Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ma gandeam acu...
vreti sa fac o lista cu toate sarbatorile din an si sa le puna ROxx p blog sa stim cand pica sarbatorile?
si ca tot am deschis subiectul asta, vedeti ca maine sunt Rusaliile si luni Sfanta Treime.

si lansez si eu SZ
care sunt pozitiile preferate de somn ale bebeilor vostri?

a mea de ex, doarme ziua numai in carut p partea stanga cu mana p ochi si noaptea in patut pe dreapta, sau mai nou p burtica, dar numai p latimea patului.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde
Dl B.?SUNTETI FENOMENALE...Sa nu scrieti semnificatia la legenda pe prima pag.




ar fi tare!!!

Si eu zic ca coace ceva mario [:-(] ..s sper sa nu fi dat si Soniucului prin voma aia ceva. mami !

Gabi si la voi zic la fel, coace Ioana ceva...hauzi...zic o idee, nu-i spune Ioanei c avine de la mine, o tzara de sange din deget sa iei o analiza, nu stiu in C-tza, dar la medlife se face pe loc, din degetel pt a vedea de e vreo infectie...e prea mare si insistenta febra aia ..bolile copilariei le are pe toate "la activ" ? Sanatate!!

Ralu kara atatea discutii apar, din pacate...si nu vreau sa-ti zic mai incolo cand e vb de educatie..br...simti ca ti se ia sa te lupti, ca na "ce te dai tu desteapta"...dar trebuie sa o scoatem la capat cu calm, intelepciune, ne vom creste copiii minunat!

Miss mj tre sa ma intorc la postul tau, ca l-am lasat pt savurat.

Fug sa preg micul dejun pt familion, gata ... V-am oferit si voua una buna, facuta de Dl. B????


Aaaaa aaaaaaa Andri te bat, nu face asta tie si fetitei, nu o mai compara si nu mai zice ca e in urma ori ceva..te rog, o sa-ti otravesti zilele astea frumoase, perioada asta minunata!!! exact ce zice Gabi unii merg la 9 altii la 15. Hai, lasa fata ca-ti dau nana la buca.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Marc Ioan , Alexandra Gabriela si Ilinca Theodora




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Eva doarme in toate pozitiile, si cu fata in sus si sta ca o broscuta, si cu fata in jos, cateodata cu o mana sub ea( se intoarce pe burta si nu si scoate manauta de sub ea si asa adoarme), si pe o parte

Gabiv stiu de un pediatru bun care e in spitalul judetean recomandat de o mamica de la fluturasi, daca vrei am nr lui, il suni poate va vede undeva, nu neaparat in spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

si LMA sarbatoritilor de astazi, sa cresteti mari si sanatosi

chiar enervanta reclama la Niveea, oare ce urmeza dupa asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata gagici!

noi suntem mereu pe fuga in ultima vreme ca am vrea sa ne mutam si cautam toate variantele posibile, mergem la vizionari, ba vrem sa vindem, ba vrem sa facem credit...e o nebuloasa totala in capul nostru...

vreau sa urez la multi ani bebeilor de 10 si 11 unde ne inscriem si noi...azi facem 5 lunite...a trecut asa repede timpul...maine poimaine facem juma de an si parca ieri abia ma miscam cu burtoiul meu maaaaaaaaare

noi folosim deja AC si in casa si afara ptr ca altfel nu putem trai...in casa am si 0 de grade si piscotica mea e rea de caldura, se trezeste des...pana acum nu am avut probleme de raceli sau altceva, sper sa fie ok si in continuare...

afara nu folosim inca crema de soare, dar intentionez sa-mi achizitionez una, sa vedem care...

cu scaunul de masa nu pot sa va ajut ca am unu la mana a doua, daca nu se va putea sa-mi achizitionaez unul prin mirelus...si caruciorul sport il voi primi si pe acela...abia ne mai scutim si noi de niste bani ca e horror la buget...

si incheieturile piscotelului trosnesc dar nu mereu...iar referitor la operatie inca o simt ciudat cand pun mana pe ea, e un pic rosie pielea si daca se impinge piscotul ci picioarele-n ea ca se mai intampla ma doare...nici crema nu am folosit ptr ca nu mi-a zis nimeni...

frumoase povestile cu plecatul...si noi am vrea da nu stim pe unde si daca avem suficient curaj...

va pupez fetele si un weekend cat mai placut

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Piscotel multe lunite inainte si voua.
dar de ce nu esti trecuta pe prima pagina??
ia da datele sa te trecem si pe tine.

noi plecam la plimbarica. nu departe..prin cartier..macar sa luam un pic de aer. k ieri am stat inchise in casa,.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

hey, neata si de la noi mai pe la 11 asa , dar acum ne-am trezit adica eu ca strumfi mic doarme (s-a trezit la 7.40 a papat si apoi nani) cred ca de la vremea ploioasa i se trage;
si noi am vrea sa ne mutam intr-un oras mare (ca in alta tara momentan ne este un pic imposibil), ne batea gandul la Bucuresti dar inca suntem cu foaia cu avantajele si dezavantajele mutatului aici, apoi ar mai fi Cluj (oras care mai nou ii place sotului maxim) sau Constanta; inca nu stim catre care vom opta dar am vrea sa plecam ca ne-am saturat de targusorul in care traim si in care nu gasim absolut nimic (lucruri de strumfi ba chiar si pentru vaccinuri si mers la pediatru mergem tot in Bucuresti); cat priveste casele din Domnesti avem o cunostinta care are o casa SUPERBAAA acolo dar pana la job si inapoi acasa face cam 4 ore in total ;
pe toate, revin ca plange strumfi mic;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

bon..inceput mesaj si chicat bateria

RSZ: doarme pe o parte sau cu fata in sus, niciodata pe burtica, desi fra-su numa asa dormea si doarme.

Carmen bine punctate avantajele si chestiile care care tre s afii atent cand cumperi o casuta.

La multe lunite MARC, ALEXANDRA si ILINCA

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

asta voiam sa zic si eu, ce zice BEBELU
La multi ani IOANA ALESIA pui de PISCOTEL, cum de nu sunteti trecute pe prima pagina? ia fa matalutza mami o cerere in 3 exemplare, cu timbru fiscal, la duamnele mayane sau shines

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput