LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Buna dimineata,

va ofer eu o fierbinte si aromata si un capucino pentru Rodi si Alice.


buna dimineta, ilinca. multumim de capuccino

pana acum va tot doreati caldura, acum e binevenit un nor . mai incolo e buna si o ploaie . la mine ce sa mai zic, is noaptea catre 30º, de umezeala nu pomenensc... eu is in elementul meu, dar ceilalti 3 is deja disperati

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Eu sunt putin suparici.. Am fost la chirurg si evident, am nevoie de operatie. Operatia va fi deschisa, cu plasa, 3-4 zile de spitalizare, recuperarea destul de nasoala (zic eu) o luna jumate fara sa ridic deloc, asta insemnand nici pe Victor . Cum Doamne sa nu il ridic pe puiul meu? Asta micu e terminat daca nu-l iau in brate... Ufff, o sa stau mai mult cu soacra . Ce sa mai, bucurie totala..
Acum trebuie sa ma hotarasc exact la o data cand ma voi opera..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bumble mami, daca e urgent, fa-o cat mai repede, zilele astea! sa fii in forma pana la ziua lui Victor. daca o mai poti amana, lasa sa implineasca puiutul un an, o sa fie putin mai usor... dar nu te neglija!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Bumblebee, e bine ca ai ajuns la doctor, ca nu puteai sa te lasi asa. In schimb cred ca iti e groaza, nu atat de operatie, cat de recuperarea in conditiile in care ai un copil mic. De multe ori cand ma durea intr-o parte si ma gandeam sa nu cumva sa fac apendicita, numai la asta ma gandeam: cand se trezeste noaptea cine il ia in brate? cand il mut de colo colo, cum fac? of, si mai ales ca sotul iti e la munca. ca daca avea de lucru de acasa era alta treaba. Nu exista un tratament medicamentos acum, cat sa mai poti amana operatia cateva luni?

La multi ani si de la noi sarbatoritilor de azi: Sebi si Felix, Cristian, Eric, Raducu, Anastasia si Otilia! Sa cresteti mari si sanatosi!

Puiul inca doarme, ca am avut o noapte zbuciumata. Aseara abia pe la 10 juma a adormit, ca a facut sotul greseala sa il mute din pat (unde adormise) in patut prea devreme, cat nu era inca adormit bine de tot. si s-a trezit si am reluat operatiunea adormitul. pe la 1 si ceva s-a trezit plangand, ca doar era in patut si acolo sunt spini. si degeaba l-am luat cu mine in pat, ca tot in maraieli, treziri si un pic de planset a tinut-o.

Ilinca, sanatate multa!!! sa va faceti bine!

Tina, cum a fost la examen? cate kile ziceai ca are Raducu acum? niste poze nu ne pui cu mandretea de baiat?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


Sebi si Felix, Cristian, Eric, Raducu,Anastasia, Otilia


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Buna dimineata fetele!!

Dam suculetz si praji azi...avem 10lunite!!

La multi si celorlalti sarbatoriti zi zilei!!Va pupam mult , sa fiti sanatosi si cuminti!!

Fi-miu a descoperit acum ca se poate urca in pat....are o valiza pe jos, urca pe easi de acolo in pat...mare golan !!nu are stare...macar a dormit azinoapte..pana la 6 dimimneata!!nu imi venea sa cred ca am putut si eu sa dorm o noapte :D.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Bumblebee, imi pare rau ca tb sa ajungi la operatie...dar macar scapi de neplaceri dupa aceea. Dar de ce tb sa stai atat de mult cu ea deschisa? Nu se poate face cu laser?
Ieri i-am luat si eu ham. Nu vrea sa umble cu hamul cu pace. Face singur 3, 4 pasi, dar in ham nu vrea. Daca stau pe pat vine la mine si ma ia de manuta sa-l plimb prin casa, ii pun hamul s-a terminat, se pune automat jos. Si nu inteleg de ce...
Noua nu ne place ploaia. Deloc. Ma ia cu dureri de cap cand ma gandesc ca nu putem iesi afara.
Raul inca nu se teme de nimic, dar se rusineaza de toata lumea. In primele secunde cand se uita la cineva si aceea persoana se uita la el, zambeste si isi inclina capul sau se ascunde dupa mine. Apoi se obisnuieste si nu mai ii e rusine. Ce baiat rusinos am!!!
Dragaica, ti-ai impacat sotul?
Racusor, cum e cu copilas de 1 an? Brusc te intelegi mai bine cu el?
La multi ani Sebastian, Felix, Cristian, Eric, Raducu, Otilia, Anastasia!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Bumble imi pare rau ca trebuie operatie deschisa, imi inchipui ca esti tare necajita...dar treci tu si peste asta. Macar scapi de greturi, si o sa fie totul bine, o sa vezi. Curaj mami!

Paula tu de unde ai florica aia sub nume?

Mi-a venit azi Cm si ma doare rau burta, ca si inainte de-a fi gravi...deci a fost doar o iluzie ca am scapat de dureri dupa sarcina Asa ca in loc sa fac una alta prin casa, caut pe net jucarii pt. ziua lui Victor, as vrea sa iau un laptop, dar vad ca alea pt. varsta lui nu au taste multe si mici si pe el asta il incanta Cele care ati luat (michelle parca?!) ce model ati ales? Si ce sugestii de jucarii faine mai aveti? As vrea si link-ul catre pozele lui Anamaria, va rog! Nu-i asa ca n-am pretentii multe?

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Seby si Felix,Anastasia,Eric,Cristian,Raducu,Otilia

Ilinca multumim pt cafea...eu am nevoie de 2...am avut o noapte horror...de la 2 la 5 a avut program artistic...doamne da ce plansete...i/am dat nurofen,chamomila,gel pt dinti...nimic nu a potolit/o...pe la 4 am aprins lumina ca nu se mai putea...brusc i/a trecut totul si avea chef de joaca...eu m/am dus si am fumat o tigara ca simteam ca explodez...aveam niste nervi...si pe la 5 a adormit suspinand...ne/am trezit la 10

Bumblebee off ce rau imi pare ca tb sa te operezi...sper din suflet sa treci cu bine peste si recuperarea sa fie usoara

Cris si Antonia are vreo 2 jucarii de plus de care ii este frica...face excat cum ai descris tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fete neata,

eu sunt in mare dilema!
sunt la capitolul incaltari pt pici si de 2 sapt imi sfarm capul.
Pana la urma m-am cam decis la pantofii PEDIPED.Ce spuneti de ei?sunt cu talpa flexibila care dupa 1 an jumate se transforma in talpa normala,sunt ortopedici si sunt recomandati din state in toata lumea de pediatrii!
o parere va rog
dati pe google liliputi sau pediped




Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput