LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonasin

La multi ani Sebi si Felix!
La multi ani Cristian!
La multi ani Eric!
La multi ani Raducu!
La multi ani Anastasia!
La multi ani Otilia!


Salutare de la Deva delfinariu!

Aici e o vreme nasoala dar nu ma plang ca eu nu ma impac cu caldura mare, la noi in casa sunt cu 2 grade mai mult ca afara si cand e caldura aia mare imi vine sa-mi sadesc un pom in casa sa-mi fac umbra :))

Am filmat-o si eu pe Daria azi cum merge si povesteste si se joaca www.youtube.com/watch?v=OWtggKJPSEM" target="_blank">aici

Ramona,mami fericita de printesa Daria-Cristina

Daria 10 luni jumatate


am vazut-o pe scumpica si brunetica Daria.si-a facut curaj si face pasi singurica!bravo!si mai face si ordine prin dulap



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

baby78 poti lua cu tine o jucarie noua pe care sa i-o dai abia in avion. La noi a functionat bine. A tinut-o pe Medeea ocupata aproape tot zborul sa o studieze. Drum bun si concediu placut!


buna idee,asa am sa fac si eu
noi plecam fix peste o sapt in concediu
totusi va fi cam horror pt noi.Vom fi un grup de 7 adulti cu 7 copii,intre 4 luni,11luni,2-3 ani si 5 ani,haos total.Mai ales ca la ai mei e varsta ce mai grea,incep sa umble,super.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Salutare mamici si delfinasi

Si eu stiu ca,ciupercile se dau mai tarziu dupa 1,5-2 ani sant destul de greu de digerat pt stomacul lor
A papat si David spaghete bolognese i-au placut f mult

Bumblebee-offf...e greu cu operatia..multa sanatate...bine macar ca vin ai tai acasa si te ajuta...in baza soacrelor mai bine te lasi pagubasa

Laurika-ce baiat mare ai...deja se urca singur in pat

Giorgia-sigur o chinuie dintii...sa treaca repede

Carla-eu zic ca sunt f buni papuceii de la pediped

Ramonasin-ce scumpa e Daria are o multime de treaba

La multi ani sarbatoritilor de astazi !!!

astazi am fost pe ploaie sa o luam pe Antonia de la gradi toate babele se uitau dupa carut...aveam husa de ploaie si comentau ca tin copilul inchis o vecina de vreo 80 si ceva de ani a zis ca-mi imprumuta ea o umbrela daca nu am si pt carut


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Tare faza cu umbrela :))))))

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

de ce se fierbe ficatelul in lapte?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Crispo, deci tu ai scris mesajul pt.Andrei!Ai un talent nemasurat, la fel ca si inima ta

Bumblee,, tinem pumnii sa treaca cat mai repede perioada asta si sa fie recuperarea usoara. Si nu mai amana momentul.

Carla, cu incaltamintea, noua ortopedul (in care avem multa incredere) ne-a zis asa:
- talpa usoara,
- relativ flexibila - adica sa aiba totusi o usoara grosime, sa nu fie tare, sa o poti indoi dar nici sa dai in extrema cealalta...,
- fara talonet; Puiutz, talonetul e o ""ridicatura" in partea stanga a pantofului, acolo unde e curbura piciorului. Mai demult se sustinea ca, copii nu au cum sa isi formeze aceea curbura fara talonet si ca daca nu ii pui talonetva avea platfus. S-a dovedit ca nu e asa, ba din contra la unele afectiuni ale piciorului, talonetul mai rau face. In strainatate nici nu exista asa ceva, doar la noi, turci, chinezi si inca cateva tari estice.
Aici ortopedul mi-a povestit foarte multe.....Spre ex cum ca in tarile vestic europene nici nu se aude de talonet, dar unii importatori romani care aduc de acolo marfa le e frica ca nu o sa o vanda (ca romanii asa cauta, ca asa sunt obisnuiti) si adauga ei talonetul. Mi-a si zis ca la unele s epoate scoate si cum sa ma uit. Am fost apoi atenta si am descoperit cu uimire ca asa este.
- sa fie aerisite, sa ii poate respira piciorul, din piele, sa nu transpire; cu cat mai multe gaurele si dupa ce incepe sa mearga chiar si cu varfurile goale; la inceput e recomandat sa nu aiba varfurile goale pt ca daca nu stiu sa mearga, ei vin cu piciorul in fata si se lovesc
- sa aiba o sustinere in spate (calcaiul plin); de ce- in casa cel mai bine merg desculti sau in sosete, dar in casa totul e plat; afara pt ca exista denivelari ale asfaltului/pamantului si pt ca sunt si atrasi de alti factori si au tendinat de a se grabi (si prin urmare nu mai calca asa corect), atunci cand calca gresit in primul rand unui copil de varsta asta ii fuge glezna. Acolo din ce am inteles eu, babeste vorbind "oasele inca nu sunt mai sensibile" si se pot face luxatii....

No, am scris mult, dar sper ca am ajutat cu ceva la dilema incaltari.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Intotdeauan am greseli in mesajele care le scriu, dar ma iertati voi ca mereu ma grabesc.

Carla, unde plecati in concediu?

Mai avem 1 zi si plecam si noi. Am emotii, mai ales ca plecam in marea aventura, cu masina. Azi am facut bagaje, am scris o mie de liste

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

Ficatelul il fierb, arunc apa si il fierb iar in apa curata. Apoi il inabus in suc de rosii si ii pun usturoi si f. putin ulei. I-am dat cu piure de cartofi cu unt. Iese f. bun. I--am dat ficatel cam rar cam la 2 sapt., am incercat si alte retete dar doar asa i-a placut ca nu e deloc inecacios.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

totusi va fi cam horror pt noi.Vom fi un grup de 7 adulti cu 7 copii,intre 4 luni,11luni,2-3 ani si 5 ani,haos total.Mai ales ca la ai mei e varsta ce mai grea,incep sa umble,super.



Denisa stai linistita ca vor fi cel putin 15 copii in avion. Multi merg cu astia mici la all inclusive. La noi la dus au fost cativa, cam 10 dar cand ne-am intors si am facut escala la Cluj de acolo s-au suit cel putin 20 de pitici cu parinti, plus cei care erau deja... nu-ti poti inchipui cum era in avion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha ha..ce m-am distrat cu daria:)
draga de ea, ce curajoasa e ..cum merge singurica..:)canta, danseaza si isi pupa manutza..si imita ce face mami! bravo, fetita desteapta!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Foarte scumpa Daria!!!

Ochidut, voi unde mergeti? cat stati? Vacanta placuta, drum bun!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput