Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN< ia uite ce lista am pt tine: (nu o fi chiar Baiazid pe acolo, dar ceva asemanator gasiti voi!)
http://www.paiataparty.ro/inchirieri-costume
http://www.totalparty.ro/inchirieri_costume_baieti.html
http://www.partyfactory.ro/ro/inchirieri.html
http://www.costume-carnaval-ro.ro/
http://www.costumdeinchiriat.ro/

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

vaaai ROXX sa-i fie de bine!!!
ma intreeb oare realiza ca papa, sau doar rodea cum fac ei? Hmmm...

RSZ Mirela nu-i cam devreme? Ana nu cred ca stie, uneori se uita, alteori nu...eu cred ca e prea devreme pt asta; aaa ..cica se raspunde mai bine la numele care incep cu S , gen: Ssssara!!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hai ca mi-am gasit de lucru, CARMEN...
ia uite aici sau aici!

Sau pe comanda: http://www.partyfactory.ro/ro/inchirieri.html

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

roxx super puiuta
asa fac si ai mei cu banana

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Aaa, LORI, nu cred ca s-a prins ca e papa. Simtea ea un gust nou si molfaia acolo, dar exact cum ziceam si ieri, pt ea ideea de papa e tzitzi si cam atat. O sa se prinda in timp. In plus i-am lasat-o putin, doar cat am filmat, am vrut sa vad cum se comporta nu sa si pape neaparat. Gata cu distractia, ca io-s ca la carte, la 6 luni frate! Nu mai trisez!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

multumesc fetelor pt ajutor...o sa studiez site-urile si o sa ii sun sa vedem ce au.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx avem asa:


1.01. - taierea imprejur cea dupa Trup a Domnului, Sf Vasile cel Mare
6.01 - Botezul Domnului
7.01 - Soborul Sf. Prooroc Ioan Botezatorul
30.01 - Sfintii trei ierarhi: vasile cel Mare, Grigorie Teologul si Ioan Gura de Aur

2.02 - Intampinarea Domnului

25.03 - Buna Vestire

23.04 - Sf Mare Mucenic Gheorghe

29.04 - Izvorul Tamaduirii

8.05 - Sf. Apostol si Evanghelist Ioan
21.05 - Sf. Mari Imparati Constantin si mama sa Elena

13.06 - Sfanta Treime
24.06 - Nasterea Sf. Ioan Botezatorul
29.06 - Sf. Petru si Pavel

20.07 - Sf. Mare Prooroc Ilie tesviteanul

6.08 - Schimbarea la fata a Domnului
15.08 - Adormirea Maicii Domnului
29.08 - taierea Capului Sf. Prooroc Ioan Botezatorul

8.09 - Nasterea Maicii Domnului
14.09 - Inaltarea Sf. Cruci

26.10 - Sf. Dimitrie, Izvoratorul de Mir
27.10 - Sf. Dimitrie cel Nou

8.11- Sf Arhangheli Mihail si Gavriil
13.11 - Sf. ioan Gura de Aur
21.11 - Intrarea Maicii DOmnului in BIserica
30.11 - Sf. Andrei, ocrotitorul Romaniei

4.12 - Sf. Mucenita Vervara, Cuv. Ioan Damaschin
6.12 - Sf. Ierarh Nicolae
18.12 - Sf. Daniil Sihastrul
25.12 - NAsterea Domnului
26.12 - Soborul Maicii Domnului
27.12 - Sf. Stefan


revin dupa ce o linistesc p buba k e cam maraita




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

este o scumpa Catalina ; nici noi nu incepem diversificarea prea curand (ca asa a spus doctorita) chiar daca Sofi papa doar lapte praf; apropo eu nici apa nu i-am dat pana azi (azi a baut un pic), voi cand le dati apa la babei, sau cand stiti ca le este este?
in ceea ce priveste SZ-urile noi stam asa:
- jucarie preferata inseamna tot ce poate baga in gura, avem un Baietel din material (care se poate baga si la masina dde spalat) pe care il mananca de zor (singa mea teama este ca baietelul are ochisori pe care cred ca ii voi scoate sa nu se innece;
- de dormit doarme in patut pe spate dar cu capul intr-o parte, cam in ce parte vrea ea, o mai sucesc eu cand intr-o parte a patutului cand in cealalata;
- la nume nu raspunde inca, in schimb cand il vede pe tati este toata un zambet si uneori chiar incepe sa rada in hohote;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna dimineata la amiaza,

Eu deja sunt obosita franta. Am facut curatenie in toata casa, am calcat de-am rupt, se stransesera vreo 4 masini de rufe spalate cred, am bagat si la spalat. M-am asezat sa ma odihnesc alaturi de voi.
Nu stiu ce-i cu fata mea ca-i cuminte astazi, sa nu zic intr-un ceas rau ca de obicei nu as fi reusit eu sa fac toate astea pana la ora asta. Suntem singurele acasa si cred ca s-a gandit ea sa fie cuminte.
Sau o fi de la raceala, cine stie
Astazi dimineata s-a trezit saracuta ragusita, dar nu-i nimic si masa este la fel si se uita saraca la mine, nu stia de unde vocea aceea de urs

Jucaria noastra preferata - avem 2 pe care le pupa, le cearta, o buburuza si un catel pe care l-a "furat" de la matusica ei de 11 ani :). Sunt facute din material textil
Si o zornaitoare colorata, din plastic sub forma de pantera, daca plange si agitam dracia aia se linisteste

Pozitia de somn, ea dormea pana mai ieri cu fata in sus. De cateva zile doarme numai intr-o parte cu o mana pe ochi
Ea doarme in pat mare, cu mine si o gasesc in orice alta directie numai cum am asezat-o eu initial nu

Super Catalina, mogandeata mica si-a inchipuit ca i-a cumparat mami o jucarie noua si o testa

Eu nu tin neaparat sa incep diversificarea la o anumita varsta, asa ca din cand in cand ii dau diverse fructe sa guste, cateva picaturi de suculet, mar, para
I-am dat chiar de doua ori cate un sfert de mar ras, Doamne ce incantare, intai se stramba si apoi deschide gura. Daca nu ma grabesc sa-i dau, cand ma apropii este asa fericita ca da si din maini si din picioare si cauta cu gurita precum puii de randunica. Mor de dragul ei ...cra cra cra

Cred ca mai voiam sa spun ceva dar am uitat





Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

roxx pur si simplu dementiala fata.

si acum: de ieir am inceput sa fac schema propusa aici pt a se intoarce insa rade mandra mea cu gura pana la urechi cand ii fac.. asa ca exersam!

spuneam ca nu prinde lucruri , ca nu intinde manuta.. babaloiul de mine ! i le puneam aiurea si nu avea cum .. daca i le las pe aproape intinde ,manuta , rateaza , iar intinde... si ... duce la gurita.

haide ca un hop l-am trecut. ma agitam si ma stresam evident din prostia mea.
cand s-o intoarce am sa anunt ca deja v-am stresat pe toate.... cred ca si pe pui!

a aveti un we minunat

PS: aici ieri a fost urat , batut de vant , n-am iesit... astazi BONUS e mai rece si a si plouat. NU stiu daca iesim.

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput