LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Eu stiu de ciuperci ca sunt interzise mult si bine (parca sub 3 ani), sunt periculoase chiar si pt adulti.

Mie nu prea imi place busuiocul in mancare, dar folosesc cu darnicie cimbrul

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Nu stiu ici eu varsta la care se dau, dar stiu ca au multe toxine..
Folosesc cimbru, oregano, rozmarin.

Borcanelul de supica pa care l-m fiert la baie marina s-a stricat[xxP], nu s-a tras capacul. In schimb am facut alaltaieri un orez, azi i-am mai facut si un rand de paste (un fel de bologneze) si le-am pus din timpul fierberii direct in borcan, le-am inchis si le-am invelit si vad ca s-a tras capacul.. Cred ca astea o sa tina.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Eu sunt putin suparici.. Am fost la chirurg si evident, am nevoie de operatie. Operatia va fi deschisa, cu plasa, 3-4 zile de spitalizare, recuperarea destul de nasoala (zic eu) o luna jumate fara sa ridic deloc, asta insemnand nici pe Victor . Cum Doamne sa nu il ridic pe puiul meu? Asta micu e terminat daca nu-l iau in brate... Ufff, o sa stau mai mult cu soacra . Ce sa mai, bucurie totala..
Acum trebuie sa ma hotarasc exact la o data cand ma voi opera..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11



Of...tare greu...dar mai bine sa te operezi si sa scapi,nu? si sanatate multa

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi

Si eu stiu ca,ciupercile se dau mai tarziu dupa 1,5-2 ani sant destul de greu de digerat pt stomacul lor
A papat si David spaghete bolognese i-au placut f mult

Bumblebee-offf...e greu cu operatia..multa sanatate...bine macar ca vin ai tai acasa si te ajuta...in baza soacrelor mai bine te lasi pagubasa

Laurika-ce baiat mare ai...deja se urca singur in pat

Giorgia-sigur o chinuie dintii...sa treaca repede

Carla-eu zic ca sunt f buni papuceii de la pediped

Ramonasin-ce scumpa e Daria are o multime de treaba

La multi ani sarbatoritilor de astazi !!!

astazi am fost pe ploaie sa o luam pe Antonia de la gradi toate babele se uitau dupa carut...aveam husa de ploaie si comentau ca tin copilul inchis o vecina de vreo 80 si ceva de ani a zis ca-mi imprumuta ea o umbrela daca nu am si pt carut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, cum stati cu mucii? febra mai are Tudor ? Sa aveti drum bun, distractie placuta si sa vii inapoi cu multe, multe poze!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


De mucos inca e mucos si chiar aseara era tare haios ca ta'su ii scotea secretiile cu aspiratorul si se distrau de mama focului...Tudor era asezat in fund si isi baga singurel furtunul in nas..ta'su tragea si apoi se puneau amandoi pe un ras molipsitor..Eu radeam de rasul lor
Febra nu mai are si starea generala e buna...Acum suntem la capitolul bagaje si parca a intrat timpul in sac . Partea cea mai nasoala este ca avionul decoleaza la 7.30 si noi tb sa fim in Bucuresti cel putin la ora 6...Va fi cam complicat cu plecatul noaptea cu copil mic dar..asta sa fie baiul....


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Baby, un prim concediu in 3 super sa aveti!!

Bambo, tare babeta !

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Baby, un prim concediu in 3 super sa aveti!!

Bambo, tare babeta !

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11


Multumim! E primul cu avionul ca asa la munte am fost de 3 ori...Prima oara avea Tudor 3 luni......Mare curaj am avut atunci...
Mie imi este teama cum va sta el cuminte in avion 2 ore....El care nu sta locului 5 minute...Ori va alerga pe culoar ori....ii zapacim pe restul pasagerilor cu cantecele sau cu zdranganele...

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

baby78 poti lua cu tine o jucarie noua pe care sa i-o dai abia in avion. La noi a functionat bine. A tinut-o pe Medeea ocupata aproape tot zborul sa o studieze. Drum bun si concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ramonasin, multumim de reteta. Daria, vad ca se descurca bine sa mearga nesustinuta . Si ce caraghioasa e cand te imita

S-a trezit si mica, s-a agatat de birou si-mi bate in tastatura. Ma duc sa-i dau papica (la noi e pranzul, asa prg aiurea are... Bine ca mananca).

Fetele, voi cum dati ficatelul? Ma intereseaza periodicitatea si cantitatea. Eu i-am dat ieri dar doar 1/2 dintr-un ficatel. L-am fiert in lapte indoit cu apa (i-am mai dat intai un clocot in apa si am aruncat apa). L-am blenderuit cu putina zeama de la supica de legume, apoi am amestecat in putin piure de legume (ca mi-era sa nu o sa manance). A papat de s-a lins pe botic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

baby, da, da, jucarie noua si ceva de rontait (daca aveti voie)+o carticica. Concediu placut cu vreme frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

crissy eu dau rar ficat. de preparat il prepar exact ca tine :)
ciuperci cumpar doar champignion de cultura.

alina ce fel de borcan ai folosit? sa stii ca borcanele astea ce le cumparam noi cu mancarica bebeilor nu mai pot fi folositept conservat. nu se prinde bine capacelul lor. am testat eu intr-un an.eu le arunc pe toate acum.la containerul de sticla.
deci sa folosesti borcane normale, dar nu stiu dc sunt mai mici de 400 gr.



Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput