ceva vreme (nu mai stiu exact cat)

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

lorich un MARE de la mine

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Buna dimineata si de la noi, acusi e pranz da' mi-e asa de rau de m-as intinde pe covor langa Lori, noroc ca Ana e o dulce si abia acum da semne de trezire dupa masa de la 7

De soarele de afara noi nu prea apucam sa ne aparam ca dimineata domnisoara e o lenesa si doarme pana tarziu si nu mai pot sa o scot afara. Iar seara iesim pe la 6 si n-o mai dau cu nimic doar o tin in asa fel incat sa ii cada umbra de la copertina caruciorului pe fata sa nu-i intre soarele in ochi. Vreau si eu o umbrela ca ma dor mainile de la fortat caruciorul sa mearga cu spatele ca sa nu ii intre ei soarele in ochi.
De caldura in casa inca nu zacem de cald, dar cand o fi cazul om sta dezbracati si om face dusuri si balaceli in cada. AC n-am in casa si nici perspective prea apropiate n-am. Asa ca ne punem paturica de joaca pe jos si asteptam sa treaca

Tunde pentru urari.


Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Buna dimineata! O cafea maaare la mine, am avot o noapte grea, cred ca i-a fost mandrei cald, ca s-a trezit din ora in ora...

Sa vedem la ce pot sa raspund...
Operatia- ma "tine", e inca rosie si iesita in relief, e usor amortita zona aia si ma doare cateodata, cand se schimba vremea (dar e o durere amestecata, ca la menstruatie dar si in exterior...) sau cand imi da suturi mandra.
Somnul- acum adoarme abia pe la 22.30 si doarme pana la 6-6.30. E foarte bine. Dar recunosc ca m-as bucura si mai mult daca ar dormi pana pe la 7-7.30... Recunosc, na.

Caldura in casa- in dormitorul nostru (unde e si ea acum) e cel mai racoare. Dar nu am plasa de tantari si nu stiu cum sa fac sa las si noaptea geamul deschis... Noi avem apartament pe doua nivele si sus, la mansarda, unde va fi camera ei (inca nu e amenajata) e infiorator de cald, soarele traverseaza tot apartamentul peste zi, ca asa e dispunerea, de la est la vest. Ideea e ca am vrea sa punem aer conditionat, dar ne-ar trebui doua, sa fie si la nivelul inferior in living si sus, in camera ei. Si sunt al naibii de scumpe... si nu avem bani pentru toate, sus nici usi nu avem (la dormitorul Mirunei si la baia mica). Deci... din raspuns lansez si eu un SZ, desi s-a mai discutat subiectul: CAT DE GRAV E DACA MAI INTRA UN TANTAREL SI O MUSCA PE MICUTA? Ca am hotarat sa nu o mutam sus pana la toamna, tocmai pt ca nu avem aer conditionat. Dar si la noi in dormitor, chiar daca suportabil ziua, noaptea, cu geamul inchis, tot e prea cald.
Afara: crema de protectie factor 50+ si palariuta

Lori, super pozele si super mami... Arati super si chiar ca pari foarte fresh si odihnita.
Nu mai stiu ce am vrut sa scriu... Mai, de Anka am inteles, e plecata in tarile calde.. Dar de Mitsu-Bishu stiti ceva? Hm, mai sunt ceva mamici care intra cam rar...
Shubulina tot suparata pe noi e?

La multe lunite Rebecca Andreea, Luca, Dragos Zian, Eduard Andrei, Sonia Diana, Ana Elena si Kevin!!





Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

A! Si Mirunei ii trosnesc oscioarele !

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

gata terminat calcat camasi si pantaloni, facut curat in camera si bucatarie, spalat biberoane, intre timp s=a trezit si mandra mea, i-am dat juma de mar ras la care s-a strambat de zici k cine stie ce ii dadeam...

din cate vad, mai toate vreti sa plecati, bravo voua, felciitari pt curaj si bafta multa acolo unde veti merge.

sarbatoritilor de azi. sa cresteti mari si sanatosi.

in casa am dat drumu de vreo 2-3 ori la ac. zilele trecute cand era ff cald. in casa aveam 29grade. dar buba nu a stat in camera cu ac. ci in dormitor cu usa deschisa.
afara cu crema de protectie, palarioara si oricum dc suntem la ore fierbinti afara, intorc carutu p toate partile numai sa nu o bata soarele.
azi, ca sunt singurica aksa nu cred k ma aventurez la plimbari lungi. decat prin juru blocului sa nu ne prinda vreo ploaie ceva.

si la noi trosnesc incheieturile. am intrebat pediatru si dr de la budimex care e ortoped si a zis k nu sunt probl. e normal. ei cresc acu. asa k nu va faceti probl.

Andri exact cum a zis Lori, asa i-am facut eu bubei k nu se intorcea. azi putin, maine putin si la vreo sapt se intorcea singurica p toate parile. acu de 2 seri vad k doarme numai p burta. ea care nu suporta sa o pun mai mult de cateva minute.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Fetili din Constanta, ziceti-mi si mie rapid o clinica buna acilea! Homeomed e buna?! Ca Ioana mea e iar cu febra mare care nu mai vrea sa scada... Si ma dadui eu rotunda, da' acum trebuie medic. Poate ca am gresit si eu ca ieri si alaltaieri am lasat-o in apa la balaceala, ca avea febra doar 38...
Uf!
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Anduta eu am bratara asta de tantari am luat-o de la baby expo. o poti pune la patut, carucior, oriunde. sau mai e varinata www.quick24.ro/ro/q4r/kinderweltspielwelt/ajutoare_practice/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9lZHM9JWMzJTlmJmZoX3ZpZXdfc2l6ZT05JiZmaF9zZWNvbmRpZD1yb18yNjg3ODAmZmhfbGlzdGVyX3Bvcz0wJmZoX2xvY2F0aW9uPSUyZiUyZnF1aWNrMjRfcm8lMmZyb19STyUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN2JxdWljazI0X3JvX3JvXzE2NzIlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVpY2syNF9yb19yb18xNjcyX3JvXzU5NDYlN2QmZmhfcmVmdmlldz1saXN0ZXI=/m-268780/index.html" target="_blank">asta

noi am vb de ce lapte sa luam pt branzica de vaci. dar nu imi aduc aminte sa se fi vb cat de gras sa fie. deci intreb si eu acu: de care lapte luati? 1.5, 1.8 sau 3% grasime? scuze dc s-a zis, dar nu am fost pe faza




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Gabi..tu esti la mare ??

Imi pare rau de Ioana..multa sanatate.
Medstar2000 recomand,am lucrat cu ei.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

Fetili din Constanta, ziceti-mi si mie rapid o clinica buna acilea! Homeomed e buna?! Ca Ioana mea e iar cu febra mare care nu mai vrea sa scada... Si ma dadui eu rotunda, da' acum trebuie medic. Poate ca am gresit si eu ca ieri si alaltaieri am lasat-o in apa la balaceala, ca avea febra doar 38...
Uf!
G


du-te la IOWEMED pe bratianu !


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput