LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bumblebee, asa mama, bine faci , macar stai cu ai tai. Dar vezi cum o amani sa poti sa fii si la marea noastra intalneala...daca se mai tine...
Ciuperci putem sa le dam copiilor? I-as face o tocanita de ciuperci

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

La multi ani Sebi si Felix!
La multi ani Cristian!
La multi ani Eric!
La multi ani Raducu!
La multi ani Anastasia!
La multi ani Otilia!


Salutare de la Deva delfinariu!

Aici e o vreme nasoala dar nu ma plang ca eu nu ma impac cu caldura mare, la noi in casa sunt cu 2 grade mai mult ca afara si cand e caldura aia mare imi vine sa-mi sadesc un pom in casa sa-mi fac umbra :))

Am filmat-o si eu pe Daria azi cum merge si povesteste si se joaca www.youtube.com/watch?v=OWtggKJPSEM" target="_blank">aici

Ramona,mami fericita de printesa Daria-Cristina

Daria 10 luni jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

paula, stefan nu accepta nici acum ciupercile. mai faceam rulada cu ciuperci..da faceam aluatul mai consistent, cu cascaval..ca umplutura nu prea o manca.

eu am mai facut zilele astea asa..ciorba de conopida pt noi, cu mult iaurt, marar.si i-am dat si lui (eu nu calesc legumele, am pus foar o lgta de fuchs la tot oloiul)..apoi orez cu morcov si peste. broccoli (cu unt si zeama de lamaie)-asta merge bine cu peste, eu i-am dat cu piept de pui.
azi vroiam sa ii fac ceva cartofi, da n-am cartofi..asa ca i-am oparit ceva frunze- loboda, spanac si salata..sa vad cum le dau un gust acatarii.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Idee pentru masa puiutilor eu i-am facut spaghete bolognese si i-au placut tare mult. Am facut asa : am inabusit o ceapa verde in putina apa cu ulei de masline dupa care am adugat carnea de vita tocata si am inabusit-o si pe ea pana s-a facut bobite si a capatat o culoare uniforma apoi am adugat putin ardei rosu dat pe razatoare si 2 rosii date prin sita sau bulion de rosii cine are si am pus o canuta de apa. Am asezat capacul si am lasat sa fiaba bine, eu am mai completat cu apa sa nu se prinda. Separat am fiert pastele(eu am taietei de orez) si am pus peste sos am amestecat si faramitat si a papat tare bine Daria Astazi ii fac ficatel de pui la cuptor si pireu de cartofi noi

Ramona,mami fericita de printesa Daria-Cristina

Daria 10 luni jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ramona, pt un plus de gust la paste, pune o crenguta de busuioc

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

ramona, pt un plus de gust la paste, pune o crenguta de busuioc

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




Mersi de pont

Ramona,mami fericita de printesa Daria-Cristina

Daria 10 luni jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


la multe lunite
Sebi si Felix
Cristian Alexandru
Eric Nicholas
Raducu

Anastacia
Otilia Ioana




si la multi ani si multe luni, in avans, pentru toti sarbatoritii de saptamana viitoare caci noi vom fi plecati si nu stiu daca reusesc sa intru sa le transmit toate cele bune

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Da, da, busuiocul e nelipsit in pastele mele.
Azi i-am facut si eu un fel de bolognese puiului, numai ca eu nu am calit nimic. Nici pt noi nu o fac, uleiul evit sa-l prepar termic. Dar eu sunt un caz irecuperabil..
Busuioc nu i-am pus, ca nu i-am dat pana acum si azi i-am dat rosii pt prima data, fara pielita si miezul ala cu samburi.

Ma dispera piticul meu ca se urca pe cuburile mele. Dupa ce se cocoata, tb sa se si coboare, in cap e cel mai usor .Daca am vreo perna langa canapea, tot si acolo, dar am vazut manevra asta acu' vreo 3 saptamani si nu mai las nicio perna(de canapea) pe jos, dar cuburile nu le pot lua, ca sunt obstacol, ca sa nu se duca in spatele TV-ului, ca mai are si acolo cablaraie.
Zice si piticul meu ceva, dupa ce terminat de papat, eu ii arat castronelul gol si spun GATA, el dup-aia GA si repetam pana se plictiseste. Mai zice si TA dupa GA, dar nu se pune, ca nu o face de fiecare data.
A mai dat un telefon azi puiul meu , dar nu a apucat sa rapunda, ca am prins tel in mana si l-am inchis.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, cum stati cu mucii? febra mai are Tudor ? Sa aveti drum bun, distractie placuta si sa vii inapoi cu multe, multe poze!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Eu stiu de ciuperci ca sunt interzise mult si bine (parca sub 3 ani), sunt periculoase chiar si pt adulti.

Mie nu prea imi place busuiocul in mancare, dar folosesc cu darnicie cimbrul

Mergi la inceput