LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Bumble mami nu te necaji!dar eu nu am citit postarea in care spuneai pt ce ai sa fii operata,pt hernie?noi suntem alaturi de tine!

LML pt toti sarbatoritii de azi!!!!!!!




Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ilinca, acum am vazut ca am primit floricica!! Banuiesc ca e de la Andrei, puiutul ala mic, care s-a operat la inimioara, la Tg Mures....

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ilinca, acum am vazut ca am primit floricica!! Banuiesc ca e de la Andrei, puiutul ala mic, care s-a operat la inimioara, la Tg Mures....

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10




Eu vazusem o emisiune, unde venise un nene doctor, care spunea de operatie laparo pt hernie si de o recuperare muult mai rapida. Medicul asta de aici mi-a spus ce se face aici.
Am dat niste telefoane la Iasi, poate acolo exista posibilitatea sa scap de operatie deschisa.. Acuma, dupa cate dezavantaje sunt, ma gandesc si la cicatrice.. Cum mai stau eu cu buricul la soare?

Din pacate nu exista niciun alt tratament pt hernie in afara operatiei..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Bumble, sanatate multa!!Of, sper sa se rezolve cu operatia si sa-ti revii repede.pupici multi de la noi!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Sebi si Felix, Cristian, Eric, Raducu, Anastasia si Otilia!

pufescu, voi ce mai faceti?

ilinca, multumesc de cappuccino

bumble, asa mi-a zis si mie ginecologul cand am fost la control acum, sa nu o iau pe mara in brate. dar ce stie el, e barbat, n-a nascut :)) acum serios, te inteleg, e nasol, eu am incercat sa o nu o iau in brate dar e imposibil, mai ales ca nu merge in 4 labe si oricum tot trebuie ridicata, asezata in pat, in scaun, etc. daca ai putea sa amani putin poate incepe sa mearga, ar fi super.
oricum, important e sa fi tu sanatoasa.

fug sa termin bagajul

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Sebi si Felix, Cristian, Eric, Raducu, Anastasia si Otilia

ilinca - eu am www.amazon.co.uk/Leapfrog-Scout-Own-Leaptop-Green/dp/B0038AJYSS/ref=sr_1_5?s=kids&ie=UTF8&qid=1307694872&sr=1-5" target="_blank">laptopul asta, dar e pt 2 ani
In ce buget cauti jucarii?

bumblebee - daca poti amana operatia eu as amana-o pana incepe sa mearga singurel, dar eu stiu??

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata
ploua ploua si la noi..si e friguuut

ma duc sa mai bag o cafeluta, asa mai slabuta.

ilinca, am fost doar la 2 filme, cd avea mihai program de somn. nici eu nu ma pot duce la care vreau eu musai, ci la orele la care pot. o sa merg si sambata, de la 3 la Polus, la Vida..nu stiu cum..(o viata insemnata), am inteles ca a primit f multe aprecieri.

sotul a fost in fiecare seara de pe la 9-10 la cate unul.

acu vreo 2 seri si eu eram cu simptome frumoase de raceala, stranut..nas..dupa 3 doze de oscilo, mi-a trecut. vad ca s-a ieftinit la aldedra oscilo- e 12 lei cutia poti sa iti faci rezerve.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uf, acum ca nu mai alaptez aproape deloc astept si eu cu nerabdare CM..sper pana ajung la mare- 25 iunie sa si vina si sa si plece.

la mine dupa prima nastere s-a redus f mult cantitativ, de durut..hm..prima zi asa mai nasol. luam de regula 1 nurofen.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Acuma ca mi-am adus aminte si am gasit si moment sa scriu:

Sanatate multa, Btz!

Victo, cu intarcatul stiu si eu cum e.. Cam toate ne-am spus supararea pe aici..
Acum, la aproape 3 saptamani de cand V nu a mai pus gura pe tzitzi m-am obisnuit.. M-a durut sufletul la inceput, dar a trecut.. Mie nu imi curge nicio picatura din sani, de fapt mi-a curs cand insistam destul de mult, dar doar cateva zile dupa ce nu l-am mai pus. La mine laptele s-a duuus singurel. Mie imi era usor sa-l alaptez, ca nu sugea decat de 2 ori pe zi, dimineata si seara la culcare, dar ce sa-i faci.. nu mi-am propus eu sa scada asa de tare odata cu internarea noastra in spital.

Eu cu operatia oricum o aman, pt ca vreau sa se apropie de venirea parintilor mei acasa, cum ei stau la noi, mama va sta cu V si eu o voi directiona.. Imi va fi altfel decat cu soacra.Sotul nu isi poate lua atat de mult timp concediu. Si soacra e dispusa si vrea sa ajute, darnoi avem multe hibe, asa ma mai enervez cate-odata, cand se face ca nu intelege ce-i spun si asteapta sa-i spuna si feciora-su . Imi vine sa ma duc in lumea mea cand ma gandesc ca ar putea sa-mi fie f des prin preajma .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
la multe lunite
Sebi si Felix - gemenasi frumosi, sa fiti sanatosi
Cristian Alexandru - miscaret mic, sa o lasi pe mami sa mearga la baie
Eric Nicholas - mai mai vino pe aici cand mai gasesti putin timp
Raducu - frumosule ce mai faci tu?
Anastacia - papusa mica, e bine la mare? te bronzezi?
Otilia Ioana

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum


La multe lunite si din partea noastra!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput