LMA Andrei, Delfinariu in straie de sarbatoare 144

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

de ce se fierbe ficatelul in lapte?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


eu nu am reusit sa-l fierb in lapte doar l-am tinut in lapte cateva ore

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

LA MULTI ANI SI de la noi pt pitici!!!

Eu sunt racita,am secretii nazale groaznice.

Vroiam sa va intreb:voi i-ati inscris la crese/camine pe pitici?Caci eu am vb cu o vecina si mi-a spus ca acum se fac inscrierile pt anul viitor,se pare ca unde l-a inscris ea deja listele sunt facute.
Deci eu sunt in plop.
Pup.


Daca are si Paulica incearca sa-i faci aerosoli! Sanatate multaaaaaaaaa!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Despre noi.
NU a mai facut febra- lipsa febrei a coincis cu intoarcerea taticului ei acasa - nu ma prind daca de dor facea - mama insa imi povestea ca si eu faceam febra cand nu o vedeam cateva zile (si stiu de mult povestea asta). Voi continua sa ii dau antibioticul 5 zile - nu vreau sa recidivam mai ales ca am facut planuri de mers 8 zile la mare la 2 Mai. Antitermicul l-am oprit azi - la 48 de ore de la ultima febra (38,8).
S-a trezit puica ma duc la ea. Revin!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Rody, mi-e groaza de noile distractii ale copiilor...
Raul a prins la niste hartii de- ale lui tata-so.Le-a scos din dulap si le rupe fisiute, bombanind TATA. Astept reactia lui TATA cand iasa din baie si vede munca fiului...
Btz si eu voiam sa ma duc sa-l inscriu ille astea, pt toamna anului viitor. Eu am auzit ca pt anul asta s-au inchis listutele

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vai, Rodi, si mie mi se pare nasoala situatia cu fata nasilor. Doamne fereste! Cu somnicul, si la noi e de musai- ca vad ca e marait, somnoros si nu am cu cine sa ma inteleg, asa ca musai sa doarma un pic.

Btz, sanatate multa! cred ca la cresa depinde de fiecare oras. Noi avem o singura cresa, initial auzisem si eu zvonuri ca se fac inscrieri pt 2012. M-am interesat mai bine si cica nu, sunt locrui, sa nu imi fac griji. se fac pt anul asta doar. Dar la noi nu iau copii mai mici de un an juma.. ma gandesc ce fac mamicile care opteaza pt varianta de a sta acasa un an? chiar am o colega ce a nascut dupa mine, in ian anul asta, si in dec se intoarce la munca. a fost la cresa , dar nu o primesc. mama ei lucreaza, soacra e in alt oras, lucreaza inca si ea. deci isi va lua o bona.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Rody, mi-e groaza de noile distractii ale copiilor...
Raul a prins la niste hartii de- ale lui tata-so.Le-a scos din dulap si le rupe fisiute, bombanind TATA. Astept reactia lui TATA cand iasa din baie si vede munca fiului...
Btz si eu voiam sa ma duc sa-l inscriu ille astea, pt toamna anului viitor. Eu am auzit ca pt anul asta s-au inchis listutele

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 11


La noi la Constanta inscrierile se fac de prin septembrie pentru anul urmator...dar si asa sunt slabe sanse....Eu vreau sa ma duc in luna iulie sa vorbesc sa vad care sunt pasii sa fim pe listuta de anul viitor

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca, si alte fete interesate de filme altfel..sunt si pe siteul mubi.com/films- festivals.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Acum un an ma pregateam de banchet... iar maine la amiaza ma astepta salvarea la poarta sa ma duca la Iasi
Sper sa nu dau in depresii...


crissy, in depresie, tu?? mamiiii, uite ce minune ai langa tine!!! ce cablu a mai gasit?

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


Da' io ce-am?
Eu stiu bine la ce te referi... zilnic ii multumim lui Dzeu ca ne-a lasat-o (in toate sensurile posibile). Dar nu ma pot abtine sa nu ma intreb cum ar fi fost daca... ? Oricum ne bucuram de ea, asa cum e si cum va fi, e un copil minunat, minunea noastra. E sufletelul nostru si o sa facem tot ce ne sta in putinta sa fie bine.

Zilnic face cate o boacana. Eu ma chinui sa o invat sa coboare din pat. Dupa ce o schimb o intorc pe burta si o pun la marginea patului, cu picioarele usor coborate. A invatat sa se impinga, numai ca o face prea repede si cade direct in fund

Roxana, sa dea DD sa fie bine cu piciorusul.

rodyka, poate are noroc biata fata si se recupereaza complet. Pana la urma de la ce a fost? Curent? Si eu o mai tin pe Bea cateodata de mana, ca sa nu se poata ridica si adoarme. La varsta lor e f. imp somnul.

btz, nu stiu cum e in orasele mari, dar la noi in oras se inscriu cu ~ 2 ani inainte (pe Elise am inscris-o la aproape 2 ani, am avut noroc ca am gasit ca la noi e o singura gradinita cu prg prelungit, dar am un prieten care a inscris baietelul la 9 luni si era al 30-lea pe lista; pe Elise am inscris-o la scoala anul trecut, in mai, in conditiile in care ea va incepe scoala in anul scolar 2012-2013 (si era a 18-a pe lista). Cu Bea nu stiu cum o sa procedez. Probabil o voi inscrie din timp si poate ne ajuta DD sa o integram in societate asa cum e normal.

Diana,

paula, Raul, ce treaba are el

Noi ne chinuim sa scoatem un dinte. Se misca f tare si mi-e sa nu-l inghita. Nu cred sa gasesc maine vreun cabinet deschis... Ceva sfaturi? Ca a inceput sa planga si tat'su sa tremure si a abandonat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Oficial inscrierile pentru anul acesta se faceau in lunile martie - aprilie, dar cine s-a dus atunci a aflat ca listele sunt complete si nu mai sunt locuri...Asa ca trebuie vorbit de la un an la altul

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

In mesajul anterior e vorba de dintii lu' fii'mea mare.

Mergi la inceput