LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonasin

No dragele mele am intrat sa va urez noapte buna, somnic usor ca maine ne asteapta o noua zi cu noi provocari.

Va imbratisez cu mult drag, noapte buna copilasi frumosi!

Ramona,mami fericita de printesa Daria-Cristina

Daria 10 luni jumatate


Noapte buna


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

noapte buna va spun si eu, ma ia in sfarsit somnul... dupa atata cat m-am cinstit azi pe-aici

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Cris, nu stiu ce sa iti zic cu frica. Vlad am impresia ca se teme de ochelarii de soare pe nasul lui, chiar daca ii pun pt 3 sec , nu mai mult. Dar nu doar ca nu ii plac, ci ramane statuie si apoi plange. Poate la noinu e bine spus frica, poate e doar din cauza ca e ceva ce ii deranjeaza vazul. Poate mamicile cu copii maimari ne spun daca si cand au aparut aceste frici.

Ramonasin, nu cred ca ti-am zis ce scumpa eDaria, am vazut si eu pozele.
Bumblebee, linkul de la pozele Ramonei duce la cele cu Daria la 6 luni, dar mergi inapoi la albume si acolo il gasesti sinpe cel de la 10 luni.

Merg si eu la somn. Adica is deja in pat. Azi am fost la masaj, am lasat copilul dormind si i-am zis sotului sa imi trimita mesaj cu cat mananca. Si trec 2 ore, nici un mesaj. L-am sunat pe sot de 3 ori, nu raspundea. Am sunat-o pe soacra-mea, sa vad daca nu e acasa-era plecata dupa marfa. Am sunat-o pe cumnata-mea sa o rog sa mearga pana la noi sa vada ce fac baietii mei. Afara nu aveau cum sa fie, ca ploua. No, si ei de fapt dormeau amandoi!!! I -a trezit cumnata Asa mandru era sotul meu ca a avut primul somn tata - fiu. Ca initial se trezise Vlad dupa 40 min, Vasi s-a dus langa el, si a adormit. Apoi a adormit si Vlad la loc daca a vazut ca tata-so deja sforaie si el nu are cu cine povesti.

Hai ca iar ma intind la povesti, noapte buna mamici dragi.

Rodi, ne vedem la noapte pe aici?






Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am greseli multe, scriu de pe telefon!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

La multi ani,ANDREI!



Gina,mami de Clara si Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

mamici

Delfinasii vostri experimenteaza si alte frici in afara de 'anxietatea despartirii'???

Lui Natali ii e frica de caini si pisici daca vin foarte aproape de ea. De departe ii priveste linistita.

Astazi i-am scos din cosul de jucarii un ursulet de plus mai mare (cel in pijama de la cocolino), de care s-a speriat foarte tare, a fugit in bratele mele si a inceput sa planga. L-am pus mai departe si am linistit-o. ea se uita cu coada ochiului la el, isi muta privirea daca o intorceam spre el si se muta pe partea cealalta a bratelor mele, mai departe de ursulet... Tot asa s-a speriat si de o maimuta de plus care face galagie daca ii iei banana din mana. culmea este ca acum o saptamana se juca cu ele, n-avea treaba.

Am citi un pic pe net despre fricile la copii. Frica de animale si alte frici (de intuneric) apar mai tarziu. Nici nu stiu, ma gandesc sa-i spun pediatrului de treaba asta???




de Solnushka Natali - 13.07.2010



Daaaaa......Seby e cumplit, sta agatat numai de fusta mea, cum disoar cum urala, urla de darama blocul, cum apa in pieisai se opreste si ridica manutele sa-l iau in brate, sta agatat de mine, offff....pui mic,,,e asa lipicios

Pe la varsta asta mai apar si cosmarurile (night tremors), se trezesc plangand si sunt greu de consolat

http://community.webshots.com/user/Dragaica
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

puiul meu a avut o noapte grea, s-a tot trezit, s-a tot foit, e si cald la el in camera . asa ca jumate de noapte am petrecut-o langa el, asta pentru ca ma duceam sa il iau in brate , ne asezam pe canapea si adormeam si eu langa el langa mine nu mai are nici o problema, doaaarrrmeee dusss!!!

aseara am adormit bustean, dar acum sunt la fel de obosita

Cris si ANdrei are anumite frici, acum parca mai putine, dar acum vreo luna se speria de te miri ce! ii era foarte frica de baloane, numai cand il vedea incepea sa planga si fugea la mine, cum spui tu. tatal meu a reusit sa il scape de asta, i-a tot vorbit frumos de balon, i l-a aratat putin cate putin, s-a jucat cu el, pana a inceput andrei sa puna manuta, si acum e prieten cu ele

la multe lunite
Sebi si Felix - gemenasi frumosi, sa fiti sanatosi
Cristian Alexandru - miscaret mic, sa o lasi pe mami sa mearga la baie
Eric Nicholas - mai mai vino pe aici cand mai gasesti putin timp
Raducu - frumosule ce mai faci tu?
Anastacia - papusa mica, e bine la mare? te bronzezi?
Otilia Ioana

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata,

va ofer eu o fierbinte si aromata si un capucino pentru Rodi si Alice. La noi ploua si s-a racit afara, dar sincer ma bucur ca nu mai suportam caldura. Si Victor saracul era tot timpul transpirat. Noi suntem tot mucosi amandoi, a dormit puiul cu noi azi-noapte ca se tot foieste ca-i curge nasucul. Asa de dragut a fost pe la 12, cand i-am aspirat nasucul ca se tot trezea si plangea, dupa ce a urlat bine de la batista bb, cum a vazut ca e aprinsa lumina, cum a crezut ca e ziua si a inceput tumbele de joaca prin pat si rasetele Abia l-am putut calma si pune la loc la somn

Victo, eu "ma fac" ca mai alaptez, adica il pun la san si dimineata si seara, dar nu stiu cat lapte mai vine, putin oricum, ca apoi ii fac cate 150 Lp pe care il bea tot de cele mai multe ori...buna ideea cu pozele, trebuie sa fac si eu, ca nu stiu cat va mai dura. Eu cred ca se va intarca singur cat de curand Ai fost la TIFF? Eu sunt necajita ca n-am reusit sa merg deloc, filmele la care as fi mers erau la ore imposibile...

Denisa, ti-am vazut soriceii, sunt superbi, mai pune filmulete si adu-i la Cluj sa-i vedem "live"

Kata ce poze frumoase am vazut de la mare, n-am uitat ca ai zis ca poate treceti prin cj vara asta.

Am vazut-o si pe Antonia plimbareata, doamne ce frumos merge si pe scumpa de Daria

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, ne vedem la noapte pe aici?


noaptea asta am dormit-o, chiar daca Isa a marait pe la 2 si nu vroia apa, asa ca m-am ridicat si i-am facut si lp... dar cu ochii inchisi, sa nu-mi sara somnul!



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

'neata! Ilinca multumim de cafea!

Ce bine am dormit azi-noapte ca a fost racoare! Noi de vreo saptamana dormim cu geamul deschis dar tot muream de cald. Si acum e asa placut in casa!

Ne pregatim de primul somnic pe ziua de azi ca vad ca-i pica maimuticii ochii de somn. Tare ne-am dat peste cap programul de somn de cand am fost in concediu. Doarme, nu ma pot plange dar tot timpul la alte ore... Aseara de ex. a bagat somn de la 6 la 8 seara! si la 9:30 s-a culcat de tot.

Mergi la inceput